Medikal Estetik Uygulamalar | Pervin Dinçer

Whatsapp


Medikal Estetik Uygulamalar

Pervin Dinçer Beauty Consultancy

 

Pervin Dinçer Beauty Consultancy olarak medikal estetik uygulamalarında her zaman son teknolojik cihazlar ve gelişmiş cilt bakımı sistemleri kullanıyoruz.

Bize göre güzellik danışmanlığı/beauty consultancy sadece uygulamayı yapmaktan ibaret değil. Aynı zamanda hangi cihazın ne işe yaradığı, yaşlanma sorunlarına karşı nasıl bir cilt gençleştirme yöntemiyle yaklaşılması gerektiği konusunda, danışanı bilgilendirmek, bu işin önemli bir kısmına denk geliyor.

Klinik olarak uygulamaların başarısı kadar önemsediğimiz bir diğer konu cildinizi tanımanıza yardımcı olmak, sizin için en doğru cihaz ve cilt bakımı sistemine, birlikte karar vermektir.

Çünkü kişiye özel güzellik danışmanlığının başarılı bir şekilde yürütülmesi, gerçekçi beklentiler ve prensip sahibi kliniklerle çalışmayı gerektirir. Bu sayede hem cildinizin neye ihtiyacı olduğu konusunda bilgilenmiş olursunuz, ki bu çok kıymetlidir, hem de bu ihtiyacı hangi yöntem, bakım veya cihazlarla, nasıl tedavi edebileceğimizi öğrenmek, uygulamalar hakkındaki farkındalığınızı destekler.

Bu nedenle bu hafta sizlerle cilt gençleştirme, cilt yenileme, ameliyatsız yüz germe gibi medikal estetik uygulamalarının en önemli kullanım alanları altında, hangi cihazın ne işe yaradığını ve Pervin Dinçer Beauty olarak bu cihaz ve sistemleri nasıl en etkili şekilde kullandığımızı, nelere dikkat ettiğimizi, işin püf noktalarına da değinerek anlatmaya çalışacağız…

Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız cilt gençleştirme, medikal estetik uygulamalarının en temel amacıdır ve çok sayıda işlem, cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere gerçekleştirilir.

Cilt gençleştirme tedavileri yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan kolajen kaybına bağlı olarak cildin sıkılığını kaybetmesi, elastikiyetin zayıflaması, ince kırışıklıklar ve cilt sarkması gibi şikayetleri, bıçak altına yatmadan ortadan kaldırma imkanı verir.

Peki cilt gençleştirmede kullanılan cihaz ve sistemler nelerdir?

 • Radyofrekans ve Ultrason teknolojiler ile etki eden ve yüz gençleştirmede harika sonuçlar elde ettiğimiz Altın Ütü, Fokus Ultrason, Altın İğne, Exilis Elite…
 • Dermapen
 • B0t0ks ve Dolgu uygulamaları
 • H100, Somon DNA, Gençlik Aşısı, Nem Aşısı gibi cilt altı dokuları gençleştiren mezoterapi içerikleri
 • En etkili lazerli cilt gençleştirme sistemleri olan Fraksiyonel Lazer ve Baby Face Beauty/Thulium Lazer

Cilt gençleştirme protokolleri tamamen kişiye özel hazırladığımız uygulamalardır. Amacımız cildin, alt tabakadan başlayarak gençleşmesini sağlamaktır. Bu nedenle cildin ne durumda olduğunu doğru tahlil etmek ve adım adım ilerlemek gerekir.
Derin bir gençleşme sağlamak bu noktada bizim için önemlidir çünkü bu şekilde ameliyatsız cilt gençleştirmede daha uzun süre kalıcı sonuçlar elde etmiş oluruz.

Cilt Yenileme

Cilt yenileme sonrası doğal olarak cildiniz gençleşir fakat bu işlemlerin asıl amacı cilt lekeleri, akne ve skar izleri gibi cilt yüzeyinin pürüzlü görünmesine yol açan deformitelerden cildi arındırmaktır.

Cilt yenileme uygulamaları ile epidermis yani cildin en üst katmanı, seçilen yönteme ve cildin duruma göre, farklı derinliklerde soyulur ve altından tazecik, yepyeni bir cilt ortaya çıkar.

Derin sivilce izleri ve akne çukurları ya da derin ve eski cilt lekelerinin tedavisinde cilt yenileme, daha güçlü bir peeling efekti gerektirir. Bu noktada gerçekçi bir yaklaşımla tedavinin süreçleri konusunda detaylı bir bilgilendirilme son derece önemlidir. Aksi durumda, şiddetli soyulma süreçleri, beklenmedik bir tepki ile karşılanabilir ki bu da çok normaldir.

Son derece memnun kalınan sonuçlar elde ettiğimiz, cilt yenileme cihaz ve uygulamaları, her cilt sorununda kişiye özel protokollerle uygulanır, seans sayısı ve uygulama derinliği değişkendir:

 • Altın İğne
 • Karbon Peeling
 • Fraksiyonel Lazer
 • Kimyasal Peeling
 • Işık Peeling

Çok güçlü cilt yenileme sistemleri olması nedeniyle çoğu zaman tek başına yeterli olan bu uygulamalar, kimi durumlarda mezoterapi ile cilt altından desteklenecek şekilde kombine edilir. Böylece kabuk altında yeni cilt oluşurken kolajen desteği sağlamış oluruz. Sonuç; bebek gibi bir cilt, tazecik bir ten…

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları, estetik cerrahine alternatif olarak ilk kullanılmaya başlandığı zamanlardan günümüze kadar çok ciddi bir ilerleme göstermiştir. Teknolojik gelişmeler sayesinde medikal estetik uygulamalarının geldiği son noktada ameliyatsız yüz germe tedavileri sayesinde gerçekten tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün.

Pervin Dinçer Beauty olarak ameliyatsız yüz germede yenilikçi bakış açımız sayesinde sektöre öncülük etmekten, yeni teknolojiler denemekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz ve bunu mesleğimizin bir parçası olarak görüyoruz.

Dolayısıyla danışanlarımızın değişen ihtiyaçlarına güncel teknolojilerle her seferinde daha iyi bir hizmetle karşılık vermek, bizim için sürecin doğal akışında gerçekleşmiş oluyor.

Ameliyatsız yüz germede uzun zamandır kullandığımız ve danışanlarımız tarafından başarısı onaylanmış, cihaz ve sistemleri söyle sıralayabiliriz:

 • HIFU Fokus Ultrasonlu Yüz Germe Cihazı
 • Exilis Elite Saten Yüz Germe
 • Altın İğne/Radyofrekans Uygulaması
 • Forma Yüz Germe Uygulaması

Ameliyatsız yüz germe cihazlarından en yüksek şekilde faydalanmak için seanslar cilt tipine, cildin yaşına ve yaşlanma derecesine göre ayarlanmalı ve uygulanmalıdır. Klinik tecrübesi bu nedenle fark yaratır. Cihaz kalitesi ve deneyimin bir araya gelmesi, ameliyatsız yüz germede başarımızın formülüdür diyebiliriz.

Cilt Toparlama

Cildin zamanla esnekliğini, sıkılığını yitirmesi, yüz hatlarının silikleşmesine neden olur. Cilt maatlaşır, solgun görünür. Otuzlu yaşlardan itibaren kolajen üretiminin azalması bu durumun başlıca sebebidir ve ihtiyacımız olan şey, cilt toparlama uygulamalarıdır.

Cildin yapısı genetik özelliklerle de ilgili olduğundan, bazen yapısı gereği cilt, yaşı genç olmasına rağmen, gevşektir. Cilt toparlama uygulamaları bu gibi şikayetleri olan genç yaştaki kadın ve erkek bireyler için ideal bakımlardır.

Aynı zamanda yüz hatlarının belirginleştirmek amacıyla uyguladığımız en etkili cilt toparlama cihazları ve medikal estetik uygulamaları içinde, bizim favorilerimiz neler?

 • V lift
 • Hifu
 • Baby Face Beauty
 • Exilis Elite
 • Forma
 • Dermapen
 • Mezoterapi ve Gençlik Aşıları

Çok farklı uygulamaların kombinasyonları ya da dönüşümlü kullanımları ile son derece etkili cilt toparlama protokolleri oluşturulabilir. Cilt toparlama uygulamalarını yaşlanma karşıtı koruma ile birleştirmek, cildin doku kaybına uğramaması açısından önemlidir.

Cilt toparlamada bizim yaklaşımımız, özellikle olgun ciltlerde güçlü bir sıkılaşma elde etmek istediğimiz durumlarda, aynı anda hem cilt altında hücre yenilenmesi başlatmak hem de cilt yüzeyinde ölü deriden nazikçe kurtularak içerden ve dışardan cildin etkili bir şekilde toparlamasını sağlamaktır.

Gıdı İnceltme/Gıdı Eritme

Fazla kilo, çene kemiğinin küçük ve çene ucunun geride olması, yaşlanma nedeniyle cildin sarkması, duruş bozukluğu, gibi çok farklı sebeplerle gıdınız çıkabilir.
Gıdı, zannedildiği gibi sadece kadınlar arasında yaygın bir sorun değildir erkeklerde de gene aynı sebeplere bağlı olarak gıdı oluşması çok sık rastladığımız bir durumdur.

Yüzün çekici bulunması, altın oran gibi tüm dünyada kabul görmüş bazı evrensel ölçümlerle açıklanır fakat bir de güncel estetik anlayışı söz konusudur. Örneğin, gıdı, bir zamanlar kadın güzelliğinin bir parçası iken şimdilerde, jawline dolgunun da etkisiyle, belirgin çene hattı estetik bir norm olarak kabul edilmektedir ve daha dişi bir görüntü olarak yorumlanır…

Erkeklerde gıdı maskülen ifadeyi zayıflattığı için gıdı eritme, gıdı inceltme ile boyun ve çene hattının belirgin hale gelmesi, aynı şekilde daha güçlü bir erkek imajı elde etmemizi sağlar.

Gıdı eritme nasıl yapılır? Gıdı inceltmede kullanılan yöntemler nelerdir?

 • Vaser ile gıdı eritme
 • Mezoterapi ile gıdı eritme
 • Soğuk lipoliz ile gıdı eritme
 • Exilis Elite ve Baby Face Beauty gibi cihazlarla gıdı bölgesinde toparlama elde etmek mümkündür…

Gıdı eritme tedavisinde en önemli konu gıdının sebebini bulmak ve estetik açıdan çok yönlü bir yaklaşım geliştirebilmektir. Bazen gıdı eritme yeterli olmaz, uygulamanın jawline ya da çene ucu dolgusu ile tamamlanması gerekir.

Bütünsel bir estetik perspektif sahibi olmak, bu tür işlemlerin etkisinden maksimum faydalanmak açısından önemlidir. Pervin Dinçer Beauty Consultancy olarak bizim en büyük farkımız da budur…

Yüz Sarkması

Yüz sarkması, cildin kırışmasına neden olduğu için yaşlanma belirtisi olarak kabul edilir. Erken dönemde önüne geçmek, düzenli cilt bakımı ve cilt altını besleyecek, nemlendirecek uygulamalarla cilt sarkmasını engellemek son derece kolaydır.

Güzellik danışmanlığında bizim bakış açımız yaşlanma karşıtı koruma odaklı bir sistem takip etmek diyebiliriz. Bu nedenle cilt tipine, cildin yaşına ve hassasiyetine uygun bir takım periyodik protokollerle yüzün sarkmasını engelleyecek uygulamaları belli aralıklar tekrar etmeyi öneririz.

Çünkü cilt hücreleri her an ölür ve her an yenilenir. Yaşlanma, bu yenilenmenin yavaşlamasıdır ve yüz sarkmaya başlar. Cildi içerden ve dışardan destekleyerek yüzün sarkmasını mümkün olduğu kadar geciktirebiliriz. Nasıl mı?

 • Radyofrekans ve ultrason enerjilerinin bir arada kullanıldığı, gelişmiş cilt sıkılaştırma uygulaması olan Exilis Elite Saten Germe ile
 • Yüksek saflık derecesindeki özel üretim cilt serumları ile Thulium Lazer’in muhteşem birleşiminden doğan Baby Face Beauty sayesinde
 • Somon DNA, H100, Gençlik Aşısı gibi sihirli mezoterapi içerikleri ile cilt altını doyasıya besleyerek ve nemlendirerek
 • HİFU, Forma Uygulaması, Altın İğne gibi ameliyatsız yüz germede kullandığımız son derece etkili cihazlarla cilt altında kolajen üretimini tetikleyerek

Yüz sarkması her yaşta farklı şekillerde tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Sarkmanın derecesi ve cildin yapısı dikkate alınarak oluşturduğumuz protokoller, etkili yöntemlerin kombinasyonları şeklinde ilerler. Burada amacımız mümkün olan en kısa sürede ama cilt dokusuna zarar vermeden yüzü, gençlik zamanlarındaki sıkılığa yaklaştırmaktır.

Yanak Sarkması

Yanaklar kilo alıp verme, yerçekimi etkisi, yanak üstüne uyumak ve mimik kullanımına bağlı olarak sarkar. Üzgün yüz ifadesi ile başlayan yanak sarkması bulldog yanak dediğimiz daha ileri derecedeki sarkmalara kadar ilerler.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının tamamı, yanak sarkmasını gidermede etkili cihaz ve cilt sıkılaştırma sistemleridir:

 • Hifu
 • Exilis Elite
 • Forma
 • Altın İğne
 • V Lift

Bunlar, yanak sarkmasını engellemek ya da sarkmış yanaklarda lifting etkisi elde etmek için kullandığımız başlıca cihazlı sistemlerdir. 6-8 seanslık protokollerden sonra ciddi bir toparlama elde edilir. Ardından, altı ay ara ile aynı uygulamalar ya da yanak sarkmasını engelleyecek farklı yöntemlerle, süreç takip edilir.

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma uygulaması yüz ifadesini bir anda gençleştirir, iyi yapıldığı takdirde hemen herkese yakışır, bakışları canlandırır ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Bizim de uygulamaktan en çok hoşlandığımız işlemlerin biridir. Bir de doğal duruyorsa, kaş kaldırma sonrası aynalara bakmaya doyamazsınız…

Kaş kaldırmanın dikkatli uygulanması önemlidir çünkü kaşlar zaten ufak nüanslarla birbirinden ayırılır.

Kaş kaldırma, her iki kaşın arasındaki bu doğal fark hesaplanarak uygulanmalıdır. Aksi halde kaşlardan biri diğerinden ekstrem şekilde farklı görünebilir. Her ne kadar geçici uygulamalar olsa da bir kaşın diğerinden daha yukarıda görünmesi, kişiyi rahatsız eder.

Kaş kaldırmada kullanılan yöntemler arasında en popüler olanı B0t0ks ile kaş kaldırma uygulamasıdır. Şakak germe, kaş kaldırma ve orta yüz germe için kullanılan Fransız Askısı, kaş kaldırma elde edilen mikro cerrahi yöntemdir fakat tek başına kaş kaldırma için bu uygulamanın sonuçları fazla gelebilir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer