Yüz Gençleştirme (Anti-Aging) Tedavileri | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yüz Gençleştirme (Anti-Aging)

Anti-Aging (Yüz Gençleştirme)

Yüz gençleştirme; radyofrekans, ultrason, iğne veya lazer teknolojileri kullanarak yüzde anti-aging etkisi yaratan medikal estetik uygulamaların tümüdür.

Medikal estetik uygulamalarla etkili ve kalıcı sonuçlar elde ettiğimiz ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları sayesinde genç kalmak kadınlar ve erkekler için artık çok daha kolay ve konforlu. Estetik ameliyatla cilt gençleştirme, cerrahi işlemlerin yüksek maliyetlerinden dolayı pahalıdır, oysa medikal uygulamalarla yüz gençleştirme fiyatları çok daha uygun bütçelerde seyreder. 

Lazerle yüz gençleştirme, radyofrekans cilt bakımı, enjeksiyon ve dolgu gibi cerrahi olmayan cilt yenileme ve anti-aging uygulamaları birçok açıdan avantajlıdır çünkü,

 • Kesisiz, dikişsiz, izsiz işlemlerdir.
 • Kimi zaman lokal anestezik kremler dışında lokal veya genel anestezi gerektirmez.
 • Birçok işlem sonrası sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Estetik müdahale değil doğal gençleşme yöntemleridir.
 • Mimik kaybına yol açmaz.
 • Uzun süre kalıcı işlemlerdir.
 • Maliyeti düşük, fiyatı uygun işlemlerdir.

 


Radyofrekans ve Ultrason Teknolojileri ile Yüz Gençleştirme

Deri altındaki dokular üzerinde sınırlı hasar yaratmak suretiyle kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendi kendini onarmasını ve gençleşmesini sağlayan, en doğal cilt gençleştirme yöntemleridir. 

 

 • Altın Ütü:

Altın madeninin şifalı ve güzelleştiren gücünü, radyofrekans teknolojisi ile birleştiren Pelleve Altın Ütü, yüz gençleştirme yöntemleri içinde oldukça popüler uygulamalardandır. Radyo frekans dalgalarının gönderdiği ısı, cilt altında (dermis) kolajen üretimini tetikleyerek cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasını sağlarken, epidermise uygulanan ütüleme cildin derinden yüzeye sıkılaşmasına yardımcı olur, yüz hatlarını belirgin hale gelir. 

Pelleve Altın Ütü; ağrısız, acısız bir yöntemdir, 1 ile 4 seans arasında planlanabilir. 

 

 • Fokus Ultrason (HIFU):

Yüksek yoğunluklu ses dalgaları, cilt altında odaklandığı doku üzerinde sınırlı yanıklar oluşturarak kolajen üretimini tetikler. Cilt yüzeyinde ya da deri altında odaklanılan doku dışında hiçbir yere etki etmeden, sadece seçilmiş noktaya çalışan odaklı ses dalgaları, 4.5 milimetreye kadar etki edebilen en derin ultrason teknolojisine sahiptir. 

Fokus Ultrason, tek seansta ameliyatsız yüz gençleştirme olarak bilinmektedir. Cildin kendi kendini onarma sürecinde, doğal olarak gençleşmesi, sonuçların tam olarak ortaya çıkması 3- 6 ay kadar bir zaman alır.

 

 • Altın İğne ile Yüz Gençleştirme:

Anti-aging etkisiyle cildinizi zamana karşı koruma altına alan altın iğne uygulamasında mikro iğneler,  cildi yüzeyden uyarırken radyo frekansları derin dokuda sınırlı hasar yaratarak kolajen üretimini tetikler. Altın iğnelerin açtığı kanallar sayesinde, radyofrekans dalgaları deri altına daha fazla etki eder. Altın iğne, lokal anestezik kremlerle uygulanan ve oldukça başarılı sonuçlar elde ettiğimiz bir cilt gençleştirme yöntemidir. 

Cihaz ve uygulama hakkında daha fazlasını Altın İğne (yeni sekmede açılır)sayfamızda keşfedin.

Kırışıklar, sarkmalar, lekeler, izler altın iğnenin etkili olduğu konulardır. Seans sayısı, cildin gereksinimlerine göre belirlenir. 4-6 seans, cilt gençleştirmede genellikle yeterlidir. 

 

 • Forma:

Yaşlanma sebebiyle yapısal olarak bozulan kolajen lifleri gevşer ve uzar. Forma uygulaması, odaklı radyofrekans enerjileri ile bağ dokuya ısı uygulayarak, kolajen liflerini eski formuna dönmesini sağlar. 

Yüz ovalini toparlama özelliğine sahip Forma uygulaması, belirgin hatlar yaratarak genç bir simaya sahip olmanızı sağlar. 30-45 dakika arasında süren, 4-6 seans şeklinde uygulanan, sonuç odaklı bir yöntemdir.

 

 • Exilis Elite:

Exilis Elite Saten Yüz Germe, ultrason ve radyofrekans enerjisini birlikte  kullanan, son dönemin en çok tercih edilen yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir. Bağ dokuya uygulanan ısı, kolajen üretimini tetikler. Bu sayede cilt bir yeniden yapılandırma süreci başlatır. Elastin lifleri üzerindeki etkisi cildi sıkılaştırır, yüz ovalini yeniden oluşturur. 

Exilis Elite, FDA onaylı, son derece güvenli ve acısız bir sistemdir. 7-14 gün ara ile 6 seansa kadar uygulanabilmektedir. 

Enjeksiyon ve İğneli Uygulamalar ile Anti-Aging

Bıçak altına yatmadan gençleşmek isteyenlerin tercih iğneli uygulamalar, radyofrekans uygulamalarına göre sonuçları daha erken görebildiğimiz yöntemlerdir.  

 

 • Dermapen ile Yüz Gençleştirme:

Belli bir açı ile kullanılan dermo iğneler cildin yüzeyine zarar vermeden, derin dokuya ulaşabilecek kanallar açar. Mikro iğnelerin yarattığı yaralanmayı tamir etmek için harekete geçen kolajen hücrelerini desteklemek için seçilen serumlar, kanallardan derin dokuya iletililir. 

Uygulama hakkında daha fazla bilgi için Dermapen sayfasını ziyaret ediniz. (sayfa yeni sekmede açılır)

Tüm cilt tipleri ve her  yaştan kadın ve erkek için uygun olan dermapenin hiçbir yan etkisi yoktur. 1 ile 6 seans arasında uygulanabilir.

 

 • Dolgu:

Hyaluronik asit ile yapılan ve son derece doğal görünen dolgular sayesinde artık genç kalmak çok  kolay. Üstelik yüzün şişmesi, şekil bozukluğuna uğraması gibi bir risk de yok. 

Kanülle yapıldığı için morarma ve şişlik oluşmaz. Uygulamanın hemen ardından ciltte gözle görülür bir fark ortaya çıkar fakat tam etkisini görmek için bir ay gibi bir zaman ihtiyaç vardır. 6-8 ay kadar etkisi devam eder.

 

 • Botoks:

Mimik çizgileri, çene sıkma gibi kötü alışkanlıklar yüzünden deformasyonlar üzerindeki etkisi ile botoks yüz gençleştirme uygulamaları arasında hala geçerli olan, kullanımı çok daha incelikli hale gelmiş, en bilinen yöntemdir. Doğru şekilde uygulanan botoks harikalar yaratır. Kullanıldığı bölgeye ve probleme göre etki süresi değişir. Botoks, uygulandıktan sonra bir hafta içinde yüzdeki yerine oturur.  

 

 • Mezoterapi ile Anti-Aging:

Dermapen kullanılarak yapılan mezoterapi ile cilt gençleştirmede, deri altına serum, vitamin, asitler uygulanır ve yöntem PRP ile kombine edilerek kısa sürede cilt gençleşir, çok daha aydınlık ve taze bir görünüme kavuşur. 

Cildin ihtiyacına göre oluşturulan protokole uygun olarak 2 – 6 seanslık mezoterapi tedavisiyle cilt gençleştirme sağlandıktan sonra altı ay ara ile işlem tekrarlanarak, sonucu korumaya almak mümkündür. 

Lazer Teknolojisi Yöntemleri ile Anti-Aging

Lazer teknolojileri, tek başlarına  ya da diğer yöntemlerle kombine edilerek cilt gençleştirmede harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan yöntemlerdir. 

 

 • Fraksiyonel Lazer ile Yüz Gençleştirme:

Lazer ile cilt gençleştirme uygulamaları içine CO2 Fraksiyonel Lazer özel bir yere sahiptir. Çok etkili, sonuç odaklı bir uygulamadır. Enjeksiyondan hoşlanmayanların bilhassa çok memnun kaldığı fraksiyonel lazer sonrası cilt soyulduğu için bir kaç gün sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekebilir.  Tek seansta hedeflenen sonucun elde edildiğine  sıklıkla rastalamak ile birlikte gerek olduğu düşünülürse işlem tekrarlanabilir. 

Cihaz ve uygulaması hakkında daha fazlasını CO2 Lazer sayfamızdan öğrenin.

 

 • Q-Switch Lazer:

Yaşlanma sebebiyle ciltte oluşan kahverengi lekelerin silinmesinde kullanılan, karbon peeling ile kombine edilerek cildin yenilenmesini, canlanmasını sağlayan Q-Swich Nd-yag lazer, popüler bir lazer uygulamasıdır. 

 

 • Thulium Lazer ile Anti-Aging:

Thulium lazer, kısacık bir uygulama süresinde baby face beauty etkisi yaratan, ünlüler arasında ve tüm dünyadaki cilt bakım trendleri arasında en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemidir. 1926 nm dalga boyunda çalışan, dakikada 6000 milyon mikro kanal açabilen Thulium lazer ile cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı özel olarak üretilmiş ürünlerle derin doku beslenir, yeniden yapılandırılır.    

 

 • Nd YAG Lazer:

Nd YAG lazer, birçok başka kullanım alanı olan, çok fonksiyonlu lazerlerden biridir. Gözenekleri küçülten, cildi sıkılaştıran etkisi ile cilt gençleştirmede sıklıkla, özellikle epidermis üzerinde bir ışıltı yaratmak için tercih edilir. Isı ve ses dalgaları ile kolajen üretimini tetikleyen, lekeleri ortadan kaldıran ve cildi canlandıran Nd-yag lazer, komplike bir cilt gençleştirme uygulaması olarak düşünülebilir. 

En İyi Yüz Gençleştirme Yöntemi Hangisidir?

En doğru cilt gençleştirme yöntemi, cildin yaşlı görünmesinin sebebine göre seçilen yöntemdir. Sarkmalar için başka, lekeler için başka, pigmentasyon problemleri için başka yöntemler kullanmak gerekebilir.

Kendime Uygun Cilt Bakım ve Anti-Aging Yöntemini Nasıl Seçebilirim?

Hastalar genellikle ciltleriyle ilgili rahatsızlık duydukları şeyleri en iyi şekilde bildikleri için bir ön fikirle kliniğimize gelirler ya da bizimle iletişime geçerler. Fakat en doğru tespit için kliniğimizle ve doktorlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer