Kim Kardashian ve Madonna’nın Güzellik Sırrı Mezobotoks | Pervin Dinçer

Whatsapp


Kim Kardashian ve Madonna’nın Güzellik Sırrı Mezobotoks

Yurt dışı yayınlarda da Kim Kardashian, Madonna ve Kylie Minogue gibi ünlülerin güzellik sırlarından biri olduğu söylenilen Mezobotoks uygulaması yeni bir uygulama.

Hepimiz sağlıklı, parlak, gergin bir cilde sahip olmak isteriz. Bu beklentilere cevap verebilmek için estetik sektöründe sürekli yeni uygulamalar gelişmektedir. Mezobotoks da tam olarak cildin istenilen forma kavuşmasını sağlıyor.

Mezobotoks, cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçiriyor, nem, dolgunluk, renk ve ışık vererek cildi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturuyor. Yaşlanmanın ciltte yarattığı etkilerle başarıyla savaşan yöntemlerden biri olan mezobotoks’la, kısa süreli uygulamalarda uzun vadeli sonuçlar almak mümkün olabiliyor.

Botoks, ‘botulinum’ toksin adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir ilaçtır. Kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen bir yöntem olarak yoğun ilgi görüyor. Mezoterapi ise derinin ve hemen altındaki yağ dokusunu besleyen, destekleyen tedavi olarak tanımlanıyor. Yöntem, cildin nem dengesini güçlendirmek, yapısını düzeltmek ve esnekliğini arttırmak amacıyla kullanılıyor.

Tüm yüze uygulanabilen mezobotoks, klasik botoks uygulamalarındaki gibi kasa uygulanmadığı için donuk, mimiklerin azaldığı bir yüz ifadesi oluşturmadığı için kişiyi tedirgin etmeyen bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Yurt dışında bu uygulamaya ‘sanatçı botox’u da denilmektedir. Doğal bir görünüm verdiği için sanatçılar klasik botox uygulaması yerine bu uygulamayı tercih etmektedirler. En etkili olduğu bölgeler; yanaklar, özellikle yüz ovalindeki sarkmalar, boyun ve dekoltedir.

Mezobotoks’ta düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından cildin nem kapasitesi artmakta, tamir mekanizması aktive olarak cildin parlaması, sarkıklıkların toparlanması, ince çizgilerin açılması, çene ovalinin netleşmesi, gözeneklerin küçültülebilmesi hedef alınmaktadır.

  • İşlem öncesi cilt lokal anestezi kremiyle uyuşturulmakta, ardından hazırlanan kokteyl karışımı makineye yerleştirilmekte ve göz seğirmesi kadar hızlı çalışan enjeksiyon sistemiyle bütün ürün problemli bölgelere uygulanmaktadır.
  • Mezobotoks’ta ilk uygulamada düşük doz kullanılıyor, 15’inci gün yapılan kontrolde gerekli olursa ek doz ile tedavi tamamlanıyor. Sonuçlar ise ilk gün görülmeye başlanıyor. Üçüncü gün aydınlanma etkisi, 15 gün sonra toparlama, sıkılaşma, yüzde netlik olarak beklenilen sonuca ulaşılıyor.
  • Uygulama süresi 30-40 dakikadır.
  • Uygulama sonrası geçici kızarıklık, çok nadir morluk görülebiliyor. Bu durumda kişi makyajını yapabilir ve sosyal hayatına devam edebilir.
  • Etkisi 3-12 ay arası sürüyor. Sonuçlar kişinin cilt problemine ve yaşa bağlı olarak değişebiliyor.
  • İşlem sonrası cryo elektroporasyon sistemi uygulanmakta, ürün etkileşimi artırılmakta ve cilt sakinleşmektedir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer