Yeni Nesil Lazer Epilasyon | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yeni Nesil Lazer Epilasyon

Yeni Nesil Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler kadın erkek hepimizin düşmanı. Yıllardır kurtulmak için herkes çeşit çeşit yöntemler deniyor. Kimi kurtuluyor, kimi kurtulamıyor yeni nesil lazer epilasyonlar istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak..

Lazer epilasyon ile istenmeyen yüz ve vücut bölgesindeki kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Lazerler, belirli dalga boylarında enerji yayarlar. Lazer epilasyonda başarılı sonuçlar alınması için mutlaka ten rengi kıl yapısına uygun lazerler kullanılmalıdır. Lazer epilasyonda kullanılan enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına neden olur. Isısı artan kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucunda tahrip olan kıl kökü bir daha kıl çıkartmaz. Lazer ışınları sadece melanin pigmentleri tarafından emildikleri için diğer cilt hücrelerine zarar vermezler. Lazer epilasyonda Alexandrite, ND-YAG lazer, Diod lazer uygulamaları ile etkili sonuçlar alınmaktadır. Bu lazer sistemlerinde dalga boyları indikleri derinlikler farklıdır. Kişinin ten rengi ve kıl yapısına uygun lazer tercihi ve dozlar belirlenir. Son yıllarda gerek acının azalması, seans sürelerinin daha kısa ve az seansta etkili sonuç alınması açısından bir diod lazer sistemi olan “Buz lazer “ ve Alexandrite lazerlere genişlemiş başlık ve acının azaltılması ile ilgili gelişen teknolojik yaklaşımlar ile “Saten Lazer “ tercih edilmektedir. Bu lazerler çoğu kıl yapısında tek başına etkili olabildiği gibi bazı durumlarda her iki sistemde kombine çalışılarak etkili sonuçlar alınmaktadır.

Buz Lazer

Buz lazer bir diod lazer sistemidir. Buz lazer sisteminde kullanılan başlıktaki soğutmanın etkisi ile deri çok iyi soğutulmaktadır. Bu sayede cilt korunmakta, kıl kökünü yok etmek için geren enerji uygun şekilde ulaşmaktadır. Kıllar etkin şekilde yok edilmektedir. Hem buz başlığın etkisi ile hem de ileri teknoloji verilen enerjiyi eşit şekilde bölerek kişinin hissettiği acıyı belirgin olarak azaltmaktadır. Uygulama çok kısa sürmektedir. Kol bölgesi 10 dakika, kolaltı 2 dakika, tüm vücut 40 dakika kadar kısa sürmektedir. Buz lazer sistemi yaz dahil her mevsim uygulanabilmektedir. Yüksek soğutucu özelliğinin yanında açık ve koyu tenlilere göre seçenekler mevcut olup buda istenilen dozun güvenle kullanılmasını sağlamaktadır. Uygulama yüz bölgesinde 5-6 haftada bir vücut bölgesinde ise 8 haftada bir uygulanmaktadır. Etkili sonuç için 6 seans yeterli olmaktadır.

Buz lazer cihazı Soprano Ice hakkında daha fazlasını Buz Lazer Epilasyon sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Saten Lazer

Saten lazer bir Alexandrite lazer sistemidir. Güçlü soğutması ile acının azaltılması sağlanmış, genişlemiş başlıklar ile işlem süresi kısalmıştır. Saten lazer sisteminde daha geniş doz seçeneği sayesinde kişiye en uygun doz seçilerek daha etki sonuçlar almak mümkündür. Uygulama yüz bölgesinde 4-6 haftada bir, vücut bölgesinde ise 6-8 haftada bir yapılmaktadır. Etkili sonuç almak için tedavi 6-8 seans yeterlidir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer