Yanak Dolgusu Nedir ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yanak Dolgusu Nedir ve 2023 Fiyatları


Genetik yapı, yaşlanma, kilo kayıpları yanaklarda  çökmeye neden olur. Yanak dolgusu, yüze kaybettiği hacmi geri kazandırmanın en pratik ve etkili yoludur. 

Dolgun yanaklar gençliğin simgesidir desek yeridir. Daha sağlıklı, genç ve dinamik bir yüz ifadesine neden olur. Belirgin elmacık kemikleri aynı zamanda yüzü yukarı doğru taşıyacağı için cildin daha gergin ve parlak görünmesini sağlar. 

Yanaklardaki dokular yeterince dolgun ve olması gerektiği gibi olduğunda cilt kırışmaz, göz çukuru derinleşmez, göz altı morlukları ya da göz altında torba meydana gelmez. Bu sebeple yanak dolgusu yüz gençleştirmede en etkili uygulamaların başında gelir. Dolgun yanaklar güzelliğin sırrı ve genç görünmenin püf noktasıdır. 

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgular ile yapılan yanak dolgusu son derece konforlu bir işlemdir. Doğru teknikle yapılan küçük bir dokunuş sayesinde olduğunuzdan çok daha genç görünmek mümkün. 

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgunlaştırma amacıyla dermal dolgu ile yapılan estetik enjeksiyon işlemine yanak dolgusu denir. Yanak dolgusu yanaklardaki kırışıklıkları doldurmak amacıyla daha yüzeye yakın cilt katmanlarına uygulanabildiği gibi elmacık kemiklerini büyütmek, orta yüzde dolgunlaştırma elde etmek gibi amaçlarla daha derin dokular üzerinde de kullanılmaktadır.

Genellikle lifting amacıyla yapılan yanak dolgusu, V yüz şeklini oluşturmak, yüz ovalini belirgin hale getirmek için kullanılır. 

Yüzde asimetri, genetik yüz şeklinden kaynaklanan bölgesel doku eksiklikleri gibi durumlarda da en çok tercih ettiğimiz uygulama yanak dolgusudur ve son derece etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusunun ne amaçla, yüzün hangi bölgesine uygulanacağına göre nasıl yapıldığı ve ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağı değişir. Genel geçer bir tanım yapmak gerekirse yanak dolgusu, Hyaluronik asit bazlı dolguların uygulama bölgesine enjekte edilmesi şeklinde özetlenebilir.

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi yanak dolgusu da kişiye özel bir planlamadır. Evrensel estetik oranlara göre kişinin yüz hatları bir takım değerlendirmelerden geçer. Hastanın yanak dolgusundan beklentisi değerlendirilir. Nihayetinde nasıl bir uygulama yapılacağı, sonucun nasıl etkileri olacağı, işlem yapılmadan önce hasta ile paylaşılır. Ardından uygulama bölgesi lokal anestezi kremleri ile uyuşturulur ve dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilir. 

Yanak dolgusu, 15-20 dakika kadar süren küçük bir uygulamadır. Yanak dolgusu öncesi estetik muayene ve değerlendirmeler, yanak dolgusu uygulamasının en çok zaman alan kısmıdır ki yanak dolgusunda hasta memnuniyeti bu aşamanın ne kadar titizlikle yürütüldüğü ile doğru orantılıdır diyebiliriz.  

İdeal Yanak Dolgusu Nasıl Olmalı?

Estetik bir yüzün zarif ve aynı zamanda dolgun olması gerekir. Dolgun yanak ile kastettiğimiz kadınsı yüz hatlarını ortadan kaldıracak kadar dolgunlaştırılmış kocaman yanaklar değil. 

İdeal yanak dolgusu da tıpkı yanak inceltme uygulamasında olduğu gibi elmacık kemiklerini belirgin hale getirmeli, orta yüzde hafif bir çukur yaratmalı ve yüz ovalini ortaya çıkaracak şekilde yapılmalıdır.

Şiddetli cilt sarkmaları söz konusu olduğunda tüm yüze dolgu yapmak istemediğimiz sonuçlara neden olabilir. Dolgular, hacim artırmak üzere yaptığımız uygulamalardır dolayısıyla miktarı ve hangi bölgeye, hangi doku katmanına yapıldığı sonucu önemli ölçüde belirler. Doğru yapıldığında harika bir görüntü elde ettiğimiz yanak dolgusu ölçüsüz kullanıldığında maalesef estetik olmayan sonuçlar doğurabilir ve hayal kırıklığına neden olabilir. 

Yanak dolgusu; dudak dolgusu, göz altı ışık dolgusu, jawline dolgu, nazolabial dolgu gibi yüz bölgesine uygulanan diğer dolgu uygulamaları ile birlikte kullanılabilir. Böylece estetik oranı yakalamak kolaylaşır. Bazen sadece elmacık kemiklerine yapılan yanak dolgusu tek başına son derece yeterli bir dokunuştur. 

Yanak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Elmacık kemikleri düşük ya da yeteri kadar belirgin olamayan kişiler, yaşlanma ya da kilo kaybı nedeniyle cilt altı dokuları zayıflamış kadın ve erkekler, doğuştan yüzün belli bir bölgesinde yağ dokusu az olan yetişkinler yanak dolgusu için uygun kişilerdir. 

Yanakları hali hazırda büyük fakat elmacık kemikleri belirgin olmadığı için V yüz şekline sahip olmayan, profil yüksekliği eksik, yuvarlak ve dolgun yüzlü kişilerde yanak dolgusu ile elmacık kemiklerini belirginleştirmek yerine Ameliyatsız Yanak İnceltme uygulamaları çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Yanak inceltme uygulamalarımız hakkında ayrıntılıyı bilgiyi Ameliyatsız Yanak İnceltme sayfamda keşfedin.

Cilt sarkması söz konusu ise yanak dolgusundan önce cilt sıkılaştırma uygulamak gerekir aksi halde hacim olarak çok büyük bir alanı doldurmak daha önce de söylediğimiz gibi hoş olmayan, doğal görünmeyen sonuçlara neden olur ki bunu asla istemeyiz. 

Başarılı bir yanak dolgusu uygulaması, kendi yüz hatlarınızın ideal güzelliğine kavuşmasını sağlar. Çok daha estetik bir oran elde ederiz, yüz hatları ve mimikler çekici ve sempatik hale gelir. 

Yanak Dolgusu Öncesi Sonrası 

Yanak dolgusu yaptırmadan önce gerçekten ihtiyacınız olanın yanak dolgusu olup olmadığından emin olmak, en önemli konudur diyebiliriz. 

Bazen bir uygulama, başka insanlar üzerinde harika sonuçlar yarattığı için biz de aynı işlemi yaptırmak isteriz. Bu yaklaşım ya da bu yöntem tamamen yanlıştır diyemeyiz fakat her zaman geçerli değildir. 

Yanak dolgusu, dudak dolgusu ya da diğer dolgularla ilgili tek problem doğru kişiye doğru miktarda uygulanmamasından kaynaklanır. Dolayısıyla yanak dolgusu yaptırmadan önce konu ile ilgili fikir sahibi olmak ve alanında başarılı bir klinikle çalışmak çok önemli.

Yanak dolgusu yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Yanak dolgusu yaptırdıktan sonra solaryuma girmeyin, direk güneşe maruz kalmayın. 
  • Yanak dolgusu yaptırdıktan hemen sonra yüzünüze herhangi bir bakım, yüz masajı, cilt bakımı gibi şeyler yaptırmayın. Bir hafta geçmesini bekleyin. 
  • Diş tedavisi görüyorsanız yanak dolgusu yaptırmayı erteleyin. 
  • Yanak dolgusu yaptırdığınız gün alkol ve sigara tüketmeyin.
  • Uygulamanın ilk günü egzersiz ve spora ara verin. 

Yanak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer? 

Yanak dolgusu da diğer tüm dolgu uygulamaları gibi belli bir süre kalıcıdır yani bu işlemler genel olarak geçici estetik dolgular kategorisinden değerlendirilmelidir. 

Yanak dolgusu ortalama 6-8 ay kadar kalıcıdır. Cilt tipine, hormonal yapıya, dokuların durumuna ve birçok başka değişkene bağlı olarak yanak dolgusunun daha uzun süreler kalıcı olduğuna çok defalar şahit oluruz. Fakat medikal estetik uygulamalarda kalıcılık süresi belli bir ortalamayı ifade edecek şekilde, bir takım klinik araştırmalar sonucunda belirlenir ve geçerli olan bu araştırmalar sonucunda elde edilen kalıcılık süreleridir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 

Yanak dolgusu fiyatları İstanbul içinde çok değişken ve geniş bir fiyat yelpazesine yayılır. Pahalı bir uygulama olmamakla birlikte, istenmeyen kazalar yaşanmaması açısından, piyasanın çok altındaki fiyatlardan, özel bir indirim kampanyası dahilinde  değilse, imtina edilmesinde fayda var. 

En iyi yanak dolgusu, fark edilmeyecek kadar doğal görünen ve herhangi bir yan etkiye neden olmayan yanak dolgusudur. Kullanılan malzemenin FDA onaylı dolgu malzemesi olması son derece önemlidir. 

Doğal yanak dolgusu yapmak deneyimle ilgilidir. Estetik uygulamalarda fiyatı belirleyen ve paha biçilemez olan deneyimdir, kliniğin tecrübesi ve kalitesidir. 

Yanak dolgusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey ve detaylı fiyat bilgisi için, bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer