Sarkmalara, Kırışıklıklara Etkili Yöntem | Pervin Dinçer

Whatsapp


Sarkmalara, Kırışıklıklara Etkili Yöntem

Yıllar bir su gibi akıp geçerken geride bazı hatıralar, izler bırakıyor. Cildimiz de bu durumdan nasibini alıyor.

Biz yaş alırken cilt de yaşlanıyor ve kolajeni kaybederek kırışmaya ya da sarkmaya başlıyor. Bu durumu gidermek için yapılan bazı yöntemler var ki bunlardan biri de Hİ-Fu Focuslu Ultrasound yöntemi. HI-FU (Odaklanmış, yüksek yoğunluklu ses dalgası) deri altında istenilen derinlikte etki sağlayan ultrasound sistemidir ve bu sistemle deri sarkmaları ve cilt yenileme yapılıyor. Bu amaçla tüm yüzde en sık alın, kaş, göz kapağı bölgesi, yanak, boyun, dekolte bölgeleri cildinde sarkma ve kırışıklıklar için kullanılıyor. Bu enerji deri altı dokuyu yüksek ısılara ulaştırarak kontrollü bir şekilde, nokta şeklinde yanık alanları oluşturuyor. Deri yüzeyinde hiçbir etki yapmadan, direkt istenilen derinlikteki hedeflere nokta atışı yapıyor. Bu şekilde uyarılmış kolajen üretimiyle ortalama 3-6 ay içinde sıkılaşmış ve kendini yenilemiş bir cilt sağlıyor.

Ayrıntıları okuyan herkesin aklına gelen bir soruyu da yanıtlamış olayım. “Kaç seans ve ne kadar sürede yapılıyor” sorusunun yanıtı ise erken sıkılan, sabırsız hastaların içini rahatlatıyor. Genellikle tek seansta yüksek başarı sağlayan yöntem istendiğinde birkaç ay içinde tekrarlanabildiği gibi, diğer cilt gençleştirme yöntemleriyle de güvenli ve etkili biçimde kombine edilebiliyor.

Uygulamanın sunduğu en büyük avantajlarının başında ise derinin dış yüzeyinde hiçbir etki yapmıyor olması ve sosyal hayatı sekteye uğratmaması geliyor. Genel olarak basit lokal anesteziyle konforlu bir şekilde yapılan 30-45 dakikalık uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken özel bir durum da söz konusu değil.
Güzelliğinize…