Soğuk Lipoliz Nedir? | Soğuk Lipoliz Fiyatı | Pervin Dinçer

Whatsapp


Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini yüksek soğukla ve vakumla parçalayarak öldüren CRYO Lipo cihazı ile yapılan bölgesel incelme işlemidir.

Kadınların ve erkeklerin ortak derdi olan bölgesel yağlara, soğuk lipoliz uygulaması ile tek seansta ve ortalama 1 saatte veda etmek mümkün. Yağ yakmak fikri ile soğuk uygulaması arasında bir bağ kurmak ilk başta kulağa tuhaf gelebilir ama bu cihaz, gelişmiş teknolojisi ve sağladığı konfor sebebiyle en gözde bölgesel zayıflama uygulamalarından biri.  

Düzenli spor aktivitesi ve sağlıklı beslenmeye rağmen özellikle bel, basen, göbek bölgesindeki kiloyu veremiyor, bu bölgedeki  yağ dokusunu bedeninizden atamıyor olabilirsiniz. Genetik sebeplerle veya vücut tipi dolayısıyla sahip olduğunuz yerleşik bölgesel kiloları cerrahi estetik operasyonlar ya da soğuk lipoliz gibi ameliyatsız medikal uygulamalarla verebilir, aynada görmek istediğiniz bedene sahip olabilirsiniz.

Bıçak altına yatmayı tercih etmeyen, cerrahi operasyona ihtiyaç duymayacak miktardaki bölgesel yağlanmaları soğuk lipoliz uygulamaları ile nasıl tedavi ettiğimize, gelin biraz daha yakından bakalım. 

Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz, yağ parçalamak anlamında kullanılan bir terim, soğuk lipoliz ise yağ parçalamak için yüksek soğuktan yararlanılan bir bölgesel zayıflama yöntemidir ve aslında işlemin adıdır. İşlemi yapan cihazın ismi ismi CRYO Lipo‘dur. Vakum başlıklar aracılığıyla yakalanan yumruk büyüklüğündeki yağ dokusu, üç yüz altmış derece çevresel ve tepe noktadan, kademeli olarak, belli bir süre boyunca sürekli soğuğa maruz bırakılıyor. En az 45 dakika en fazla 1 saat süren işlemde -3 ile -7 derece arasında değişen bir soğuk uygulanıyor. Donarak ölen yağ hücreleri, vücudumuzun temizliğinden sorumlu lenf drenaj sistemi sayesinde bedenden atılıyor. 

Soğuk Lipoliz Uygulaması 

Soğuk lipoliz cihazı (CRYO Lipo) iki büyük vakum başlık ile bir küçük vakum başlıktan oluşur. Küçük başlık kol ya da gıdı gibi daha dar çalışma alanlarında kullanmak içindir. Karın, göbek, basen, bel bölgesinde iki vakum başlık aynı anda kullanılır. Her bir bacaktaki basen bölgesine birer vakumun yerleştirildiğini ya da alt karına bir göbeğe bir vakum, bel bölgesinde bir vakumun sağ tarafa diğer vakumun sol tarafa yerleştirildiğini düşünebilirsiniz. 

Vakumlanan yağ dokuya fokuslanmış soğuk uygulaması sayesinde, ciltte herhangi bir soğuk yanığı oluşmaz ve uygulama yapılmadan önce cildi korumak  için koruyucu özel jel ve pedler kullanılır. 

Soğuk lipoliz tamamen acısız, ağrısız bir işlemdir. İlk 5-10 dakika soğuğun verdiği küçük bir rahatsızlık hissi hemen sonra gelen uyuşma ile hissedilmez hale gelir.

Yattığınız yerden yağlarınızla vedalaşırken bu süreyi kitap okuyarak, bir şeyler izleyerek ya da sadece gözlerinizi kapatıp dinlenerek geçirebilirsiniz. 

Uygulamadan Sonra Yapılacaklar

CRYO Lipo bir “bölgesel zayıflama” cihazıdır, kilo verme yöntemi değildir. Kilo verme, diyetisyen tedavilerinin konusudur, beslenme üzerine ciddi düzenlemeler gerektirir. Bölgesel zayıflama ile kilo verme kavramlarını birbirinden ayırmak, tedaviden ne beklediğimiz ile ilgili olarak yaşanacak kafa karışıklıklarının önüne geçmesi bakımından önemlidir. Uygulama ile bedensel olarak incelme elde edilir fakat kilonuz değişmeyebilir. Sağlıklı beslenmek, kötü yağlardan uzak durmak, detoks yaparak bedenin ölü yağ hücrelerini atmasına yardımcı olmak, uygulama sonrasındaki dönemde sonuçları daha erken görmemizi ve tedavinin uzun yıllar kalıcı olmasını sağlayacaktır.   

Harika sonuçlar elde edilen, son derece güvenli, FDA onaylı bir cihaz ve yöntem olan bu uygulama tamamlandıktan sonra lenf sistemini harekete geçirmek için işlem yapılan bölgeye masaj uygulanır. Hastanın o gün en az 2 litre su içmekten başka bir görevi ya da yapması gereken bir şey yoktur. 

Normal koşullarda bedenimizde her gün binlerce hücre ölür, yenileri oluşur ve ölü hücreler bedenden atılır. CRYO Lipo uygulamasıyla ölen yağ hücreleri bu doğal akışa dahil edilerek bedenden uzaklaştırılır. 

Yıllardır vermek için uğraştığınız belinize yapışan simitten, bir türlü gitmeyen göbeğinizden, ne yapsanız peşinizi bırakmayan basenlerinizden soğuk lipoliz uygulaması ile tek seansta ve kalıcı olarak kurtulmak için özellikle ilk 4 hafta boyunca aşağıdakileri yaparak bedeninizi destekleyebilirsiniz:

  • Düzenli spor yapın, ter atın.
  • Bol su tüketerek lenf sistemini destekleyin.
  • Detoks uygulayarak böbrekleri ve karaciğeri rahatlatın.
  • Diyetinize devam edin, yağlı öğünlerden uzak durun.


2 ile 4 hafta arasında vücutta yağ atılımının sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Hayal ettiğiniz gibi incecik bir bele sahip olmanız için 3 ile 6 ay arasında değişen bir sürede uygulamanın neticesi maksimuma ulaşacaktır. Bu sürede beslenmeye ve fiziksel aktiviteye dikkat etmeniz sonuçları pozitif etkiler.

Neden Tercih Etmeliyim?

Bölgesel yağ alma cerrahi operasyonlarından sonra bile yağın alındığı bölgede oluşan doku boşluğundan dolayı ciltte sarkmalar meydana gelir oysa soğuk lipoliz yağ hücrelerini parçalarken derinin sıkılaşmasını sağlayan bir uygulamadır. 

Ayrıca;

  • Neştersiz, kesisiz, ameliyatsız bir yöntemdir.
  • Anestezi uygulanmaz.
  • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
  • Acısız, kanamasız ve yarasız bir tedavidir.
  • Sosyal ya da iş hayatınıza ara vermeniz gerekmez.
  • Ameliyathane ve hastane maliyetleri ile karşılaştırıldığında soğuk lipoliz fiyatları genelde daha uygundur.

Soğuk Lipoliz ile AWT Kombini

Soğuk lipoliz işlemi ile kombine bir şekilde uygulanan Akustik Şok Dalga Terapisi sayesinde ölen yağ hücrelerinin vücuttan atılması hızlandırılır ve cildin daha kısa sürede pürüzsüz bir görünüm kazanması sağlanır.  İhtiyaç olduğuna karar verildiği takdirde, soğuk lipoliz uygulamasını desteklemek için birkaç seans da AWT uygulanabilir. 

Yaza Hazırlık

İstediğinizi giymek, hatlarınızdan memnun olduğunuz bir yaz geçirmek istiyorsanız soğuk lipoliz ile tek seansta bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulabileceğinizi artık biliyorsunuz. 

En Güzel Gelinler 

Deniz kızı gibi zarif ve belirgin hatları olan bir gelin olmayı hayal ediyorsanız, düğün hazırlıkları devam ederken bu işlem için küçük bir ara verebilirsiniz. Soğuk vakumla ölen yağ hücrelerini, tatlı bir telaş içinde olduğunuz koşuşturmacalı günlerde  hızla bedeninizden atacağınıza emin olabilirsiniz.  

Mezuniyet Gecesinin Parlayan Yıldızı 

Özel günlerde kusursuz görünmeyi kim istemez ki! O elbiseyi giymek için bir beden incelmeye ihtiyacınız varsa CRYO Lipo bunu sizin için çok kolay bir şekilde halledebilir.

Bölgesel zayıflama cihazları hakkında daha fazlasını Bölgesel İncelme sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Soğuk lipoliz uygulamasında fiyatları belirleyen en önemli faktör kullanılacak başlık sayısıdır. Her başlığın belirli bir ömrü vardır ve uygulanacak bölge sayısına ya da alanın genişliğine göre birden fazla başlık kullanılması muhtemeldir. Farklı bölgelerde kesinlikle farklı başlıklar gerekirken aynı bölgede de 1’den fazla başlığın kullanıldığı durumlar olur. Uygulama ve istenilen sonuç için kaç başlık gerekiyorsa, fiyatlar o kadar yükselir.

Soğuk Lipoliz Hakkında Sık Sorulan Sorular 

1. Soğuk lipoliz kalıcı mı?
Aslında neredeyse kalıcı diyebileceğimiz bir uygulama çünkü bölgesel yerleşik yağlar üzerinde çalışılıyor ve bu bölgedeki yağ hücreleri dondurularak öldürüldükten sonra vücuttan atılıyor. Fakat kötü beslenirseniz, kilo alırsanız, bedeninizi hareketsiz bırakırsanız tabi ki eski haline ya da daha kötüsüne de döndürebilirsiniz.
2. CRYO Lipo tekrar uygulanabilir mi?”
Hekiminiz onayladıysa, aynı bölge için en az 1 ay süre geçtikten sonra uygulama tekrarlanabilir.
3. Soğuk lipoliz riskli mi?
FDA onaylı bir uygulamadır, herhangi bir yan etkisi veya sağlık açısından bir riski yoktur.

Soğuk lipoliz hakkında daha fazla soru ve cevap için 21 Soruda Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Ettikleriniz sayfamızı ziyaret ediniz.

Paylaş
guest
1 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer