Salt Facial Uygulaması | Deniz Tuzu Terapisi | Pervin Dinçer

Whatsapp


Salt Facial

Salt Facial L'avantage

 

Salt Facial L’avantage; deniz tuzu, ultrason enerjisi, nemlendirici antioksidan serumlar ve LED ışık terapisinin kullanıldığı, cilt gençleştirme işlemidir.

Ölü deriden, doğal deniz tuzu ile arındırılan cilt derinlemesine beslenir, kavitasyon ve serumlar kolajen üretimini tetikleyerek gençleşmeyi hızlandırır, yoğun LED ışık terapisi cildi sakinleştirir ve akne izlerinin görünümünü azaltır. Salt Facial, yüz ifadesine ve cildin doğallığına müdahale etmeden, doğadan gelen iyileştirici güçlerin kullanıldığı son derece etkili, konforlu, güvenli bir cilt gençleştirme ve yenileme sistemidir. 

Yaşlanma etkilerine karşı koruma sağlayan Salt Facial ile cilt lekeleri, akne izleri, ince kırışıklıklar, ton farkları tedavi edilebilir. İpek gibi yumuşak ve capcanlı, esnek, sıkı bir cilde sahip olmak isteyenler için ilk seansta akut etki sağlayan harika bir cilt yenileme yöntemidir. Üç aşamada gerçekleştirilen uygulamanın hedefini, hücre yenileyerek cildi canlandırmak; cildin kendi kendini onarma ve yenileme dinamiklerini harekete geçirmek, şeklinde özetleyebiliriz. 

Salt Facial Uygulama Aşamaları 

Güneş lekeleri, yaş almaya bağlı olarak gelişen sarkma ve kırışıklıklar, ergenlik dönemlerinden kalma sivilce izleri, giderek azalan kolajen üretimi sebebiyle canlılığını yitiren cildin matlaşması… Bunlar  en yaygın cilt problemleri ve otuzlu yaşlardan sonra, eğer düzenli bir cilt bakımı rutini yoksa, hemen hemen tüm kadınlar lekelere, kırışıklıklara, sarkmalara karşı tedbir almak durumunda.

 


Tamamen organik deniz tuzu kullanılan Salt Facial, hem cildi yenileyen ve gençleştiren hem de anti-aging etkisi sayesinde yaşlanma karşıtı koruma sağlayan bir uygulamadır. İlk seanstan itibaren etkileri hızlı bir şekilde, gözle görülebilir. Zararlı kimyasal içeriklerden uzak durmayı tercih edenlerin çok seveceği ve memnun kalacağı içeriğinin tamamı suda çözünebilir bileşenlerdir.

Seans sayısı, kişiye özel hazırlanacak protokolde belirlenir. Cildin gereksinimine göre 7-14 gün ara ile 3-4 seans olarak planlama yapmak mümkündür. Tedavi tamamlandıktan sonra, yılda iki defa yapılacak uygulama, yaşlanma karşıtı koruma için idealdir.

 

 • Cilt Yenileme / Mikrodermabrazyon:

Salt Facial uygulaması, tescilli Organik Macro-Salt Exfoliation peeling tedavisi ile başlar. Cihaza özel üretilmiş alüminyum alaşımlı başlık sayesinde deniz tuzu kristalleri cilt yüzeyini nazikçe soymak için, bu aşamada kullanılır. Özel başlık, deniz tuzu kristallerini cilde zarar vermeyecek, ideal açıda ve eşit bir biçimde uygulayarak ölü deriyi soyar. Cilt yüzeyinin yenilenmesi, bir sonraki aşamada uygulanacak cilt besinlerinin ve ultrason enerjisinin, cildin alt katmanlarına daha fazla ulaşmasını sağlayacaktır. Böylece yüzeyden derine, derinden yüzeye doğru çift yönlü bir yenilenme ve beslenme için, cilt iletken hale getirilmiş olur ki, deniz tuzu da aynı zamanda bu iletkenliği destekleyici bir özelliğe sahiptir.  

Temiz ve organik içeriği sayesinde en az tahribat ile harika sonuçlar elde ettiğimiz Salt Facial, aynı zamanda acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Her cilt tipi için güvenle kullanılabilir. 

Uygulamanın ilk adımında, özel başlık aracılığıyla  uygulanan deniz tuzunun mikrodermabrazyon etkisi, bir sonraki aşamada uygulanacak serumlar ve ultrason dalgalarının, cildin alt katmanlarına maksimum derecede etki etmesini sağlar.

 

 • Cilt Besleme / Macro-Fusion:

Cildin genç kalmak için antioksidanlara, vitaminlere, kolajene, en önemlisi cildin nemli kalmasını sağlayacak hyaluronik aside ihtiyacı var. Yaşlanmanın temel sebebinin, başta kolajen olmak üzere, cildin kendi kendini yenilemek için gereksinim duyduğu protein hücrelerinin, beden tarafından yeteri kadar üretilemiyor olması olduğunu, artık hepimiz biliyoruz. 

Deri altında başlayan yaşlanma, cildin gevşemesine neden olur. Yüz hatları kaybolmaya, gençliğin gerginliği giderek kendini bırakmaya başlar. Ardından ince çizgiler, mimik çizgileri oluşur. Gevşeme sebebiyle kan dolaşımının zayıflaması cildin canlılığını yitirmesine neden olur.  Salt Facial L’avantage uygulamasının birinci aşamasında mikrodermabrazyon ile kan dolaşımı harekete geçirilmiştir. Ölü deriden soyulan cilt, ikinci aşamaya, beslenmeye hazır hale getirilmiştir. 

Macro-Fusion 3 MHz ultrason (kavitasyon) ile cildin kendi kendini onarmak, yenilenmek, canlanmak için ihtiyacı olan antioksidanları içeren serumlar, peptitler, hyaluronik asitle birlikte, en derine nüfuz edecek şekilde cilde tatbik edilir. Ultrason enerjisi, serumların etkisini artırırken aynı zamanda kolajen üretimini tetikler.

 

 • Cilt Gençleştirme / LED Işık Terapisi:

Yüksek yoğunluklu LED ışık terapisi, Salt Facial cilt gençleştirme sisteminin son adımıdır. Multi dalga boyunda çalışan  Macro-Rejuvenation LED lambalar  kolajen üretimini destekler, renk farklarının yarattığı gölgeli durumu ortadan kaldırdığı için daha aydınlık bir cilt elde etmemizi sağlar, akne izlerinin görünümünü hafifletir, sivilce tedavisinde etkilidir ve uygulama sonrasında cildi sakinleştirir.  

Doku hasarı üzerinde olumlu etkileri olan, cildi rahatlatan LED ışık terapisi sayesinde Salt Facial uygulaması tamamlandığında cilt yenilenmiş, beslenmiş, gençleşmeye başlamıştır; herhangi bir kızarıklık, şişkinlik olmadan. 

Uygulama alanlarını detaylandırmak gerekirse; 

 • Elastikiyet kaybının giderilmesinde etkilidir.
 • Akne izlerinin tedavisinde kullanılır.
 • İnce kırışıklıkların açılmasını, cildin gençleşmesini sağlar.
 • Ton farklarının dengelenmesinde etkilidir.
 • Cildi canlandırır, daha ışıltılı bir sima elde etmemizi sağlar.
 • Gözenekleri sıkılaştırır.
 • Cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

Salt Facial Uygulamasının Avantajları

En büyük avantajı, kullanılan malzemenin deniz tuz gibi tamamen doğal bir materyal olması diyebiliriz. Salt Facial, medikal estetik teknolojisinin bize armağan ettiği acısız, kesisiz, iyileşme dönemlerine ihtiyaç duymadan gençleşmeyi ve güzelleşmeyi sağlayan harika yöntemlerden bir tanesi. 

Deniz tuzundan gelen güzellik Salt Facial’ın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan başarılı bir uygulamadır.
 • İlk işlemin ardından gözle görülür bir değişim sağlar.
 • Hiçbir yan etkisi yoktur.
 • Her cilt tipi için uygundur.
 • İçerikleri doğal ve temizdir, kimyasal içermez.
 • Günlük hayata ara vermeniz gerekmez.

Sal Facial L’avantage Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Salt Facial işe yarıyor mu?
Salt Facial; 3 aşamalı komplike uygulaması sayesinde etkili sonuçlar almamızı sağlayan, sonuç odaklı, güçlü bir cilt yenileme ve gençleştirme sistemidir.
2. Salt Facial uygulamasından sonra yüzümde kırışıklık oluşur mu?
Hayır, uygulamanın son aşamasında kullanılan LED Işık Terapisi sayesinde herhangi bir kızarıklık ya da şişlik durumu oluşmaz.
3. Kaç seans Salt Facial yaptırmalıyım?
Cildinizin gereksinimlerine göre seans sayısına ve uygulama sıklığına, kliniğimizde, hekimlerimiz ve cilt bakımı uzmanlarımızla birlikte karar verebilirsiniz.
4. Salt Facial’da kullnılan tuz cildi acıtır mı?
Hayır acıtmaz. Salt Facial uygulamasının ilk aşamasında, özel bir başlık ile cilde zarar vermeyecek açı ve yoğunlukta uygulanan tuz kristallerinin cildi çizmesine izin verilmez.
5. Salt Facial fiyatları nedir?
Salt Facial fiyatları, aynı segmentteki cilt gençleştirme uygulamalarına oranla daha düşük bütçelerdir. Güncel fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer