Yaşlanma & Kırışıklık Karşıtı Medikal Uygulamalar | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yaşlanma & Kırışıklık Karşıtı Medikal Uygulamalar

Kırışıklık Karşıtı

Kırışıklık karşıtı uygulanan yöntem sayesinde cildinize ışıltılı, parlak ve genç görünüm verebilir alternatif tedavi çözümleri ile tanışabilirsiniz.

Evde Cilt bakımı, Maske, Kür Yapmak Sonucu Etkiler Mi?

Kırışıklıklara etki etmek için öncelikli olarak evde uygulayabileceğiniz yüzünüze kür, maske ve nemlendirici kremler kullanarak bakımını yapabilirsiniz. Cildiniz gün içinde dışarıdan gelebilen zararlı maddelere karşı savunmasız kalıp zarar görebilir. Bunun için gözenekleri açmak, temizliğine özen göstermek yapılabilecek işlemlerin başında gelir. Bunları yaparken cildinizin kuru, yağlı, karma tipleri arasından hangi yapıya sahip olduğunu bilmek, yapacağınız işlemin başarılı olmasında yardımcı olacaktır.

Kırışıklık Karşıtı Fraksiyonel Lazerle Genç Görünüm

Kırışıklıkları önlemek için yapılan fraksiyonel lazer uygulaması cildinizin ışıltılı ve genç görüntüsünü kaybetmemek adına önemli olan tedavi yöntemidir. Karbondioksit lazer olarak da bilinen fraksiyonel lazer; sivilce, çukur ya da yükselti şeklindeki izlerin tedavisinde güneş, gebelik gibi sebeplerle oluşmuş lekelerin yok olmasında oldukça etkilidir.

Fraksiyonel lazer; dolgu ya da enjeksiyon yöntemlerini kullanmak istemeyenlerin, memnun kalacağı sonuçlar için cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Karbondioksit olmak üzere iki farklı fraksiyonel lazer cihazı kullanılmaktadır. Karbondioksit lazer, iyileşme sürecinin mümkün oldukça az bir sürede olması sebebiyle tercihte öncelik olarak kabul edilebilir. Etkili sonuçlar elde etmeniz için uygulanan bu yöntem, ciltte güçlü değişimler yaratan bir uygulamadır. Cildi soyarak yenileyen fraksiyonel lazer, güçlü ışık dalgaları belli aralıklarla, cildin hasarlı olan bölgeleri üzerinde tek atışta etki etmesi ile üst ve alt deri katmanlarında cilt kolajen üretimi ile cevap verir, böylelikle cilt kendini yenileme ve iyileştirme sürecine girer.

Kırışıklığı Önleyen Radyofrekans Uygulamaları

Altın iğne, radyofrekans yardımıyla kolajen üretimini tetiklediği için yaşlanmaya karşı etki edilebilmesini sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde sıkça yer bulan kolajen kelimesi cildimiz için önemli yer tuttuğundan, bu uygulamayı yaptırmak son derece önemlidir. Yaşlanmanın önüne geçebilmek ve cildinizi koruyabilmek için kullanılan medikal estetik uygulamalar içinde en başarılı yöntemlerden biridir. Seanslar şeklinde uygulanan altın iğne tedavisinde micro iğneler cilt yüzeyini uyarır. Böylece deri altına gönderilen radyofrekansı cildin alt katmanlarında daha iyi etki eder. Kolajen üretimini tetikler, bağ doku kendini yenilemeye başlar. Uygulamanın diğer radyofrekans teknolojileri ile kolajen üretimini tetikleyen yöntemlerden farkı, deri altında başlayan kendi kendini yenileme tedavisinin, altın iğneler sayesinde cilt yüzeyine daha hızlı ulaşmasını sağlamasıdır.

Radyofrekans uygulamaları hakkında daha fazlası için Altın İğne sayfasına göz atabilirsiniz.

Cildinizi gençleştirmek ve etkili sonuçlar alabilmek için yapılan radyofrekans uygulamaları acısız sayılabilecek kadar hafiftir. Kesi ve dikişe gerek kalmadan yapılan bu işlem yüzünüzde çok hafif kızarıklık dışında tahrip oluşturmaz Şişlik, morluk olmadan iyileşmek için zamanınızdan vermenize gerek kalmaz.

Işıltılı genç bir yüze sahip olmayı sağlayan fraksiyonel lazer tedavinin özellikleri şunlardır:

  • Ameliyatsız cilt gençleştirmede etkili yöntemidir.
  • İzsiz, kesisiz işlemdir ve leke oluşumuna neden olmaz.
  • Mimik kaybı, ifade değişimi yaşanmaz.
  • Doğal bir gençleşme yöntemidir.
  • Kızarıklıklar çok çabuk geçer, şişlik ve morluk oluşmaz.
  • Sosyal hayatınızın akışını sekteye uğratmaz.
  • Estetik cerrahiye oranla altın iğne fiyatları oldukça düşük bütçelerdir.
  • Sonuçları uzun süre kalıcıdır.

Cildi Sıkılaştıran Pelleve Yöntemi

Pelleve’nin altın ütüsü ile cilt yüzeyinde dolaştırılarak adeta bir kumaş gibi cildi ütüler.  Kırışıkların açılmasını, gözeneklerin ve dolayısıyla cildin sıkılaşmasını, kan dolaşımının harekete geçmesine bağlı olarak cildin canlanması sağlar. Elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan sarkmalar üzerinde etkili sonuçlar elde ettiğiniz altın ütü uygulamasının cilde zararı yoktur. Ağrısız ve acısız, lokal anestezi krem kullanmamıza gerek olmayan, hafif bir uygulamadır. Her yaş ve tüm cilt tipleri için de uygundur. Tüm yüze veya lokal olarak göz altı, kaz ayakları ve göz çevresi gıdı, boyun, dekolte gibi bölgelere işlem yapılabilir.

Pelleve, güvenli, cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarından biridir. Ameliyatsız, medikal estetik cilt bakımlarının giderek daha fazla tercih edilmesinin sebebi bu tür bakımların kısa sürede yapılabilmesi ve iyileşme dönemlerine gerek duyulmamasıdır. Kilo alıp vermelere, genetik yatkınlık, duruş bozuklukları gibi nedenlerden oluşabilecek cilt sarkmalarına altın ütü uygulaması ile kolayca veda edebilirsiniz. Düşük göz kapağı sorununda da altın ütü güvenle kullanılır ve istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar. Pelleve’nin işlem süresi 20 – 40 dakika arasında kısa bir zaman dilimini kapsar ve işlemden hemen sonra günlük hayata devam edebilirsiniz.

Daha fazla bilgiyi Altın Ütü sayfasında keşfedin.

Bakımlı, genç ve güzel görünmek isteyen kadın ve erkekler için ameliyatsız yüz germe uygulamaları alternatif çözümler sunar. Cilt sarkması ve ince kırışıklıklar gözünüze batmaya başladıysa ameliyatsız yüz germe ile cildinize kaybettiği esnekliği geri kazandırabilirsiniz. Tüm estetik uygulamalarda ve yaşlanma karşıtı bakımlarda temel olan amaç cildin sarkmasının önüne geçmektir. Sarkan gıdı sebebiyle kaybolan çene çizgisi genç ve estetik yüz hatları bakımından önemli bir kriterdir. Hemen her uygulamada olduğu gibi yüz germe protokolü de kişiye özel oluşturulur. Yaş, cilt sarkmasının derecesi, kişinin yüzünün estetik oranları gibi birçok parametreye göre tek bir yüz germe uygulaması ya da kombinasyonlarla, en iyi ameliyatsız yüz germe sonucunu elde etmek mümkündür. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri uygulama yapılacak cildin gereksinimlerine, cilt tipine, hastanın beklentilerine göre belirlenerek uygun şekilde kişiye özel hazırlanan protokol dahilinde uygulanır.

Botox Tedavi Ne İşe Yarar?

Medikal uygulamalar da ve Dünyada sık kullanılan estetik işlemler arasın da botox yer alır. Botox, doğru şekilde yapıldığın da son derece memnun kalınan sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Botoks kırışıklık gidermede etkilidir. Kaş arası, alın çizgileri, kaz ayakları gibi derin mimik çizgileri botoks ile önemli ölçüde silinebilir. Mimik kırışıklıklarının oluşmasını engellemek için de yapılır. Örneğin kaşları çatmayı alışkanlık haline getirmiş olan kaslar botoks ile bloke edilebilir. Botoks sayesinde kaslar, uzun zamandır ve sürekli olarak yaptığı kasılmayı serbest bırakır, böylece gevşeyen kasla birlikte derin çizgi sıkılaşmaya başlar ve kimi zaman tamamen yok olabilir. Botoks ile dolgunun işbirliği yaptığı estetik dokunuşlar, genellikle bu şekilde ortaya çıkar.

Dolgu ve Botox Sonucunda Oluşabilecek Yan Etkiler

İnce kırışıkları dolduran, estetik orantısızlıkları ve doku kayıplarını telafi eden dolgu uygulamaları, cildin daha canlı ve genç görünmesini sağlar. İkisi için de farklı riskler söz konusudur. Botoks sonrası şişlik, morarma; dolgu sonrası alerjik reaksiyonlar, şişlik, kızarıklık, olası yan etkilerdir. Botoks, uygulama hatalarından kaynaklı olarak istenmeyen sonuçlar doğurabilir kas hareketini dondurmak dışında, ekstra bir yan etki nadiren oluşabilir. Dolgu uygulamalarında farklı malzemeler kullanıldığı için alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir, böyle bir durumda beklenmedik komplikasyonlar gelişebilir.

Dolgu ve Botox Riskli Midir?

Botoks ve dolgu gibi enjeksiyon uygulamaları, hassas işlemler olmakla birlikte, tecrübeli kişiler tarafından, klinik ortamda ve kaliteli içerikler kullanılarak yapıldığı takdirde, güvenli uygulama olarak tanımlanabilir.

Dudak uygulaması için Dudak Dolgusu sayfamı ziyaret ediniz.

Bütün Bu Uygulamalar Cildimizi İstediğimiz Hale Getirir Mi?

Akıp giden zamana ayak uydurabilmek ve kendinizi iyi hissetmek adına cildinizin ihtiyaç duyduğu işlemi uzmanından öğrenerek öncelikli adımı belirlemeniz yeterli olacaktır. Doğru adımlarla cildinizi işinde uzman ve güvenilir kişiye teslim etmeniz ve gönül rahatlığıyla sonucu beklemeniz sizleri mutlu eder.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer