Whatsapp


Kendi Kanınızla Gençleşin

Cildimiz yıllar içinde maalesef kırışıklık ve sarkmalara teslim oluyor. Genetik kodlarımıza bağlı olarak derecelenen bu yıpranma ve yaşlanma etkilerini en aza indirgemek hepimizin hayali.

Neyse ki artık dünyada geliştirilen ileri teknoloji ürünü sistemler, yaşlanma etkileriyle baş etmede son derece etkili. Cildin bağ dokusundaki temel madde olan kolajenin ve elastik liflerin azalmasıyla yapı bozukluğu başlıyor ve bu da bahsettiğimiz kırışıklık ve sarkmaları meydana getiriyor. Cilt parlaklığını ve nemini yitiriyor. Mutsuz eden bir görüntüye bürünüyoruz.

Biz uzmanlar dileyenler için cildin yeniden yapılanması, gençliğini canlılığını kazanması için dışardan uyarıcı etki yapan sistemleri uygulayabiliyor ve bu sorunla baş etmenize yardımcı olabiliyoruz. Son yılların en popüler ve başarılı uygulamalardan biri de PRP (PlateletRich Plazma) kendi kanınız ile gençleşme uygulaması. Bu uygulama da kişiden, kendi kanından bir miktar alınarak yapılıyor. Alınan kan özel bir tüpe konularak ayrışma işlemine tabi tutuluyor ve elde edilen az miktardaki platelet yönünden zengin plazma(PRP), kişiye yine aynı yolla yani enjeksiyon yoluyla geri veriliyor. Ayrıca gelişen sektör, enjeksiyondan korkanlar için de bir yolu müjdeliyor. Enjeksiyondan korkan, çekinenler için aynı uygulama artık Dermapen ve roller yardımıyla da yapılabiliyor.

Kişinin kendi kanından elde edilen plazma kök hücreleri uyararak kırışıklıkların giderilmesinde, cilt ve vücut sarkmalarında, cildin nem seviyesinin artırılıp yeniden parlamasına, yaraların iyileşmesinde, gözaltı morluklarında ve saç dökülmesi tedavisinde uygulanabiliyor.

Yaşa bağlı olarak 3-4 hafta aralıklarla 2-4 seans önerebiliyoruz. Her uygulama seansı yaklaşık 30 dakika sürüyor ve işlem öncesi lokal anestezik krem uygulandığı için acı hissi olmuyor. Günlük hayata devamda da bir sıkıntı yaşanmıyor.

Kişi en erken bir yıl sonra olmak üzere isterse işlemi tekrarlayabilir. Eğer kişi yeterli sonuç aldıysa tekrar yaşlanana kadar bir daha yaptırmak zorunda da kalmıyor. Ne hoş, değil mi?
Dünyada yankı bulan bu sistemin Türkiye’de de ünlü kullanıcıları olduğunu tahmin etmek zor değildir sanırım. Beren Saat, Ayça Bingöl, Burcu Esmersoy ve Mustafa Sandal’ın da PRP uygulamasını tercih eden ünlülerden olduğu söyleniyor. Ve genç ciltlerine bakınca ben de bunu mümkün buluyorum doğrusu.
Güzelliğinize.