Lazerle Sıkıldığınız Dövmelerden Kurtulun | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lazerle Sıkıldığınız Dövmelerden Kurtulun

Dövme Sildirmek Artık Zor Değil

Son günlerde ünlü, ünsüz herkesi dövme yaptırma merakı sarmış. Özellikle sevdiğiniz kişilerin isimlerini yazdırmak çok moda!

Demet Akalın yeni sevgilisi Okan Bey’in adını bileğine yazdırmış. Daha önceki yıllarda da eşinin ismini yazdırdığını ve sonrasında pişman olup sildirdiğini biliyoruz… Ebru Şallı da minik oğlu Pars’ın ismini Beren’den sonra sırtına yazdıran isimlerden…

Yine 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek olan Can Bonomo’nun en dikkat çeken özelliklerinden birisi dövmeleri. Özellikle kaybettiği annesinin resmini koluna yaptırmış olması, basında geniş yer almıştı hatırlayacağınız gibi. Herhalde böyle anlamlı olan bir dövmeyi kimse sildirmek istemez. Dövme yaptırmak biraz acılı ve doğru yerde doğru boyalarla yaptırılmadığında pişmanlık duyabileceğiniz bir uygulama…

Bazen yaptırdığınız bir dövmeden sıkılabilir ya da yanlış yapılmış bir dövme veya kalıcı makyaj uygulaması canınızı sıkabilir. Ama artık buna da bir çözüm üretildi. Lazerle dövme silme tedavisi Q Switch lazerlerle yapılıyor. Dövmenin rengine göre dalga boyları kullanılıyor. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nm, kırmızı renkte ise 532 nm dalga boyu kullanılarak tedavisi sağlanabiliyor. Uygulama öncesi dövmenin bulunduğu alan lokal anestezik kremle uyuşturuluyor ve ardından dövmenin rengine göre başlıklar değiştirilerek lazer atışları yapılıyor. İşlem sonrası dövmeli bölge kabarıyor. Bu bölgenin pomat sürülerek birkaç gün nemlendirilmesi gerekiyor.

Dövme tedavisi sosyal hayatı etkilemiyor. Dövmenin rengi, büyüklüğü ve derinliğine göre seans sayısı değişiyor ve 3-6 haftalık bir seansla sonuç alınabiliyor. Siyah renkli ve amatör dövmeler daha kolay çıkarılabiliyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer