Lekelere Çözüm Işık Peelingi | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lekelere Çözüm Işık Peelingi

Lekelere Çözüm Işık Peelingi

Güzel bir yazı geride bıraktık. Bütün bir yaz boyunca tatilin ve güneşin doyasıya tadını çıkardık. Yazın kavurucu sıcağını her an yüzümüzde ve cildimizde hissettiğimiz günlerin ardından bazılarımızın cildinde güneş lekeleri kaldı. Güneş lekelerinin çözümü olan ışık peelingi, akne izleri, koyu renk, doğum ve hamilelik lekeleri, melezma ve hatta yaşlılık gibi cilt problemlerinin çözümü olabiliyor Bu cilt problemlerinden nasıl kurtulurum diyorsanız, çözümü ışık peelingi.

Işık peelingi güneş nedeniyle oluşan lekelerin ve akne lekelerinin tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri. Aynı zamanda işlemin anti aging etkisinden de faydalanılıyor.

Uygulama cildin soyulmasını sağlayarak cildin yenilenmesi sürecini hızlandırıyor ve cilde ışıltılı bir görünüm katıyor. Aynı zamanda bu yöntem lekelerde etkili olduğu kadar, ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık ve aydınlık sağlıyor. Böylece taptaze bir cilt elde etmek mümkün oluyor.

Özellikle pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için, cildimizdeki lekelere iyi bir tedavi yöntemi olan ışık peelingi, derinlere kadar inerek, ciltteki lekelerin tedavisinde etkili bir yöntem. Önemli olan lekenin ne kadar derinde olduğu. Bazı lekelerde sadece soyma işlemi yapılırken derin lekeler ışık peeling işlemiyle yok edilebiliyor.

Işık peelingi uygulanmadan önce cildimizdeki sorunu saptamak ve buna uygun bir planlamayla uygulamaya geçmek gerekir. Daha sonrasında ise uygulamaya cilt temizliğiyle başlanıyor ve 10-15 dakika kadar sürüyor. Sonrasında ise ciltte kabuklanma yaratmadan peeling uygulanıyor. Eğer sizin de lekeleriniz dışında çilleriniz de söz konusu ise farklı lazerler de kullanabiliyoruz. Ve bu işlemler sonrasında uyguladığımız Işık peelingiyle birlikte cildin hassasiyetine uygun ince bir soyulma oluyor.

Uygulamada iki farklı solüsyon kullanılıyor. Bunlar sırasıyla cilde uygulanıyor ve ardından ciltte hekimin kararına göre 6-9 saat boyunca kalacak olan kalın bir tabaka mask krem uygulanıyor. Daha sonra mask kremi yüzünüzden temizleyip ev kullanım ürünlerine geçiyor.
Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de, bu peeling sisteminin ciltte incelme yaratmaması. Hatta cilt kalitesinde yükseliş gözleniyor. Anlaşılacağı gibi komplike bir bakım, tedavi sistemi ve tedavinin ardından sonuçlar yüz güldürücü oluyor. Bu sistemde uzman seçiminin önemini özellikle vurgulamak isterim. Etkili sonuçlar için uygulamanın doğru ve güvenilir ellerde yapılması neredeyse hayati önem taşıyor. Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmuyor. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.
Güzelliğinize

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer