Whatsapp


Exilis Elite Saten Vücut Germe ile karın ve bel çevresi sıkılaştırma

Exilis Elite Saten Vücut Germe ile karın ve bel çevresi sıkılaştırma

Karın ve bel bölgesinde meydana gelen sarkmalar, sıkılık kaybı özellikle kadınlar için mutsuzluk kaynağı olsa da erkekler için de rahatsızlık kaynağı olabiliyor.  Fizyolojik yatkınlık, kadınlarda doğumlara bağlı olarak gelişen deformasyonlar, kilo alıp vermek, yaşa bağlı olarak kolajen kaybı ve de yerçekimi karın ve bel çevresindeki sarkmalarda büyük rol oynar.  Exilis Elite Saten Vücut Germe karın ve bel çevresi sıkılaştırılması için alternatif bir uygulamadır.  Tüp mide, liposuction, sezaryen gibi operasyonlardan sonra da karın ve bel çevresini toparlayıp, sıkılaştırmak için Exilis Elite Saten Vücut Germe’den faydalanılmaktadır.

Özel başlığı ile Exilis Elite Saten Vücut Germe Nasıl Çalışır?

Sistemin en önemli özelliği 2 farklı teknolojiyi bir arada ve güçlü bir şekilde sunmasıdır. Ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte bağ dokusuna gönderilir. Bağ dokusu derinden yüzeye kadar ısınır ve kolajen üretimi tetiklenir.  Bunun yanı sıra cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri de sıkılaştırılır.

İşlem sırasında cilt yüzeyindeki ısıyı sabit bir aralıkta tutabilmek için (39,5 – 42,5 ºC) başlığın üzerinde bir termometre sürekli ölçüm yapar. İstenilen sıcaklık değerlerinin dışına çıkılmaması için ultrason ve radyofrekans enerji çıkışı kontrol ünitesi bulunmaktadır. Başlıkta bulunan bir soğutucu da cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlar.
Exilis Elite Saten Vücut germe FDA onaylıdır. Uygulama sırasında bir sıcaklık hissi oluşur. Ancak ısı kontrol sistemi ve özel soğutucu özelliği ile ısının rahatsız etmesini, ağrı-acı vermesini en aza indirger.

Seans

Seans sayısı vücudun derisinin durumuna göre 4-6 arasında değişir. Seans aralıkları ise 7-14 gündür.