Sonbahar Cilt Lekelerine Veda Etmenin En Doğru Zamanı | Pervin Dinçer

Whatsapp


Sonbahar Cilt Lekelerine Veda Etmenin En Doğru Zamanı

babyfacebeauty

Cilt lekeleri kadınların ortak derdi. Farklı sebeplerden dolayı ciltte, yüzde, boyun, dekolte bölgesinde ve ellerde, hatta vücut genelinde lekeler oluşur.

Uzun süre güneşlenmek, soğuk hava, sert rüzgarlar, sigara kullanımı, hamilelik dönemi, yaşlanma ve akne izleri, kullanılan birtakım ilaçlar, yüz bakım ve güneş kremlerinin yanlış kullanılması, uzun saatler ağır makyajla cildin hava almaması bile cildimizde özellikle de yüzümüzde lekelerin oluşmasına sebep olur.  Aynaya baktığınızda sizi mutsuz eden lekeleriniz var ise lekelerinizle barışmak, onlarla birlikte yaşamak zorunda değilsiniz.  Sonbahar, lekelerinize elveda diyeceğiniz, sonsuza dek lekelerinizden ayrılabileceğiniz en güzel mevsim.  Peki ne yapmalı? Bu yazımda medikal estetik teknolojilerinin bize sunduğu imkanlarla danışanlarımıza uyguladığımız ve etkin sonuçlar aldığımız son dönemin en popüler uygulaması olan Baby Face Beauty uygulamasından bahsetmek istiyorum.  Bildiğiniz gibi Baby Face Beauty ile bebek gibi bir cilt mümkün diyoruz.

Neden ünlülerin tercihi?

Ünlülerin bakımı olarak lanse edilen Baby Face Beauty, özellikle TV’lerde görüntü sistemlerinin HD hatta UHD kalitesine ulaştığı günümüzde özellikle aktrisler ve TV’lerde her gün görünmek zorunda olanlara bir kurtarıcı oldu. Mimiklerini dondurmak, botoks yaptırmak yüzleriyle para kazanan starlar için doğru bir tercih olmuyor. O yüzden de ciltlerinin ışıldaması, kusursuz, sıkı ve canlı görünmesi için cihazlı uygulamaları tercih ediyorlar. Baby Face Beauty de uygulama süresi, anestezi gerektirmemesi ve daha ilk seansın sonunda etkilerinin gözle görülmesi nedeniyle starların gözdesi bir uygulama oldu.

Pekii Baby Face Beauty nasıl çalışıyor?

Son dönemin en popüler uygulaması olan Baby Face Beauty ile ilgili danışanlarımızdan çok fazla soru geliyor. Baby Face Beauty, özellikle leke ve akne izleri, ince kırışıklıklar, matlaşmış ve canlılığını kaybetmiş ciltlerde, sarkma, düzensiz cilt, gıdı ve dekolte sorunlarında spesifik konularda etkin sonuçlar alıyoruz.

Cildimize iyi bakmak, daha güzel görünmesi için pek çok kozmetik ürün kullanıyoruz. Ancak bu ürünlerden azami fayda sağlayabilmek için cildin alt katmanlarına ulaşmaları önemlidir.

Baby Face Beauty Thulium Lazer, diğer uygulamalara göre oldukça kısa sürmesi (10-15 dakika süre) ve ağrısız-acısız bir uygulama olması nedeniyle anestezi gerektirmemesi danışanlarımız tarafından da memnuniyet yaratıyor.

Baby Face Beauty, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin 1927nm dalga boyuna sahip thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme uygulamasıdır.  Cildin durumuna Thulium lazer ışınları ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta dakikada 6.000 civarında mikro-kanallar açılır ve cildin ihtiyacına göre seçilen A vitamini, C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, kök hücre içeren nano partiküküllü Lasemd ampulleri cilde tatbik edilir. Baby Face Beauty uygulamasında kullanılan serumların hepsi uygulamaya öze klinik formda ve CDS sistemine özel olarak üretilmiştir. Ürünlerin saflığını sağlamak üzere az sayıda içerikle kullanıma sunulmuştur.

Baby Face Beauty ile cilt lekelerinin iyileştirilmesinde cihazın iki modundan Advance modunda uygulama yapılır. Baby Face Beauty Advance Mod, leke düzensizliği, kırışıklıkları olan matlaşmış, canlılığını kaybetmiş, gözenekleri çok genişlemiş ciltlerde ise Tranexamicacid, Resveratrol gibi renk açıcılar, düzenleyiciler, anti aging serumlar uygulanarak yapılan daha çok mikrokanalın açıldığı ikinci kademe iyileştirici uygulamadır. Ayda bir kez olmak üzere cildin ihtiyacına göre 3-4 uygulanır.

Advance Mod’da uygulama sonrasında 4-5 içinde ciltte hafif kabuklanmalar, pul pul dökülmeler görülebiliyor, ancak bu dökülmeler 1-2 gün içerisinde düzeliyor.

 

 

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer