V Şeklinde Yüzün Sırrı Bu Yazıda Saklı… | Pervin Dinçer

Whatsapp


V Şeklinde Yüzün Sırrı Bu Yazıda Saklı…

V Şeklinde Yüzün Sırrı Bu Yazıda Saklı…

Pervin Dinçer bu hafta V şeklinde bir yüze sahip olmak için yapılması gerekenleri siz değerli danışanları ve takipçileri için yazdı.

Özellikle yaş almaya başladıkça, her yazımda bahsettiğim yerçekimi, kolajen kaybına bağlı olarak doku boşalması, genetik, çevresel ve içsel faktörler gibi etkenlerden dolayı yüzümüzde değişiklikler meydana gelir. Ancak bu değişiklikleri hep zamana bağlar, “Botoks yaptırsam geçer ya da bir dolgu yani hyaluronik asit uygulaması ile yüzüm kendine gelir” diye düşünebilirsiniz. Oysa tek başına yapılan, bölgesel bir müdahale kimi zaman sizi mutlu etmez. Çünkü yüzünüzde meydana gelen ve sizin ilk başta tanımlayamadığınız bu değişiklik, yüzünüzün şeklinin “V” den “O” ya da “U” şeklini almasından kaynaklanır.  Bu yüzden biz danışanlarımıza eğer yüzlerindeki “V” şeklinde kayıp varsa kombine uygulamalarla daha estetik, daha çekici bir görünüme sahip olmaları için onlara özel protokoller hazırlıyoruz.

V şeklinde yüzler her zaman daha çekici ve estetiktir.  V şeklinde bir yüz, gençliği, tazeliği hatırlatır. V şeklinde yüzler daha fotojeniktir, daha güzel fotoğraf verir. 

Ancak sadece yaş almaktan kaynaklı değil genetik olarak, doğuştan V şeklinde bir yüze sahip olmayabilirsiniz. Yine yüzünüzün ihtiyaçları ortaya çıkartılarak uygulanacak protokolle sizi mutlu edecek, gülümsetecek bir V şeklinde yüze sahip olabilirsiniz.

Eğer yüzünüzde yaş almaya bağlı, elmacık kemiklerinde dolgun görünümünde çökme varsa, göz çevresinde ince kırışıklıklar ve göz altında koyu renk çukurluklar, dudaklarda hacim kaybı ve barkod çizgilerinde derinleşme, gıdı ve boyun bölgesinde sarkma var ise bir arada uygulanacak protokollerle yüzünüzün görümünü tıpkı daha önceki yıllarda çektirmiş olduğunuz fotoğraflardaki haline getirmek mümkün!

Her iki durumda da yapılması gereken ihtiyaçların belirlenmesi ve protokol dahilinde uygulanması.

Neler Yapıyoruz?

Botoks ile özellikle göz çevresinde kaz ayakları çizgilerini iyileştirme müdahale edip, çizgilerin görünümünde iyileştirme sağlıyoruz. Bunun yanı sıra çene bölgesinde massater kası dediğimiz kaslara botoks yaparak eğer danışanımızın yüz ovalinde bozulma var ise yüzü ovalleştiriyoruz.  Masseter Kasa (çiğneme ye yardımcı kaslar) uygulanan botoks ile yüzün köşeli görünümü de yumuşatılıyor. Ancak bu uygulama yüzdeki yağ oranı fazla ise istenen sonucu sağlamaz.

Dolgu (hyaluronik asit) uygulamaları ile yüzdeki orantıyı sağlamak için eğer çene arkada ve çok yuvarlak ise dolgu yaparak çeneyi öne çekerek görüntüyü bir oran içerisinde tutmaya çalışıyoruz. Yine eğer elmacık kemiklerinin görüntüsünde iyileştirme yapılması gerekiyorsa bu uygulamalar için özel geliştirilmiş içerikli hyaluronik asit enjeksiyonları kullanıyoruz.  Bunların yanı sıra danışanımızın barkod çizgilerinde derinleşme ve dudaklarda hacim kaybı var ise yine uygun içerikli enjeksiyonlarla buralara da gerekli müdahaleler yapılıyor.

Özellikle belirli bir yaşın üzerindeki danışanlarımızda yüz ovalinde sarkma, gıdı ve boyun bölgesinde kırışıklar en sık rastladığımız cilt sorunları… Bu danışanlarımız için hazırladığımız protokollerde yüz ve gıdı bölgesinde lift etkisi yaratacak cihazlı uygulamaları da dahil ediyoruz.   Forma, Exilis Elite Saten yüz germe gibi radyofrekans enerjisi ile çalışan FDA onaylı cihazlar yüz ovalini toparlamada, gıdı ve dekolte bölgesini gençleştirmede önerdiğimiz cihazlar.

Size kazandırdığımız V şeklinde yüzü uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız, yapılan uygulamaların tarihi ya da yenileme zamanı geldiğinde tekrarlanması gerektiğini önemle altını çizmek isterim. Bütünlüğün ve görünümün korunması için sizlere hazırladığımız takvime, hatırlatmalara dikkat etmelisiniz.

Sevgiyle, güzel ve bakımlı kalın,

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer