Vücut Sıkılaştırma | Ameliyatsız Vücut Germe | Pervin Dinçer

Whatsapp


Vücut Sıkılaştırma

Ameliyatsız Vücut Germe (Vücut Sıkılaştırma)

Vücut sıkılaştırma; sırt, dekolte, kol, bacak, karın, bel bölgesi gibi sarkmaya ve kalınlaşmaya meyilli bölgelere uygulanan vücut germe tedavilerini kapsar.

Radyofrekans, ultrason, elektromanyetik dalgalar, fokuslu akustik basınç gibi teknolojilerin kullanıldığı vücut sıkılaştırma (ameliyatsız vücut germe) cihazları ile yapılan uygulamaları sayesinde daha sıkı daha ince bir beden ve ışıl ışıl pürüzsüz bir ten elde edilir.

Vücut Sarkmalarının Temel Sebepleri 

Zamana ve yerçekimine karşı bedeni sporla desteklemez, kalori alımına ve yağ yakımına dikkat etmezsek vücudun sarkmasının önüne geçemeyiz. Yaşlanma, kilo alıp verme, doğum, genetik yapısal özellikler, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, meslek alışkanlıklarından kaynaklanan fizyolojik bozulmalar gibi durumlar bedenin sarkmasına zemin oluşturan temel sebepleri yaratırlar. Peki, sebepler tam olarak nelerdir?

 • Dolaşım bozuklukları

Dolaşım sistemi yetersiz olduğunda, kandaki oksijen miktarı azaldığı için metabolizma hızı düşer, vücudumuz yağ ve su tutmaya başlar. Örneğin, selülitin bir dolaşım bozukluğu problemi olduğunu bilmeyen yoktur. Yetersiz fiziksel aktivite, fast food gibi kötü yağlar içeren beslenme alışkanlıklarından kaynaklanan dolaşım bozuklukları yağlanma ve ödem şeklinde vücudun sarkmasına sebep olurlar. 

 • Vücutta kolajen üretiminin azalması

Kolajen cildin yapısında bulunan, kendi kendini yenilemek için kullandığı en önemli protein hücresi ve ne yazık ki yaş ilerledikçe kolajen üretimi giderek azalır ve buna bağlı olarak yaş aldıkça kırışıklar, sarkmalar, gevşemeler artar.   

 • Deride elastikiyet kaybı

En büyük organımız olan derimiz, kilo aldığımızda ya da hamilelik dönemlerinde elastin hücreleri sayesinde mucizevi bir şekilde esner, genişler ve bizi içinde tutmaya devam eder. Elastikiyet kaybı, derinin bu genişleme ve yeniden eski haline dönme yeteneğinin azalmasıdır. Elastin hücrelerini sıkıştıramadığı için deri sarkmalar yaşanır.   

Vücut Sıkılaştırma Uygulamaları 

Sarkmalara neden olan durumları ortadan kaldırma prensibiyle çalışan ameliyatsız vücut germe uygulamaları;

 • Kolajen üretimini tetikleyerek derinin en alt katmanlarından itibaren daha sıkı ve daha genç görünmesini sağlar. 
 • Kaybettiği elastikiyeti geri kazandırarak cildi gerer.
 • İnaktif odaklı yoğun fiziksel egzersiz uygulamaları, yağ yakımını desteklerken kas hacmini artırarak bölgesel dolaşım problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. 

Exilis Elite Saten Vücut Germe, Forma Plus, Akustik Şok Dalga Terapisi, Em Slim gibi medikal estetik cihazların kullanıldığı vücut sıkılaştırma işlemleri, cerrahi müdahale gerektirmeyen ameliyatsız vücut germe uygulamalarıdır. 

Kesi ve yara olmadığı için enfeksiyon riski yoktur. Sosyal hayatınıza ya da iş yaşamınıza ara vermeniz gerekmez. Bakım desteğine, nekahat dönemine ihtiyacınız olmaz. Ağrı, acı, uzuvlarını kullanma güçlüğü gibi durumlar yaşamazsınız. 

Tüm uygulamalar sırasında hastanın konforu maksimumda tutulur. İşlem sonrası diyet ve egzersiz programı ile ameliyatsız vücut germe desteklenir.  

Vücut Sıkılaştırma Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Vücut sıkılaştırma bütünsel bir yaklaşım olduğu için bedenin sarkmış ya da deforme olmuş her bölgesinde uygulanabilir. Önemli olan doğru yöntem ve cihazın kullanılması, herhangi bir hasara neden olmamaktır. Cilt, deri, bedenin her bölgesinde aynı yapısal durumda olmadığı için farklı tedavi, cihaz ve seans sıklığına ihtiyaç duyar.  

Sıkılaşmanın yanında bölgesel incelme cihazları hakkında bilgi almak için Bölgesel Zayıflama sayfamızı ziyaret ediniz. (sayfa yeni sekmede açılır.)

 • Gergin bir dekolte.
 • Sıkı kollar.
 • Güçlü bir karın.
 • İncecik pürüzsüz bacaklar.
 • Diri bir sırt.
 • Biçimli kalçalar.


Vücut sıkılaştırma uygulaması ile elde edebileceğimiz sonuçlardır. 

Hangi Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Sarkma ya da gevşemenin sebepleri, bedeninizin neye ihtiyacı olduğunu belirler ve tedavi buna göre şekillenir. Hastanın nasıl bir görüntüye sahip olmak istediği de diğer önemli kriterlerin başında gelir. Örneğin; kimilerinin çok hoşlandığı kaslı maskülen bir görüntü, bir başkasının tercihi olmayabilir. Bu durumda sadece yağ dokuyu vücuttan uzaklaştıran, kolajen üretimini tetikleyen ve elastikiyet kazandıran tedaviler tercih edilebilir. Daha sportif bir fiziki görünüşü arzu edenler için kas kütlesini artıran yöntemler ile  kolajen üretimini provoke eden uygulamaların bir kombinasyonu programlanabilir.  

Son teknolojik cihazların güncel medikal estetik protokoller takip edilerek uygulandığı ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemlerini sıralayacak olursak: 

 • Exilis Elite ile Vücut Sıkılaştırma

Tüm dünyada kullanılan en güncel vücut sıkılaştırma cihazlarından biri olan Exilis Elite Saten Vücut Germe, ultrason ve radyofrekans enerjilerini birlikte kullanıyor olması sebebiyle ameliyatsız vücut germe uygulamasında  büyük avantaj sağlar.

Cihaza özel tasarlanmış uygulama başlığı, bağ dokuya odaklanarak 42 dereceye kadar ısı uygular. Bağ dokunun ısınması kolajen üretimini tetikleyerek elastin liflerinin sıkılaşmasını sağlar, böylece hem sıkılaşma hem de incelme elde etmiş oluruz.    

Sırt, kol, bacak, iç bacak,  karın ve bel bölgesindeki sarkmaların tedavisinde Exilis Elite Saten Vücüt Germe en iyi sonuçları elde etmemize yarayan uygulamalardan biridir. 4 ile 6 seansa kadar planlama yapılabilir. Seans sıklığı 7-14 gündür.   

 • Forma Plus ile Vücut Sıkılaştırma

Forma Plus ile vücut sıkılaştırma uygulaması, odaklı gelişmiş radyofrekans enerjilerinin cildin alt katmanlarındaki kolajen liflerine odaklanarak kademeli bir şekilde ısıtılması yoluyla kolajen üretiminin tetiklenmesi temel prensibiyle çalışır. 

Tetiklenen kolajen üretimi, deri altındaki zayıf düşmüş, incelmiş, yetersiz durumdaki kolajen dokunun güçlenmesini sağlar. Kısalan ve güçlenen kolajen lifleri cildi yukarı doğru çeker,  vücut sıkılaşır, daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. 

Forma Plus vücuda şekil verme, beden kontürünün yapılandırılmasında da kullanılan, sonuç odaklı, diğer uygulamalarla kombine edilebilen, en çok tercih edilen  vücut sıkılaştırma yöntemlerindendir.  

 • AWT ile Vücut Sıkılaştırma

AWT, ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında en zahmetsiz ve en güçlü uygulamalardan biri olması biri olmasının yanında, kısacık işlem sürelerinde yapılan, hasta memnuniyeti en yüksek uygulamaların başında gelmektedir. 

Akustik titreşimler basınçlı bir şekilde cilt katmanlarından geçer ve yağ dokuyu parçalar. Bağ doku basınçlı darbelerle uyarıldığı için doğal olarak kolajen üretimi tetilenmiş olur, böylece cildin elastikiyeti ciddi oranda artar. Basınçlı şok akustik dalgalar, kaslar ve  dolaşım sistemi üzerinde aktifleştirici bir etkiye neden olduğu için metabolizma hızlanır. 

Akustik Şok Dalga Terapisi ile vücutta sıkılaşma, pürüzsüz bir ten, beden ölçülerinde daralma ve incelme sağlanmaktadır. Yapılan birçok araştırma, AWT ile elastikiyet kaybının çok yüksek oranlarda geri kazanıldığını kanıtlamıştır. 

Uzun seanslar şeklinde planlanabilir, gıdı ve dekolte bölgesinde güvenle kullanılabilir, diğer yöntemlere eşlik ettiğinde uygulamanın başarısını ciddi anlamda artırdığını da eklemekte fayda var. 

 • EMSlim ile Vücut Sıkılaştırma

EMSlim, kas kütlesini artırmak üzerine kurulu vücut sıkılaştırma yöntemidir. Elektromanyetik enerji ile kas sürekli uyarılarak odaklanmış yüksek yoğunluklu inaktif egzersize maruz bırakılmış olur. Yattığınız yerden 30 dakika gibi bir süre içinde 20 bin mekik çektiğinizi düşünün!

Popüler cihazlardan olan EMSlim hakkında daha fazlasını keşfetmek için tıklayınız.

EMSlim ile kas yoğunluğu artarken yağ hücreleri parçalanır ve sıkılaşma doğal bir sonuç olarak elde edilir. Güçlenen kaslar belirgin hale geldikçe daha yuvarlak hatlara, fit bir vücuda kavuşursunuz. EMSlim ile vücut germe uygulaması sayesinde elde edeceğiniz ince, zayıf, fit bir fiziği ışıltılı, gergin bir ten takip eder. 

Belirli bir vücut bölgesine odaklanmış sıkılaştırma tedavilerini öğrenmeye Kol Sıkılaştırma sayfamız ile başlayabilirsiniz.

Vücut Sıkılaştırma Hakkında Sık Sorulan Sorular

1. Vücut sıkılaştırma kalıcı mıdır?
Ameliyatsız vücut germe uygulamalarını spor, diyet ve bol su tüketimi ile desteklerseniz uzun yıllar ince ve sıkı kalabilirsiniz.
2. Vücut sıkılaştırma nasıl etki ediyor?
Kolajen üretiminin tetiklenmesiyle elastikiyetin geri kazanılması dolaşım sistemini harekete geçirir böylece vücut her seansta giderek sıkılaşır.
3. En iyi vücut sıkılaştırma uygulaması hangisidir?
Exilis Elite, AWT, Em Slim, Forma Plus en güçlü sonuçları elde ettiğimiz, konforlu, müşteri memnuniyeti yüksek ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarıdır. Önemli olan kişinin gereksinimine en uygun yöntemi seçmektir. Bu kararı,  kliniğimizde, hekiminizle birlikte  alabilirsiniz.
Paylaş
guest
1 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer