Lipo Laser ile İstediğiniz Kadar İncelin | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lipo Laser ile İstediğiniz Kadar İncelin

Günümüzde bay ve bayan herkes güzel bir vücuda sahip olmak istemekte. Bunun neticesinde de estetik sektöründe her sene yeni sistemler geliştirilmekte. Birçok ülkede kullanılmaya başlanan lazerle incelme ve şekil sağlayan çok başarılı sistem olan lipo laserden bahsetmek istiyorum.

Lipo Laser ve İncelme

Lipo laser vücudun doğal yağ yakma mekanizmasını harekete geçirerek, tek seansta bile santimetre ölçüsünde bölgesel incelme sağlayan bir zayıflama sistemidir. Lipo laser yağ hücrelerini eritmek için lazer ile birlikte çalışan yeni bir noktasal (bölgesel) yağ oranının azaltılması vücudun şekillendirilmesi sistemidir. Sistemin ürettiği kırmızı ışık yağ hücrelerinin içine odaklanmaktadır. Bu suretle eritilen yağ vücudun normal yollar ile atılabileceği forma getirilmektedir. Eritilen yağ bundan sonra doğal lenf boşaltması vasıtasıyla bedenden boşaltılmaktadır.

Lipo laser tedavisi tamamen ağrısız ve cerrahi işlem gerektirmemektedir. Erkek ve kadınlarda yalnızca uygulanan birkaç tedaviden sonra bel çevresindeki yağlanmalar, karındaki şişkinlikler ve sırtta meydana gelen yükseklikler bacak ve basen bölgelerinde görülen ve selülit problemlerinde etkili sonuçlar alınmaktadır.

Lipo laser sistem hangi bölgelere uygulanabilmektedir ; Bel, kalça, baldır, bacak ve hatta yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Bir başka deyişle selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkanı vardır. Sistemin verdiği imkanlar ile noktasal (küçük başlıklı) proplar kullanılabildiği gibi geniş alanlı proplarda kullanılmaktadır.

Lipo Laser Sistemin Avantajları Nelerdir?

Sistem tamamıyla non invazivdir, herhangi bir enjeksiyon işlemi yoktur, hedef alanları önceden kolaylıkla belirlenebilmektedir, tedavinin sonrasında kabarma, yaralanma veya çukurlaşma olmaz. İşlem çok kısa sürmesiyle birlikte jel, krem vs. kullanılmamakta günlük hayata rahatlıkla devam edilebilmektedir.

Lipo Laser Nasıl Uygulanır?

Lipo laser uygulamasından önce kişinin yağ kas ölçümleri yapılır. Vücudunda ne kadar fazla yağı bulunduğu belirlendikten sonra kişinin beden ölçüleri alınır. Kişiye lazer gözlükleri takıldıktan sonra uygulama yapılacak bölgeye lazer sondaları yerleştirilir. Sondaları sabitlemek için özel bandajlar sondaların üzerine geçirilir. Lenflarimizin daha kolay çalışabilmesi ve vücuttan yağ atılımın hızlanması için lenf noktalarına (kasıklar ve ya kolaltı) cihaz özel lenf drenaj propları takılır. Aynı anda incelmesi istenilen 3 alana uygulama yapılabilmektedir.

Kaç Uygulama Gereklidir?

Lipo laser lazerle uygulanan ve çok etkili vücut şekillendirme ve bölgesel incelme sistemi olduğu için uygulama seans süresi çok kısa sürmektedir. Her bir uygulama seansı yaklaşik 30 dk. sürer. Seanslar haftada 2 kez olmak üzere 3 ya da 4 hafta boyunca sürdürülür. Hedeflenen 3 alanın üzerine 10 dk boyunca lazer sondaları uygulanır. Tavsiye edilen tedavi protokolü birbirini izleyen 4 hafta boyunca haftada 2 tedavi şeklindedir. İşlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bol su tüketilmesi ve ağır yağlı yiyeceklerden uzak durulması. Seanlar düzenli takip edilip bu kurullara dikkat edildiğinde 4 hafta sonunda 2-3 beden incelme görülebilmektedir…

Lipo Laser Tedavisi İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?

İdeal bir aday gerçekten yoktur. Lipo Laser tedavisi çok farklı beden tipleri üzerinde etkili olduğu gösterilmiş bulunmaktadır. Lipo Laser sistemi, bay ya da bayan ayırımını yapılmaksızın herkese uygulanabilmektedir.

Sadece Bölgesel İncelme Değil Vücududa Şekillendiriyor

Lipo laser ile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulurken aynı zamanda vücudunuzda şekilleniyor yağın olduğu en geniş bölgeden en küçük bölgeye bile lazer sondaları ile uygulama yapılarak beden hatlarının düzgünleşmesi sağlanabiliyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer