Pürüzsüz Cilt için Acısız Formül ! | Pervin Dinçer

Whatsapp


Pürüzsüz Cilt için Acısız Formül !

Işık Peeling’iyle Gelen Başarı

Kadınların en büyük dertlerinden biri vücutlarındaki ve yüzlerindeki kıllar.

Bu sorundan kurtulmak için ağda, jilet gibi yöntemler var elbet ama ağda için kılların biraz uzamasını beklemek gerek. Jilet de zaman zaman cildin tahriş olmasına ve tüylerin de kalınlaşmasına neden olabiliyor. Bu noktada daha sağlıklı, daha zararsız olan lazer epilasyon bu sorunu çözmenize büyük oranda yardımcı. Epilasyon seanslarına başlamadan önce merkezin sağlık kuruluşu olmasına, kullanılan cihazların temiz ve sadece sizin için kullanılacağına emin olmalısınız.

Herkese aynı lazer sistemi kullanılmamalıdır. Sistemler sizin ten renginize ve kıl özelliklerinize göre seçilmeli aksi halde kıllarınız azalmak yerine çoğalabilir ya da sadece incelerek kalabilir. Eğer size en uygun sağlık merkezini bulduysanız ve seanslara başlamak için hazırsanız, daha uygulama başlamadan 3 hafta önce epilatör, ağda, cımbız kullanmamalısınız. Ama ‘ ben jilet kullanıyorum’ diyorsanız ise uygulamadan 3-4 gün önce yapmalısınız. Solaryumdan hatta güneşlenmekten uzak durmanız gerek. Eğer böyle bir durum varsa da uzmanınıza mutlaka söyleyin ki yanık ya da leke oluşmasın. Bir hatırlatma daha uygulamanın ardından güneş koruyucu kullanmayı alışkanlık haline getirin. Gelişen teknoloji çağında lazer epilasyon da nasibini aldı. Eskiden oldukça uzun süren işlem bugün tüm vücuda uygulandığında 1-2 saat sürüyor. Üstelik soğutma sistemleriyle acısız bir şekilde uygulanıyor. Lazer epilasyon tüm vücuda uygulandığında işlem genelde 8 haftada bir yapılırken, yüz bölgesi için 4-6 haftada bir tekrarlanmalı. Biz sabırsız kadınlar hemen sonuç almak isteriz ama vücut için daha doğru ve etkili sonuçlar 4-6 seansta alınırken yüz bölgesi için bu süre biraz daha uzun sürebilir.

Lazer epilasyon sayesinde yazın plajda utanmak, saklanmak ya da pareoyla dolaşmak zorunda kalmayacaksınız ama unutmadan bir tavsiye vereyim. Lazer epilasyon uygulamasında açık ten koyu kıla sahipseniz daha şanslı olduğunu söyleyebilir. Çünkü en iyi başarı sizde alınıyor. Lazer epilasyon tıbbi bir uygulamadır, sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilir, kuaför güzellik salonu, güzellik merkezi gibi yerlerde yapılamaz, tercihinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurmanız tedavinizin yarıda kalmaması için önemli…

Uygulama ve cihaz bilgisi için Lazer Epilasyon sayfamızı ziyaret ediniz.

Güzelliğinize.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer