Madonna’nın Sırrı Şok Dalga ile Selülit ve Bölgesel Fazlalıklarına Son | Pervin Dinçer

Whatsapp


Madonna’nın Sırrı Şok Dalga ile Selülit ve Bölgesel Fazlalıklarına Son

Şok Dalga Tedavisinde Selülit ve Bölgesel Kilolar

Günümüzde ister zayıf, ister kilolu olsun birçok bayan selülitlerinden ve bölgesel fazlalıklarından yakınmakta. Bu iki problemden hızla kurtulmak istiyorsanız Madonna’nın vücut güzelliğini borçlu olduğu söylenen akustik şok dalga uygulaması tam size göre… Madonna bu uygulamadan faydalanmakla kalmamış. Madonna Fan sitesinde evine aldığından da söz ediliyor.

Şok Dalgalar Nasıl Etki Eder?

Şok dalgaları, yüksek basınç genliği ile karakterize edilen akustik dalgalardır. Ultrason dalgalarına olan benzerliklerine karşın, sahip oldukları basınç genlikleriyle ultrason dalgalarından temel olarak farklılık göstermektedir. Ultrason dalgaları, sabit dalga boyu ile salınım yapan kararlı ve periyodik dalgalardır. Şok dalgaları ayrıca, tekli ve çoğunlukla pozitif bir basınç atımıyla karakterize edilirler. Şok dalga uygulaması yapılırken beden dışında üretilen titreşimler, ses dalgası şeklinde dokunun içine yayılır. Subkütan dokunun yenilenmesi için tedavi edilecek bölgeye enerji geçişi sağlanır.

Tedavi süresince yağ hücrelerinin duvarları zarar görür. Bu yağ hücrelerinin içindeki trigliseritler, sardığı dokuları terk eder ve atılması için karaciğere taşınır. Bu taşıma, günlük olarak bol miktarda su içildiğinde artar. Şok dalgaları yöntemi selülit ve bölgesel yağlanmanın olduğu bölgelerde kullanılmaktadır.

Şok Dalgayla Selülit Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Şok dalgaları fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösterirken, üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibröz septayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bırakmakta ve bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlamaktadır.

Uygulama ve daha fazlası için Selülit Tedavisi sayfamızı ziyaret edin.

Derinin kıvrılmış görünümü: Şok dalga uygulaması aynı zamanda yağ tümseklerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Dermisin kalınlaşması cilt içine doğru çıkıntı oluşturan yağ tabakalarının azalmasına yardımcı olmakta ve ayrıca selülitli görünümü de azaltmaktadır.

Uygulama kaç seans yapılmaktadır?

Uygulama haftada iki kere 8-12 seans önerilmektedir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer