V Lift (Ameliyatsız Lifting) Nedir? V Lift Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


V Lift (Ameliyatsız Lifting)

Ameliyatsız Lifting (V Lift)

 

Ameliyatsız Lifting olarak da bilinen V lift, cilt sarkmalarını özel iplikler aracılığıyla yapılan bir askılama (lifting) işlemi ile giderme yöntemidir.

Yer çekimine ve zamana yenik düşen cildi, doku altına yerleştirilen desteklerle yer çekimine karşı yukarı taşır. Uygulama, daha çok çene hattını belirgin hale getirip, gıdı sarkmalarını topladığı için ve sarkmalarla silinmiş V yüz şeklini yeniden ortaya çıkarmasından ötürü V Lift olarak anılır. V yüz şeklinin yeniden yakalanmasıyla çok daha genç bir görünüm ve estetik bir ifade elde etmiş olmak bir yana anti-aging  koruma sağlamış oluruz.  

Ameliyatsız lifting, cildin onarım mekanizmalarını devreye sokan sistemler arasında çalışma prensibi bakımından farklı bir yöntemdir. Sarkmış, düşmüş dokuyu yukarı doğru kaldırmak için kullanılan, oldukça ince iğnelerin içine yerleştirilmiş iplerin etrafında başlayan kan dolaşımı, kolajen üretimini tetikler ve yeni doku üretmeye başlar. İplikler eridikten sonra da, yeni oluşan doku, ipler hala oradaymış gibi gerginliğini korumaya devam eder. 

V Lift Nasıl Etki Eder?

Cilt yaşlanmaya ve sarkmaya başladığında lifting etkisine daha fazla ihtiyaç duyar. Özellikle göz çevresindeki sarkmalar kişiyi olduğundan yaşlı gösterir, yüz ifadesi sürekli yorgundur. Bunun en temel sebebi, kolajen yetersizliğine bağlı olarak elastin liflerindeki bozulmadır. Yaş ilerledikçe kolajen üretimi azalır, cildin kendi kendini yenileme hızı giderek yavaşlar, deri elastikiyetini yitirmeye başlar. Bu duruma bağlı olarak kan dolaşımı yavaşlar ve cilt matlaşır, canlılığını kaybeder. 

V Lift, tüm bunları tersine çevirebilen bir cilt gençleştirme, lifting yöntemidir. Sarkan dokuların asılmasıyla kan dolaşımı harekete geçer, yeniden kolajen hücresi üretimi tetiklenir, bağ doku yenilenir, elastin lifleri kısalmaya başlar. 

V Lift, ameliyatsız ve çok daha konforlu bir uygulama ile sarkmaları hızla toparlamakla birlikte cildin alt katmanlarında kendi kendini onarma sürecini aktive eder. Uygulamadan sonra giderek daha genç bir ifadeye, daha aydınlık bir simaya kavuşursunuz, çene ovali belirginleşir, boyun ortaya çıkar.  

Ameliyatsız lifting uygulamasının etkilerini sıralamak gerekirse; 

 • Cildi gerer.
 • Yüz hatlarını belirginleştirir.
 • Daha genç ve taze bir cilt elde etmemizi sağlar.
 • Kırışıklıkları açar.
 • Cildi canlandırır.
 • Cilt, daha ışıltılı daha parlak görünür.
 • Yorgun ifade yerini tazelenmiş bir simaya bırakır.
 • Yüz ifadesi pozitif enerji yayar.

Ameliyatsız Lifting’in Avantajları

V Lift’in nasıl uygulandığını anlatmadan önce, ameliyatsız lifting yönteminin sağladığı ciddi avantajları sıralamakta fayda var;

 • V Lift, en konforlu yüz lifting yöntemidir.
 • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
 • Kolajen üretimini tetikler.
 • Elastin liflerinin güçlenmesini sağlar.
 • V Lift fiyatları estetik cerrahi ile cilt germe fiyatlarına oranla çok düşük bütçelerdir.
 • Jawline etkisi yaratır.
 • Sonuçlar 2 yıl kadar kalıcıdır.
 • Mimik kaybı yaşanmaz.
 • Uygulamadan sonra günlük hayata devam etmekte bir sakınca yoktur.

Ameliyatsız Lifting Nasıl Uygulanır?

Uygulama bölgesi 1 saat kadar önce anestezik kremlerle uyuşturularak işleme hazırlanır. İğne batması dışında bir acı hissedilmez. anestezik kremlerle hastanın konforu en üst seviyeye taşınır.

Uygulamada kullanılan polydioxanone içeren PDO iplikler, 6 ay sonra tamamen eriyen türde ipliklerdir. Mikro iğnelerle lifting yapılması istenilen bölgedeki dokuya tutturulan gergin iplerin etrafında, iki yıla kadar kalıcı olacak, yeni doku oluşmaya başlar. İlk üç ay doku oluşumu, kolajen üretimi daha yüksek oranda devam eder, sonrasında normale döner, iplerin gerginliği yarı yarıya azalır. 

Her bölgenin farklı uzunluk, kısalıkta iplere ihtiyacı vardır. Sarkmanın ağırlığına göre ipler çeşitlidir. Tekli ipler, çift ipler, tornado, screw, aptos gibi farklı kuvvetlerde askılama yapılabilen ipler kullanılabilir. 

Yüz bölgesine özel ameliyatsız yüz inceltme tedavilerinin tümünü Yüz Germe sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Cildin V Lift yapılacak bölgesine, medikal kalemle askılama çizilir ve daha sonra bölgenin ihtiyacına uygun iplerle uygulama gerçekleştirilir. Yaklaşık 20 dakikalık bir işlemdir. Yüzün birden fazla bölgesinde yapılacak ise işlem süresi uzayabilir. Tek seferde yüzün tamamına uygulama yapılması hekim karına bağlıdır. Çünkü küçük bir ödem oluşması, beklenen sonuçlardandır ve yüzü yormadan işlem yapmak hekimin tercihidir. 

V Lift’in bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Biyolojik olarak insan bedeni ile organik uyum içinde olan ipler, vücudunu tamamen terk edebilen materyallerdir. Cilt altında istenilen derinlikle çalışmaya uygundur; güvenli ve etkili bir tedavidir. 

Ameliyatsız Lifting Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

 • Yüz

Yüzün alt kısmında, orta yüz bölgesinde ve yanaklarda, nasolabial derinliğin yumuşatılmasında V Lift uygulaması ile doku asılması en yaygın yapılan işlemlerdendir. 

 • Göz Çevresi 

Göz altı sarkmaları, kaz ayağı çizgileri, açılmış ağlama oluğu gibi göz çevresindeki deformasyonları V Lift kısa iplik uygulamaları ile tedavi edebiliriz. 

 • Kaş 

Kaş kaldırma aynı zamanda göz kapağını da yukarı taşıyan bir V Lift uygulamasıdır. Bu askılamadan kaş şekillendirmede ve ifade tasarımında da faydalanabiliriz.

 • Ağız 

Ağız kenarı mimik sarkmaları, derin çukurlar ve kırışıklıkları ile   dudak üstü kırışıkları V Lift ipleri ile kolayca açılır. 

 • Boyun 

Hem uzun hem kısa ipliklerle çalışılan uygulama alanıdır. Gıdı sarkmalarını toparlar, çene hattının belirginleşmesini sağlar, yatay boyun çizgilerinden V Lift ile kurtulmak mümkün. 

Ameliyatsız lifting, sadece yüz bölgesinde değil örneğin kol, uyluk, karın, iç bacak gibi bedenin sarkmaya meyilli bölgelerinde de başarıyla uygulanmaktadır.

V Lift Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. V Lift yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?
Uygulama yapıldıktan sonra sosyal hayatınıza devam etmenizde bir engel yoktur fakat ilk gün su ile temas edilmemesi, yüzü basınçtan, güneşten, tazyikten korumak gibi bir takım hassasiyetler vardır. İlk hafta spor aktivitelerine ara vermeniz önerilebilir.
2. V Lift’in yan etkileri nelerdir?
V Lift, cildin kendi kendini yenileme yeteneğinin aktif hale getirilmesi prensibiyle çalışır, uygulamasında kullanılan iplikler de su ve karbonik asite dönüşerek vücuttan atılır. V Lift’in bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
3. V Lift kimlere uygulanabilir?
Cilt sarkmalarından, kırışıklıklardan, yüz hatlarının silikleşmesinden rahatsız olan ve bıçak altına yatmadan daha genç görünmek isteyen herkes V Lift için uygun adaydır.
4. V Lift uygulamasından sonra ağrı sızı olur mu?
Anestezik krem sayesinde uygulama sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez, uygulamadan sonra da ağrı oluşmaz fakat karıncalanma, batma gibi durumlar ilk üç gün için beklenen, normal kabul ettiğimiz sonuçlardır.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer