Selülitlere Karşı Yeni Silah Mezoterapi | Pervin Dinçer

Whatsapp


Selülitlere Karşı Yeni Silah Mezoterapi

Selülit, günümüzde birçok kadının düşmanı ve kadınların onunla savaşacak silah arayışı durmaksızın devam ediyor. Selülitle mücadelede mezoterapi, kadınların en yeni ve etkili silahlarından.

Düzensiz beslenme, sık sık kilo alıp verme, genetik yatkınlık, hormonlar, sigara kullanımı gibi nedenlerle oluşan selülit, kilo verildiğinde, düzenli spor yapıldığında hafifler, ancak birçok kişide tam anlamıyla yok olmaz. Selülitler için her gün yeni bir ürün piyasaya çıkıyor, ancak olumlu sonuçlar alınamıyor; çünkü birçok ürün cilt altına yeterince etki edemiyor ve selülit tamamen cilt altında oluşan bir problem.

Selülitte en etkili yöntemlerden biri şüphesiz ki mezoterapi tedavisi. İyi hazırlanmış kokteyl ve iyi bir el tarafından yapılan mezoterapiyle çok ciddi sonuçlar alınabilmekte. Peki nedir mezoterapi?

Mezoterapi kişinin problemine göre hazırlanan kokteyllerin ince uçlu iğnelerle cilt altına uygulanmasıdır. Ülkemizde mezoterapi son zamanlarda, özel pistonlu tabancalarla yapılmaktadır. Tabanca kullanımının amacı, elle yapılan mezoterapi uygulamasına göre daha hızlı, daha homojen, minimum ağrıyla, ilacı cilt altına hızlı ve etkili biçimde enjekte etmektir. Bu tabancalar dakikada 500 enjeksiyon etkisi gerçekleştirmektedir. Bu etkili uygulamaya ek olarak, cildin altına verilen kokteyl ve hızlı iğnelemeyle ‘roller’ denilen cilt yenileme sistemi ve mezoterapi birlikte uygulandığında, hem cilt kalitesi artırılmakta hem de cilt eskiye oranla sıkı bir görünüm almakta ve selülitlerin azaldığı net bir biçimde gözlenmektedir.

Mezoterapi, selülit tedavisinde, bölgesel incelmede kullanılabildiği gibi, ciltte lifting etkisi yaratmak, saç dökülmesini durdurmak içinde kullanılabilmektedir. Haftada bir uygulanan mezoterapide seans süreleri kişinin problemine göre belirlenmekte ve biraz sabır ve istikrarla mucize sonuçlar alınabilmektedir.

Her yaşın ayrı güzelliğine katkıda bulunmak artık her zamankinden kolay. Bize düşense kendimizi en doğru yöntem için en doğru ellere teslim etmek, hepsi bu.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer