Whatsapp

Lipo Lazer ile Bölgesel İncelme

Bölgesel yağlanmada alternatif bir uygulama, Lipo Lazer

Hareketsiz yaşantı, uzun saatler bilgisayar karşısında oturarak çalışmak, sağlıksız beslenme, uykusuz geceler… hepsi üst üste eklenince kadın, erkek gözetmeksizin bölgesel yağlanma sorununu ortaya çıkartıyor. Sadece fizyolojik olarak kadın ve erkekte yağlanmanın görüldüğü bölgelerde farklı oluyor.  Spor yapmak, sağlıklı beslenmek kimi zaman aynada mutsuz eden görüntüyü düzeltmeye, iyileştirmeye yetmeyebiliyor.

Birçok ülkede kullanılmaya başlanan Lipo Lazer, bölgesel incelme ve vücut şekillendirmede bir alternatif olarak danışanlarımıza sunduğumuz etkin sonuç aldığımız uygulamalardan biridir.

Lipo lazer, vücudun doğal yağ yakma mekanizmasını harekete geçirerek, tek seansta bile santimetre ölçüsünde incelme sağlayan ve yağ hücrelerini eritmek için lazer ile birlikte çalışan yeni bir bölgesel yağ oranının azaltılması, vücut şekillendirme için önerdiğimiz bir uygulamadır. Sistemin ürettiği kırmızı ışık yağ hücrelerinin içine odaklanır ve böylece eritilen yağ vücudun normal yollar ile atılabileceği forma getirilir. Eritilen yağ bundan sonra doğal lenf boşaltması vasıtasıyla bedenden atılır.

 

Lipo lazer uygulaması ağrısızdır ve cerrahi bir işlem değildir.

Erkekler ve kadınlarda yalnızca uygulanan birkaç seanstan sonra bel çevresindeki yağlarda, karın bölgesindeki şişkinlikler ve sırtta meydana gelen yükseklikler; bacak, basen bölgelerinde görülen selülit problemlerinde etkili sonuçlar alınmaktadır.

Lipo lazer, bel, kalça, baldır, iç bacak ve hatta yüzde bölgesinde uygulanabilmekte. Bir başka deyişle selülit ve bölgesel yağlanmanın görüldüğü her bölgede güvenle uygulama imkanı vardır. Sistemin verdiği imkanlar ile noktasal (küçük) başlıklar kullanılabildiği gibi geniş alanlı başlıklar da kullanılmaktadır. Bu da farklı bölgelerde, bölgesel çalışmaya olanak tanımaktadır.

Lipo Lazer sistemin avantajları nelerdir?

Sistem tamamıyla non invazivdir yani müdahalesiz, enjeksiyonsuzdur.  Uygulamada hedef alanları önceden kolaylıkla belirlenebilmekte. Uygulama sonrasında kabarma, yaralanma veya çukurlaşma görülmez. İşlem çok kısa sürer sonrasında jel, krem kullanılmasına gerek yoktur, günlük hayata rahatlıkla devam edilir.

Lipo Lazer Nasıl Uygulanır?

Lipo lazer uygulamasından önce kişinin yağ, kas ölçümleri yapılır ve vücudunda ne kadar yağ fazlalığı bulunduğu belirlendikten sonra kişinin beden ölçüleri alınır. Kişiye lazer gözlükleri takıldıktan sonra uygulama yapılacak bölgeye lazer sondaları yerleştirilir. Sondaları sabitlemek için özel bandajlar sondaların üzerine geçirilir. Lenflerin daha kolay çalışabilmesi ve vücuttan yağ atılımın hızlanması için lenf noktalarına (kasıklar veya kol altı) cihaz özel lenf drenaj başlıkları takılır. Aynı anda incelme istenen üç alana uygulama yapılabilmektedir.

Kaç uygulama gereklidir?

Lipo lazer, lazerle uygulanan ve çok etkili vücut şekillendirme ve bölgesel incelme sitemi olduğu için seans süreleri kısadır.  Her bir uygulama seansı yaklaşık 30 dk. sürer. Haftada iki kez olmak üzere üç ya da dört hafta boyunca uygulama yapılır. Hedeflenen üç alanın üzerine 10 dk. boyunca lazer sondaları uygulanır. Tavsiye edilen protokol, birbirini izleyen dört hafta boyunca haftada iki tedavi şeklindedir. İşlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi bol su tüketilmeli ve ağır yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Seanslar düzenli yapılıp, kurullara dikkat edildiği takdirde dört hafta sonunda iki-üç beden incelme görülebilmektedir.

Lipo Lazer tedavisi için ideal adaylar kimlerdir?

Lipo Lazer, kadın-erkek çok farklı beden tiplerinde etkin sonuçlar alınmaktadır.