V Yüz ile Belirgin Yüz Hatları ve Daha Genç Bir Görünüm  | Pervin Dinçer

Whatsapp


V Yüz ile Belirgin Yüz Hatları ve Daha Genç Bir Görünüm 

V Yüz Estetiği Uygulamaları

Yaşlanmanın belirtisi sadece kırışıklıklar değil. Kırışıklığı olmadığı halde yüzünün yaşlı göründüğünü düşünen, problemin ne olduğunu da tam olarak çözemeyen çok kişiye rastlarız, haklıdırlar da, çünkü genç görünmek birçok parametreye bağlıdır. V Yüz şekli, keskin yüz hatlarını ortaya koyacak şekilde yüzü saran gergin ve canlı bir cilde sahip olmak, bu parametreler arasında ilk sırada yer alır.

Günümüzde estetik değerler kişinin doğallığını maksimumda korumak üzere kurulu olduğu için kırışıklıkları, örneğin mimik kırışıklıklarını, belli oranda tolere ettiğimizi dahi söylemek mümkün. Giderek daha az estetik operasyon, giderek daha sınırlı botox, daha az miktarlarda dolgunun kullanıldığı, “küçük dokunuşların” tercih edildiği bir güzellik anlayışının gelişmekte olduğunu görüyoruz. V yüz şeklini yakalamak üzere yapılan tüm uygulamalar, ufak dokunuşlarla genç bir sima elde etmemizi, genç ve çekici bir görünümü korumamızı sağlıyor. 

Yapılan araştırmalar, V yüz şeklinin insanlar üzerinde gençlik ve çekicilik gibi etkileri olduğunu göstermiş; V yüz şekline sahip kadınların daha genç daha çekici bulunduklarına dair kanıyı desteklemiştir. Hollywood ünlülerinin büyük kısmının estetik dönüşümünün de bu yüz şekline ulaşmak olduğunu, öncesi sonrası fotoğraflarına bakar bakmaz fark edebilirsiniz. V yüz şekli gençliğin doğal olarak sahip olduğu sempatik ve enerjiyi de barındırdığı için ve en önemlisi fotojenikliği desteklediği için tercih edilmektedir.

Yüz Hatları Neden Silinir?

Başta yerçekimi olmak üzere birçok sebepten dolayı cildin sarkması, zamanla  yüz hatlarının silinmesine neden olur. Gıdı düşer, yanaklar kendini bırakır, çiğneme kasının aşırı büyümesine bağlı olarak çene hattında deformasyonlar meydana gelir. Son araştırmalar uyurken bile yüzümüze zarar verdiğimizi söylüyor. Hele ki bir tarafınız üzerine uyuyorsanız, başınızın tüm ağırlığı ile yanağınızı, dolayısıyla cildinizin önemli bir kısmını çenenizden itibaren sıkıştırıyorsunuz. 

Günlük hayatımızda bunun gibi birçok sebep bulmak mümkün. Kilo alıp vermek,  yeterince sıvı tüketmemek, kolajen ve elastin hücrelerinin yavaşlaması, genetik yatkınlık, vesaire… Bu noktada önemli olan şunu kavramak; sarkan cilt, kırışmaya ve canlılığını yitirmeye mahkum ve cildin kırışmasını önlemek istiyorsak ihtiyacımız olan şey elastikiyeti desteklemek, sarkmaları karşı cildi yukarda tutmak.

Neden V Yüz?

Hollywood yanağı, Jawline, Bişektomi, İp Askı gibi bir çok popüler estetik operasyon ya da medikal uygulama aslında aynı şeye hizmet ediyor: V Yüz şeklini oluşturmaya. Çünkü V Yüz, daha yumuşak ve kadınsı bir yüz ifadesi sağlar. Güçlü, köşeli çene ve çene hattı daha maskülen bir görüntü verirken V yüz ile küçülen çene, dişiliği ön plana çıkarır, yüz ifadesine feminen bir estetik bir vurgu yapar. 

V Yüz  Geçici Bir Estetik Trend mi?

Gıdının  düşmesi, yanakların sarkması, cildin yerçekimine doğru kendini bırakmasıyla yüz hatları belirginliğini yitirmeye başlar. V yüz, bu durumu tersine çeviren bir etkiye sahip olduğu için sadece bir estetik moda değil aynı zamanda bir tür yaşlanma karşıtı koruma olarak görülmelidir. İnsanlığın yüzyıllardır anlamaya çalıştığı “güzellik” kavramına dair biçimsel ve bilimsel algı ve analizlerin de V Yüz yaklaşımı üzerinde etkili olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla V Yüz şekli geçici bir estetik trend olmaktan ziyade doğallığı muhafaza ederek daha güzel ve daha genç görünmek için en önemli yol göstericimiz olmaya devam edecek gibi gözüküyor. 

V Yüz Herkese Yapılır mı? 

Tabii ki hepimizin doğuştan sahip olduğu bir yüz şekli var ve diyelim ki yüzünüz V şeklinde değil. Fakat yüz hatlarınız bir iki müdahale ile kolayca V yüzü yakalamaya müsait olabilir ki genellikle karşılaştığımız durum da budur. Bazen küçük tek bir uygulama bazen birkaç uygulamanın kombinasyonu ile V yüz şekline hemen hemen herkes kavuşabilir ve sonuçtan memnun kalır. 

Estetik bakış açısı olarak, V yüz şekli yaklaşımını, herkesin suratına aynı maskenin oturtulması değil de kişiye özel olarak tasarlanan bir uygulama olarak gördüğümüzde ve buna göre bir protokol oluşturduğumuzda, ciddi anlamda memnun kaldığımız sonuçlar elde edebilmek hiç de zor değil. 

Yüz hatlarınızın incelenmesinden ve gereksinimlerinin belirlenmesinden sonra uygulanan protokol sayesinde sizin için en ideal, yüz hatlarınızla en uyumlu V yüz şekline kavuşabilirsiniz. 

V Yüz Şekli Elde Ettiğimiz Uygulamalar

V yüz şeklini elde etmemizi sağlayacak birçok uygulama ve yöntem var. Ameliyatsız lifting etkisi sağlayan radyofrekans cihazları ile yapılan uygulamalar, dolgu yöntemleri, botox gibi… Burada önemli olan iki temel konumuz var:

  • Genç bir yüzde V yüz şekli oluşturma uygulaması.
  • Yaşlanma sebebiyle sarkmış bir yüzde V yüz şeklini yeniden oluşturma

Her iki durumda da V yüz şeklini yakalamak, kolayca mümkün. Önemli olan işinin ehli hekimler ve uzman estetisyenler tarafından, en doğru protokolün hazırlanması. Medikal estetik uygulamalarının sağladığı mucize imkanlar sayesinde, acısız, ağrısız, ameliyatsız şekilde her yaşta V yüz şekline sahip olabilirsiniz. 

  • Ameliyatsız Lifting V Lift

Yaşlanma, genetik sebepler ve çevresel faktörlerden dolayı oluşan sarkmalar söz konusu olduğunda V Lift en etkili sonuçları elde ettiğimiz yöntemdir. Cildin, kendi kendini onarma ve yenileme mekanizmalarını harekete geçiren bir uygulamadır.  İnce iğneler içine yerleştirilmiş ipler, doku altında kan dolaşımının ve kolajen üretiminin harekete geçmesini sağlar.

Uygulama hakkında daha fazlasını Ameliyatsız Lifting sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Yüzün her bölgesinde uygulanabilen oldukça etkili ve konforlu bir uygulamadır. Cildi gerer, gıdı ve çene ovalini toplayarak yüz hatlarını belirgin hale getirir. V Lift uygulaması ile sarkmalardan kurtulduktan sonra V yüz şeklini tam olarak yakalamak için dolgu, botox gibi diğer uygulamalar ile kombine bir protokol oluşturulabilir. 

  • Forma Plus 

Yüz ovalini geri kazandıran Forma Plus özellikle çene ve çene hattını belirgin hale getirdiği için doğal olarak Jawline etkisi sağlar. Göz çevresi de dahil olmak üzere boyun, gıdı, dekolte ve tüm yüzde uygulanan Forma Plus odaklı radyofrekans uygulaması, V yüz şeklini kurmada en etkili yöntemlerdendir.  

  • Exilis Elite 

Ameliyatsız yüz germe uygulaması Exilis Elite Saten Germe, elastikiyet kaybına uğramış ciltlerin sıkılaşması sağlayarak V yüz şekline hizmet eden, radyofrekans ve ultrason enerjilerinin bir arada kullanıldığı çok etkili bir uygulamadır. Sarkmalardan kurtulduktan sonra, hala ihtiyaç olduğuna karar verilirse dolgu ve botox uygulamaları ile desteklenebilir. 

  • Masseter Botox

Çene kasının aşırı güçlenmesi, geceleri diş sıkma gibi alışkanlığı olan kişilerde sık rastladığımız bir durumdur. Çiğneme kasına yapılan masseter botox, bu kasın kasılmasını engeller. Böylece aşırı güçlendiği için kısalan kas, kendini bırakır. Yüz doğal olarak V şekline döner. Çok basit, çok efektif bir uygulamadır. Üstelik diş sıkmayı engeller ve bundan kaynaklanan baş ağrısından da kurtulmuş olursunuz.

  • Dolgu

Jawline dolgusu, elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek için yüzün gerekli bölgesine yapılan Hyaluronik asit dolguları ile yüze şekil vermek, eğer sarkma yoksa, en kolay V yüz oluşturma protokolüdür. Özellikle genç erkek ve kadınlarda, çene belirginleştirme ile V yüz şekli kolayca elde edilmektedir. 

  • Agassi Yanak İnceltme 

Hollywood yanak markasını estetik diline kazandıran Bişektomi dediğimiz estetik ameliyatın, medikal estetik uygulaması versiyonu Agassi, ameliyatsız yanak inceltme işlemidir. Özellikle yanaklarda yağ doku fazlası olan kişiler için en uygun yöntemlerden biridir. Yanakların incelmesi, elmacık kemiklerini belirgin hale getirir.  Agassi, V yüz şeklini elde etmede kullandığımız konforlu ve etkili yöntemlerin başında gelir. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer