Plaj Estetikleri | Pervin Dinçer

Whatsapp


Plaj Estetikleri

Havalar birden ısındı yaz geldi gelecek derken 19 mayıs tatilini fırsat bilen ünlü ünsüz herkes sahillere akın etti.

Yazın daha formda ve güzel görünmek isteyenler ve biraz geç kalanlar hızlı ağrısız günlük hayatı etkilemeyecek uygulamalar için kapımızı çalmaya başladı.

Estetik operasyonlar için biraz geç kalmış durumdasınız özellikle yağlarını aldırmak isteyenleri 2-3 haftalık korse giymeleri gerektiğini düşünecek olursak bu sıcak havalarda biraz zahmetli, göğüs estetiğinde de çok çabuk iyileşme dönemi olması karşın yine üç haftanın gözden çıkartılması gerekmekte, lazerle cilt gençleştirme, leke tedavileri güneşin etkili olduğu şu günlerde uygulaması biraz sıkıntı yaratabilir. Peki şu kısa dönemde hem iyi görünmek hem de günlük hayatımızı etkilememesi için hangi işlemlere başvurabiliriz bugün buna değinmek istiyorum;

Öncelikle yüzümüzü ele alalım ; cildimizdeki kırışıklıklar çöküklükler bizi rahatsız ediyor ise yağ enjeksiyonu cerrahi bir uygulama olduğu için ve bir kaç hafta süren ödemler ve sonucun tam anlamı ile ortaya çıkması için biraz zamana ihtiyacımız var.

O zaman bu uygulamanın yerine ofis ortamında sadece bir saat vaktimizi alacak hyluronik asit dolgu uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Bu uygulamada elinizde ayna hekiminizle sohbet ederek istemediğiniz derin çizgilerinizden kurtulup günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Bütün kadın ve erkelerin imdadına yetişen, çizgileri giderebilen düşük kaşları biraz daha yukarı çekebilen botulinum toxin uygulaması yaptırabilirsiniz. Botulinum toxinin etkisi birkaç günde ortaya çıkmakta ve 15 gün içerisinde istenilen sonuç genelde elde edilmektedir. Bu uygulamayı aşırı terleyen kol altlarınız, el ve ayaklarınız içinde tercih edebilirsiniz.

Yazın çok makyaj yapamayacağımızı düşünecek olursak parlak, siyah noktalardan arındırılmış bakımlı cilt hepimizin hayali ,bunun içinde enjeksiyonlu veya enjeksiyonsuz vitamin uygulamaları ,plesanta veya pembe maske uygulamalarına başvurulabilir. Tüm bu uygulamalara ihtiyacınızın olmadığı düşünüyor da olabilirsiniz unutulmaması gereken bir diğer konu sağlıklı bronzlaşabilmek için yüzümüzün ve vücudumuzun mutlaka ölü hücrelerden arındırılmasıdır.

Aksi takdirde çok iyi bronzlaşmayarak daha sonra lekeli bir görünümle karşılaşabilirsiniz. Bu uygulamayı profesyonel olarak yaptırabileceğiniz gibi evinizde de peeling ve maskelerden yararlanabilirsiniz.
Vücudunuzun da özellikle bikini tercihiniz ise formda görünmesi için göbek ve bel çevresi yağlarınız için kavitasyon, dondurarak zayıflama sistemlerini, selülitli görüntünüz içinse akustik şok dalga (awt),vela uygulamaları, radyofrekans gibi sitemleri tercih edebilir kısa sürede görüntünüzün daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

SOSYETİK GÜZELLERİMİZ PLAJA İYİ HAZIRLANMIŞ

19 mayıs tatilini fırsat bilen güzellerimiz bodrum plajlarında boy gösterdİ. Fiziğine güvenenler plajlarda rahatlıkla pareosuz dolaşırken ,hala hazır olmayan sosyetiklerimizin bir kısmı magazin muhabirleriyle köşe kapmaca oynadı o sıcağa rağmen denize girmeyerek uzun gömleklerle şemsiye altında vakit geçirmeyi tercih etti. İlerlemiş yaşına rağmen Betina Hanımın fiziği nice genç kızlara taş çıkartır cinsinden. İki çocuk annesi müteahhit Hasan Erdem’in eşi Ayşe Erdem de fiziği ile dikkat çekenler arasında, 40 lı yaşlarında olan eski manken Şebnem Dereli’nin de geçtiğimiz yıllara göre vücudu çok daha iyi görünmekte, yüz güzelliği ile de adından sıkça söz ettiren Şebnem hanım güneş ışınları ile bu kadar barışık olmasa cilt olarak çok daha iyi görünebilir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer