Paris Işıltısı Nedir ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Paris Işıltısı Nedir ve 2023 Fiyatları

Paris Işıltısı

 

Cilt dolgun, pürüzsüz ve gergin olduğu halde genç görünmeyebilir. Bu durumda ihtiyacımız olan şeyi, gençliğin ışığını Paris Işıltısı ile elde edebiliriz.

Cerrahi olmayan cilt gençleştirme ve yaşlanma karşıtı uygulamalar arasında enjeksiyon yöntemleri nokta atışı etkisi nedeniyle giderek daha fazla ilgi görmektedir. İğneye karşı hassasiyetiniz yoksa Paris Işıltısı gibi son derece etkili yüz, boyun, dekolte ve göz altında harikalar yaratan bu uygulama tam size göre.

Paris ışıltısı, zengin içeriği sayesinde hedef dokuyu onarıp beslerken cildin parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar. Her yaş grubunda güvenle uygulanabilir. Cildinizin ihtiyacına yönelik seans sayısı ve uygulama sıklığı kişiye özel planlanmaktadır.

Paris Işıltısı Nedir?

Paris ışıltısı, uzman kişiler tarafından klinik ortamda gerçekleştirilen bir tür cilt gençleştirme enjeksiyonudur. Bağ dokunun kendi kendini yenilemesinden sorumlu olan kolajen ve fibroblast hücrelerinin, sağlıklı bir şekilde ve daha fazla miktarda sentezlenmesini sağlayan zengin içeriği sayesinde yaşlanma karşıtı koruma sağlamakla kalmaz, cildi gençlik dönemlerinin ışıltısına kavuşturur.

Cildin canlılığını kaybetmesinin sebebi hücre yenilenmesinin zamanla yavaşlamasından kaynaklanır. Su kaybı ve kolajen yıkımı, bu yavaşlamaya neden olur. Paris ışıltısı cilt altını yoğun bir şekilde nemlendirir, kolajen desteği ile cildin metabolizma yaşını düşürür.

Cilt altının yoğun olarak nemlenmesi, cilt yüzeyinin ışıldamasını sağlar. Düzenli uygulamada Paris Işıltısı ile pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Hücre yenileme, yoğun ve uzun süre kalıcı nemlendirme özellikleri sayesinde Paris Işıltısı birçok kadının cilt bakımında vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Paris Işıltısının İçeriği

Paris ışıltısı, güçlü içeriği sayesinde son derece etkili bir cilt gençleştirme efekti elde etmemizi sağlar. Peki bu sihirli formülün ışıltı veren içeriğinde neler var?

 • Paris ışıltısı, kuruduğu için soluklaşıp canlılığını yitiren cildi, içeriğindeki yoğun Hyaluronik asit ile canlandırır ve dolgunlaşmasını sağlar.
 • Cildin gençleşmesi için vitaminler önemlidir, Paris Işıltısı cilt için gerekli 12 farklı vitamin içerir.
 • Bağ dokunun yenilenip tazelenmesi için kolajen ve elastin proteini sentezlemesi gerekir. Bunun için amino asitlere ihtiyacımız vardır. Paris ışıltısı içeriğinde yaklaşık 24 farklı amino asit barındırır.
 • Serbest radikallere karşı cildi koruyan Glutatyon, Glukozamin ve Glukuronik asit, Paris Işıltısının antioksidan özelliğini borçlu olduğumuz içeriklerdir.
 • Çeşitli formlarda Koenzim, Nükleik asit ve mineraller sayesinde Paris Işıltısı cildi metabolik olarak uyarır ve metabolik dengesini güçlendirir.

Paris Işıltısı Ne İşe Yarar?

Paris ışıltısının uygulama alanı oldukça geniştir. Cilt altını yoğun olarak besleyip, yenilediği için birçok cilt probleminin giderilmesinde tedavi edici özelliğinin yanı sıra, cildi koruma etkisi vardır.

Paris Işıltısının kullanıldığı alanları ve etkilerini söyle sıralayabiliriz:

 • Paris Işıltısı yüz gençleştirmede etkili bir enjeksiyon uygulamasıdır.
 • Tüm yüz, dekolte, boyun, göz çevresi, dudak üstü, orta yüz ve el üstünde cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların giderilmesi ve leke karşıtı tedavi amacıyla kullanılabilir.
 • Paris Işıltısı ile göz altı morluklarından kurtulmak mümkündür.
 • Cilt tonunu eşitler, cilt lekelerini giderir ve cilt rengini açma özelliği vardır.
 • Düzenli kullanımda cildin sıkılaşmasını ve gözeneklerin küçülmesini sağlar.
 • Paris Işıltısı, cilt canlandırmada en etkili uygulamalardan biridir.

Paris Işıltısı Kimler İçin Uygun?

Cildinin matlığından, canlılığını yitirmiş olmasından şikayet eden her yaştan kadın ve erkek, Paris ışıltısı ile görüntüsünü tazeleyebilir. Cilt kuruluğu, kırışıklık, elastikiyet kaybı ya da cilt sarkması belirtilerinden rahatsız oluyorsanız Paris Işıltısı tam aradığını cilt gençleştirme bakımı… Çevresel koşullara karşı cildini korumak ve/veya yaşlanma karşıtı güçlü bir uygulama arayanlar için de Paris Işıltısı harika bir seçim.

Zamanın, yerçekiminin ve güneşin olumsuz etkileri karşısında daha güçlü bir cilt yapısı oluşturmak için cilt altını besleyen en zengin formüllerden biri Paris Işıltısıdır diyebiliriz.

İçeriği çok çeşitli vitamin, mineral ve asitlerden oluştuğu için, özellikle alerjik cilt yapısına sahip kişiler, uygulama öncesi formülün içeriği kontrol etmeli ve bileşimdeki herhangi bir maddeye karşı alerjilerinin olup olmadığını kontrol etmeli ya da neye alerjileri olduğunu muhakkak klinikle ve cilt uzmanı ile paylaşmalıdırlar.

Paris Işıltısı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi yapılan estetik muayenede cildin ihtiyaçları tespit edilir, uygulamanın kaç seans gerektiği ve maksimum fayda için nasıl uygulanması gerektiği hasta ile birlikte değerlendirilerek, kişiye özel uygulama protokolü oluşturulur.

Paris Işıltısı, temizlenmiş cilde lokal anestezik krem uygulandıktan sonra çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Acısız bir işlem olmakla birlikte, tüm enjeksiyon uygulamalarında olduğu gibi Paris Işıltısı yapılırken de kanama ve morarma meydana gelebilir.

Genellikle 4-6 seans şeklinde uygulanır. İlk birkaç seans cildin yoğun olarak beslenmesini sağlar. Kaybettiği nem nedeniyle dokuların uğradığı hacim kaybı bu aşamada hızlı bir şekilde telafi edilir ve cilt ışıldamaya başlar. Sonraki seansların amacı cildin ışıltısını arttırmak ve Paris Işıltı ile elde ettiğimiz bu canlılığı mümkün olduğu kadar uzun süre korumaktır.

Paris Işıltısı Kaç Günde Etki Eder?

Paris Işıltısının etkisi her ciltte farklı sürelerde ve değişen seans sayılarında ortaya çıkar. Olgun ve yıpranmış bir ciltten söz ediyorsak, ışıltı efektini görebilmek için en az 3 seans almış olmak gerekir ki öncelikle cilt altı dokular onarılmış olsun.

Daha genç fakat ışıltısını kaybetmiş, matlaşmış ciltlerde ilk seansın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra cildin rengi değişmeye, canlanmaya başlar. Cilt altındaki dokuların harekete geçtiğini hissedebilirsiniz.

Nihai etkinin ortaya çıkması için en az dört seans Paris Işıltısı yaptırmış olmak gerekir. Sonrasında etki giderek artar ve cildinizin ışıltısı uzun süre daha sizinle kalmaya devam eder.

Paris Işıltısı Ne Kadar Kalıcı?

4 ile 6 seans arası uygulandığı takdirde Paris Işıltısı en az bir yıl kadar kalıcıdır. Yazın sıcak günlerinde yapılan işlem sonrası bu süre biraz daha kısalabilir. Sonbahar ve kış ayları Paris Işıltısı için ideal dönemlerdir. Yazın Paris Işıltısının tadını çıkarmak isteyenler, ilkbaharın ilk dönemlerini değerlendirebilirler.

Paris Işıltısı Öncesi Sonrası

Paris ışıltısı öncesi sonrası belirgin bir değişim söz konusudur. Cilt rengi canlandığını, lekeler silindiğini a da büyük oranda azaldığını görebilirsiniz. Cilt altı daha dolgun olduğu için gergin, ışıltılı ve genç bir yüze kavuşmuş olursunuz. Paris Işıltısı sonrası fotoğraflarda belirgin bir gençleşme, gözle görülür bariz bir değişim söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Paris Işıltısı Fiyatları

Paris Işıltısı fiyatları İstanbul sınırları için medikal estetik hizmeti sağlayan birçok kliniğin hizmet standardı ve kullanılan materyalin kalitesine göre değişik fiyat aralıklarında seyreder.

Seans sayısı, uygulama bölgesi gibi değişkenler nedeniyle de fiyatlandırma vaka bazında, kişiye özel olarak oluşturulur.

Kampanya dönemlerindeki indirimlerden faydalanmak, detaylı fiyat bilgisi almak ve Paris Işıltısı ile gençliğin ışığını cildinizde hissetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer