Somon DNA Serum Nedir ve Nasıl Uygulanır? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Somon DNA Serum Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Somon DNA Nasıl Uygulanır

 
Hyaluronik asit, peptitler ve vitaminlerle zenginleştirilmiş Somon DNA aşısı ile yaşlanmayı durdurmak, zamanı geriye almak ve gençleşmek istemez misiniz?

Mezoterapi uygulamalarında en sık kullanılan içeriklerinden biri olan Somon DNA aşısı, birçok uygulama ile kombine edilebildiği gibi cilt gençleştirme ve derin doku beslemede başlı başına bir içerik ve cilt bakımı uygulaması olarak tüm cilt tiplerinde her yaşta kadın ve erkeğin kullanımına uygundur. 

Cildi derinlemesine besleyen ve yoğun bir nemlendirme sağlayan Somon DNA sayesinde çevresel faktörlerin olumsuz etkilerine karşı cildi korumak mümkün. Kolajen üretimini destekleyen yapısı ile yer çekimine karşı elastin hücrelerinin yenileniyor ve böylece özellikle cilt sarkmalarında Somon DNA aşısı en güçlü silahlarımızdan biri haline geliyor diyebiliriz. 

Tüm yüz, göz altı, boyun, dekolte ve ellerde kullanılabilen Somon DNA aşısının cilt yenileme, sıkılaştırma, gençleştirme, kırışıklık giderme gibi etkileri olan mucize içeriği ile henüz tanışmadıysanız, şu sıralar tam zamanı olduğunu ayrıca hatırlatmak isteriz. 

Somon DNA Nedir?

Somon balığından elde edilen protein yapısı ile hyaluronik asit, vitamin ve peptitlerin bir araya getirilmiş halidir. Cilt gençleştirmede kullanılan oldukça etkili birkaç aşıdan biri de Somon DNA aşısıdır.

Su moleküllerini tutma özelliğine sahip Somon DNA aşısı, içeriğindeki hyaluronik asidin etkisini önemli ölçüde artırır, yoğun ve uzun süre etkili bir nemlendirme sağlamasının sebebi budur. Soğuk denizlerin yağlı ve güçlü balığı somondan elde edilen DNA’yı içeren protein sayesinde cilt altı dokularda kollajen üretimini etkili bir şekilde harekete geçer. Somon DNA, cildin kolajen sentezini artırır ve elastin dokusunu güçlendirir. Yoğun olarak nemlenen ve sıkılaşan cilt kısa sürede gergin ve ışıltılı bir hal alır, cilt aydınlanır ve gençleşir. 

Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi cilt temizlenir, nemlendirilir ve anestezik solüsyon sürülerek enjeksiyona hazır hale getirilir. Mikroenjeksiyon dediğimiz oldukça ince iğneler kullanılan yöntemle Somon DNA aşısının özel içeriği, uygulama bölgelerine enjekte edilir. Her seans yaklaşık 20 dakika kadar sürer.

Kolajen üretiminin azalması ve elastin liflerinin zayıflaması cildin sarkmasına ve kırışmasına neden olur. Yaşlanma ve çevresel etkilere bağlı olarak kolajen üretimi her yıl biraz daha azalmaktadır. Otuzlu yaşlardan itibaren cildin formunu koruması ve deri altı dokuların kolajen üretimine aynı kalitede devam edebilmesi için desteklenmesi gerekir. 

15 gün arayla 4 seans Somon DNA uygulaması, cilt altına ihtiyacı olan kuvvetli ve zengin desteği fazlasıyla sağlar. 

Seans sonrası cildi güneşten korumak, ilk gün uygulama bölgesinin su ile temasından kaçınmak ve aspirin gibi kan sulandırıcılardan, alkolden uzak durmak, Somon DNA sonrası dikkat edilmesi gereken hususlardır. 

Somon DNA Aşısı Nasıl Etki Eder Faydaları Nelerdir?

Somon DNA’sının yüksek protein yapısı, cildin güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlarken Hyaluronik asit nem eksikliğinden kaynaklanan dokusal kaybı telafi eder. Böylece cilt her katmanda iyileşme ve kendini onarma süreçlerini yeniden aktif hale getirmiş olur. Somon DNA sonrası kan dolaşımı hareket geçer ve cilt canlanmaya başlar.

İlk uygulamadan itibaren gözle görülür bir iyileşme elde etmemizi sağlayan Somon DNA kullanıcı memnuniyeti yüksek uygulama ve içerikler arasındadır. 

 • Yoğun nemlendirme sağlar.
 • Kolajen üretimini tetikler.
 • Elastin liflerini güçlendirir.
 • Hücre yenilemesini harekete geçirir. 

Somon DNA Ne İşe Yarar?

Hücre yenileyici özelliği sebebiyle birçok uygulama ile kombine edilen Somon DNA aşısı, uygulanacağı alana ve tedavinin amacına göre çeşitli vitaminler, antioksidanlar ve aminoasitlerle zenginleştirilebilir. Böylece daha etkili ve sonuç odaklı bir uygulamaya dönüşür.

Somon DNA’nın etkileri şu şekildedir:

 • Yaşlanma karşıtı koruma sağlar.
 • Kırışıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Cilt sıkılaştırır.
 • Cilt rengini canlandırır, ton farklarını eşitler.
 • Güneş lekelerinin oluşmasını engeller.
 • Gözenekleri sıkılaştırır. 
 • Hassas ciltleri sakinleştirir, derinlemesine nemlendirir. 
 • Göz çevresi gençleştirmede kullanılır.
 • Dekolte sıkılaştırmada en etkili uygulamalardandır.
 • El gençleştirme de dahil olmak üzere birçok alanda etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Somon DNA Kimler İçin Uygundur?

Her yaştan yetişkin kadın ve erkekler için uygundur ve tüm cilt tipleri rahatlıkla Somon DNA’nın cilt yenileme etkilerinden faydalanabilir.

Ne kadar geniş bir alanda kullanıldığını ve çoklu kazanımlarını daha iyi ifade etmek açısından, özellikle kimler için uygun olduğunu spesifik olarak sıralamakta fayda var: 

 • Daha sıkı bir cilde sahip olmak isteyenler.
 • Cilt lekeleriyle vedalaşmaya karar verenler.
 • Kırışıklıklarından kurtulmak daha gergin ve genç bir cilt hayal edenler.
 • Kuru cildi neme doysun isteyenler. 
 • Yaz başı güneşe çıkmadan evvel hangi bakımı yaptırsam diye düşünenler.
 • Anti-aging korumaya önem verenler. 
 • Solgun cildini canlandırmak için iyi bir yöntem arayanlar. 

Somon DNA Aşısının Etkisi Ne Kadar Sürer?

4 seans Somon DNA uygulaması sonrasında elde edilen sonuçlar 6 ay ile 1 yıla kadar kalıcıdır. Genç yaştaki ciltlerde bu süre biraz daha uzayabilir. Uygulamanın etkisini korumak için 3 ya da 6 ay ara ile Somon DNA aşısı tekrarlanmalıdır.

Somon DNA Hangi Uygulamalarla Kombine Edilebilir?

Somon DNA hızlı sonuç alınan, güçlü bir içerik bileşimi ve uygulamadır. Medikal cilt bakımı, Hydrafacial gibi rutin cilt bakımları ile kombine edildiğinde dahi son derece etkili neticeler ortaya çıkarmaktadır.

Altın iğne, dermapen gibi iğneli cilt bakımı sistemleri Somon DNA ile kombine etmek için en uygun bakımlardır. Radyofrekans enerjileri ile bağ dokuyu kolajen üretimine tetikleten cihazlı sistemler ve lazerli cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları da Somon DNA ile dönüşümlü olarak uygulanacak şekilde kombine edilebilir. 

Cildi soyarak yenileyen uygulamalar, Somon DNA ile kombine edilmeye uygun işlemler değildir. 

Somon DNA Zararlı Mı?

Somon DNA’sı insan DNA’sıyla en yüksek derece uyumlu protein yapısına sahip olduğu için sadece cilt bakımında değil birçok iyileştirme alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Son derece güvenli bir içeriktir. Bilinen bir yan etkisi söz konusu değildir.

Somon DNA Aşısı Acıtır Mı?

Mezoterapi ya da Somon DNA gibi aşı uygulamaları iğneli yöntemlerdir. Uygulama öncesi maksimum konforunuz  için anestezik krem ya da solüsyonlar uygulanır. İğne hassasiyeti olan kişiler anesteziye rağmen ufak da olsa acı hissedilebilir.

Somon DNA Fiyatları Ne Kadar?

Somon DNA fiyatları çok değişken bir fiyat yelpazesinde seyreder. Kullanılan içeriğin menşei ve kalitesi, uygulama yapılan kliğin kalite standartları ve Somon DNA aşısının hangi tedavi amacıyla kullanıldığına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

Medikal estetik aşılarından olan Gençlik Aşısı hakkında ayrıntılı bilgiyi Gençlik Aşısı Nedir? Etkileri Nelerdir? makalemizden alabilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer