Kariyer, Çaba Kadar Estetik de İster | Pervin Dinçer

Whatsapp


Kariyer, Çaba Kadar Estetik de İster

Kariyer, Çaba Kadar Estetik de İster

Kariyer ve Estetik

İş dünyasında aktif olarak yer alan kadın ve erkeklerin, bu akılcı rekabetin içinde daha güçlü olmaları için özgüvenlerinin de daha yüksek olması gerekiyor şüphesiz. Ayrıca her ne kadar inkar etsek de güzel-yakışıklı ve bakımlı insan, zekası ve azmiyle çok daha rahat parlıyor. Günümüzde görünümün önemli olmadığı bir iş yaşamından bahsetmek mümkün değil. Dolayısıyla kadınlar da erkekler de bakımları için bir bütçe ayırıyor, bazı fedakarlıklar yapıyorlar. ‘Kariyer Estetiği’ diye adlandırılan bu amaçlı kişisel bakımların bir ayağını burun estetiği, saç ekimi gibi operasyonel müdahaleler oluştururken bir ayağını da medikal estetik oluşturuyor. Ayrıca işin bir de kuaför ayağı var ki onu tercih etmeyen neredeyse yok. Ben size bugün merkezimizde uzman doktorlarımız eşliğinde gerçekleştirilen medikal estetik ve cerrahi estetik müdahalelerden bahsetmek istiyorum.

Erkeklerde Estetik ve Kariyer

Kadınların kariyer estetiğinde en önemli konulardan biri şüphesiz ki burun estetiği. Yüzlerini daha çekici gösteren ve her açıdan fotoğraf verebilmelerini sağlayan burunlar, kadınların özgüvenini geliştirip görüntü itibariyle de daha çok beğeni toplamalarını sağlıyor. Erkeklerin kabusu ise kellik. Onların kariyer planında en büyük müdahalelerden biri saç ekimi. Daha gür ve sağlıklı saçlarla çok daha etkileyici bir görünüme sahip olan erkekler, kariyer yolculuklarında daha kendinden emin ilerliyorlar.

Kadınlarda Kariyer Estetiği

Kariyer estetiği, kadınlar tarafından en çok gıdıyı yok etmek, yaşlanma etkilerini azaltmak ve hatta yok etmek, göz çevresi sorunlarıyla baş etmek, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ve bölgesel zayıflama sağlamak amaçlı tercih ediliyor. Tahmin edersiniz ki hiçbir kadın, peşlerinden gelen bakımlı yeni neslin yanında yaşlı durmak ve gözden çıkarılmak istemiyor. Toplantılarda göz kapaklarındaki sarkma nedeniyle uyuduğu zannedilen kadın yönetici, çok da hoş bir tablo olmaz değil mi? Ya da giydiği şık döpiyesin modeli gıdısı yüzünden boyun hatları görünmeyen bir kadında hiç de çarpıcı görünmez. Kalem etekler ve topuklu ayakkabılardan biraz yukarı çıktığınızda yastık koyulmuşçasına bağımsız duran bir karın bölgesi, son derece rahatsız edici bir görüntü olur.
Öğle arasında bile yapılabilen o kadar çok müdahale var ki hem kadın hem de erkek için değişmek, kendini yenilemek, memnun olmadığı bölgeleri düzeltmek için uzun zamanlar harcamadan biraz özveriyle özgüveni tazeleyecek pek çok seçenek bulunabiliyor.

İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon, bölgesel zayıflama için Soğuk Lipoliz, yüzdeki yaşlanma etkilerini hafifletmek ve yok etmek, genç, ışıltılı bir cilde sahip olmak için PRP, Mezoterapi, radyofrekans ve Altın İğne, göz etrafındaki morluk, halka ve çizgiler için eyepeel-eyecell ve benzeri, her cilde, yaş grubuna ve şikayete uygun çözümler mevcut. İş bir uzmana danışıp doğrusunu bulmak ve biraz özveriyle sonuca odaklanmaya kalıyor. Ve sonrasında kadın da erkek de özgüveni daha yüksek ve kendinden emin tavrıyla daha etkili bir insan olarak kariyeri için koşusuna devam ediyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer