Bu yazı tam da yeni yılda cildini yenilemek isteyenlere… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bu yazı tam da yeni yılda cildini yenilemek isteyenlere…

 

Hepimizin yeni yıl için yapılacaklar listesi vardır. Her yılın başlangıcı milat olarak alınır, maddeler sıralanır. Ancak asolan öncelikleri belirleyip bu listeleri büyük kararlılıkla hayata geçirmekte yatar. Eğer kararlarınızın arasında cilt yenileme maddesi var ise yazım tam da sizin için…

“Yılbaşı için alınan kararları duyunca aklıma hep Sertab Erener’in şarkısı gelir… Yeni bir yıl, yeni bir ben… İşimiz güzellik olunca bizi daha çok listenin cilt yenileme ve iyileştirme maddesi ilgilendiriyor. Benim için her şeyin temelinde bakımlı bir cilt yatıyor.  Gözenekleri sıkı, yağ dengesi sağlanmış, leke ve akne izleri birtakım uygulamalarla iyileştirilmiş, neme doymuş, tazelenmiş, canlanmış ve elastikiyetini kazanmış bir cilt benim için “Bakımlı bir cilt” demek…  Ancak kimi zaman bu da cildin iyi olmasına ve iyi görünmesine yetmeyebiliyor. Cildin temelini oluşturduktan sonra eğer yüzdeki yorgun, mutsuz bir ifade hala devam ediyorsa kliniklerimizdeki doktorlarımızın uygun gördükleri müdahalelerle tazeleyip, canlandırdığımız cildi birtakım uygulamalarla destekleyip yorgun, mutsuz ifadesinden de kurtarıp kişiye özel hazırladığımız protokolle sonlandırıyoruz.

Keyifli okumanız dileği ile tüm herkese mutluluklarla ve güzelliklerle dolu bir yıl diliyorum…

Baby Face Beauty

2017 yılının en popüler uygulaması Baby Face Beauty, bir thulium lazer teknolojisi. İnce kırışıklıkların iyileştirilmesi, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi spesifik cilt sorunlarına çözüm sunuyor. Kısaca anlatmak gerekirse Baby Face Beauty cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin 1927nm dalga boyuna sahip thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlayan cilt bakımı ve yenileme uygulamasıdır.

Thulium lazer ışınları ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta dakikada 6.000 civarında mikro-kanal açılır ve A vitamini, C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, kök hücre içeren nano partiküküllü Lasemd ampullerinin cilde nüfuz etmesi sağlanır. Baby Face Beauty uygulamasında kullanılan serumların hepsi uygulamaya özel klinik formda ve CDS sistemine özel olarak üretilmiştir. Ürünlerin saflığını sağlamak üzere az sayıda içerikle kullanıma sunulmuştur.

Baby Face Beauty easy ve advance mod olarak farklı cilt sorunlarına çözüm sunabilen alternatifli lazerli cilt bakım uygulamasıdır.

Baby Face Beauty Easy Mod, 35 yaş üzerinde cilt bakımını düzenli yaptıran ancak özel bir gün öncesinde cildinde bir değişiklik isteyen, hafif renk düzensizliği olan mat ciltleri parlatmak, gözenekleri sıkılaştırmak için önerdiğimiz klasik cilt bakımı gibi nitelendirebileceğimiz birinci kademe bakımıdır. Easy mod, haftada 1 kez 4 kez uygulanır. Uygulama sonrasında sadece kısa süreli kızarıklıklar oluşur, kişi sosyal hayatına ara vermek zorunda kalmaz.

Baby Face Beauty Advance Mod, leke düzensizliği, kırışıklıkları olan matlaşmış, canlılığını kaybetmiş, gözenekleri çok genişlemiş ciltlerde ise Tranexamicacid, Resveratrol gibi renk açıcılar, düzenleyiciler, anti aging serumlar uygulanarak yapılan daha çok mikrokanalın açıldığı ikinci kademe iyileştirici uygulamadır. Ayda bir kez olmak üzere cildin ihtiyacına göre 3-4 uygulanır. Advance Mod’da uygulama sonrasında 4-5 içinde ciltte hafif kabuklanmalar, pul pul dökülmeler olabilir.

Cool Lifting Gun

Cool Lifting tam da cildim için bir şeyler yapmalıyım ama acısız, ağrısız ve de çok kısa sürmeli diyenlere uygun bir cilt yenileme uygulaması.  Sadece 5 dakikada hızlı, güvenle ve de etkin sonuç alabileceğiniz sonrasında da sosyal hayatınıza ara vermek zorunda olmadığınız cilt yenileme, gençleştirme deneyimini Cool Lifting ile yaşayabilirsiniz.

Cool Lifting Gun, ciltte meydana gelen sarkmalarda, yüzeysel çizgilerin ve derin kırışıklıklarda iyileşme sağlayan, etkileri ciltte kalıcı olarak gözlemlenebilen iyileştirme ve gençleştirme sağlayan bir uygulamadır.

Orijinal “gun” yani tabanca olarak nitelendirilen tabancayı andıran başlık ile cilde düşük derecede (soğuk) yüksek basınçta CO2 (karbondioksit) püskürtülerek, kanın mikro dolaşımının hızlandırılması hedeflenerek, damarların genişlemesi sağlanır. İşlem sırasında kullanılan soğuk basınç dermiş üzerinde uyarıcı ve iletken görevi görür. Bu uygulama sırasında hyaluronik içerikli serumlar da cilde püskürtülerek genişleyen damarlar vasıtası ile derine inerek etki etmeleri sağlanır.

Çok düşük sıcaklıktaki (soğuk) yüksek basınçtaki CO2 ve hyaluronik asit birleşimi, cildin alt katmanlarında kolajen ve elastin oluşumunun hızlanmasını, artmasını sağlar ve dokuların da daha fazla nemlenmesi sağlanır. Uygulama sonunda cilt yenilenir, yüz ovali toparlanır, yüzeysel çizgilerin görünümü iyileşir, derin kırışıkların ise derinlikleri azalır.

Uygulama sırasında basınç ve soğukluk derecesi sürekli kontrol altında tutulur, bu yüzden oldukça güvenlidir.  Cool Lifting özel günler öncesinde hızlı bir etki görmek için 1 kez uygulanabildiği gibi 6 seans olarak uygulandığında maksimum etki sağlanır.

Salt Facial

Salt Facial, saf doğal deniz tuzunun gücünü makrodermabrazyon, kavitasyon ultrason ve güçlü LED ışık terapisi ile bakımda birleştiren cildi yenileyip, canlandıran üç aşamalı komplike bir uygulamadır.

Cildimizin zamanla ihtiyaçları değişmekte, genetik faktörler, çevresel etkiler, yaş almanın cildimizde yarattığı olumsuzluklar “cildim için ne yapmalıyım?” sorularını beraberinde getiriyor. Evde yapılan günlük bakım, profesyonel olarak uygulatılan cilt bakımlarının yanı sıra herkes kendi için alternatif ve de daha etkili, kalıcı çözümler arıyor.

Salt Facial cilt lekeleri, elastikiyet kaybı, akne izleri, ince çizgilerde ve kırışıklarda, hiperpigmentasyonda etkin sonuç alınan bir terapi bakımıdır.

Tüm cilt tiplerinde uygulanabilen Salt Facial’ın ilk aşamasında özel tasarlanmış başlığı ile maksimum etki sağlayacak acısız, ağrısız doğal deniz tuzları ile uygulanan makrodermabrazyonla cilt ölü hücrelerden arındırılır, temizlenir ve ikinci aşamada kavitasyon ultrasonla uygulanacak olan cildin ihtiyacı olan serumlara hazırlanır. Bu aşamada cilt soymada kullanılan doğal deniz tuzları ve mineralleri ikinci aşamada kullanılacak serumların daha alt katmanlara ulaşarak daha etkin almasını sağlıyor. Burada hem deniz tuzlarının doğal bir cilt soyma yapılırken hem de serumların cilde maksimum etki sağlaması için bir iletken olarak kullanılıyor.

İkinci aşama olan kavitasyon ultrasonla cildin yenilenmek ve canlanmak için ihtiyacı olan antioksidanlar, peptidler (büyüme faktörü) ve cildin nemini kazanmasını sağlayacak hyaluronik asit cilde tatbik edilir. Cilt kullanılan ürünlerle canlanıp, yenilenir, nemlenir. Ultrasonun etkisiyle kolajen üretimi de desteklenir.

Üçüncü aşamada güçlü LED ışık terapisiyle cilt sakinleştirilir, oluşan kızarıklıklar yatıştırılır. LED ışık terapisi aknelerin kurutulmasında ve iltihabın azaltılmasında da yardımcı olur.

Salt Facial ile ilk seanstan sonrasında ciltte gözle görülür değişim görülür.  Seans sayısı cilt sorununa göre değişkenlik gösterebilir.  Ortalama 3-4 seans 7-14 gün aralıklarla uygulama önerilir.