Yüzünüz Gözünüz Şişmeden Genç Kalın | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yüzünüz Gözünüz Şişmeden Genç Kalın

Hollywood’un en ünlü yıldızları Monica Belluci, Charlize Theron, Cameron Diaz gibi kadınlar da yaşlanıyor ama güzel yüz hatlarını bozmadan her daim genç kalabiliyorlar…

Dünyanın en güzel kadınları arasında anılan bu ünlü yıldızların, yüz hatlarını koruyarak gençleşmeyi doktorları Andrea Alessandrini keşfine ve yeni uygulamasına borçlu oldukları söyleniyor…

Tüm dünyayı kasıp kavuran zayıflık arzusu, kadınların yüzlerindeki yağlarının da yok olmasına neden oluyor. Sonuç olarak yüzde yağ boşalması; çökük, yorgun ve kişiyi olduğundan yaşlı gösteriyor. Kilolu kişilerin yüzleri her zaman dolgun, gergin ve canlıdır. Bebeklerde bile dikkat ettiğimizde yanaklar ve göz altları dolgundur. Yüzün dolgun olması her zaman gençlik ifadesi olarak algılanıyor.

Birçok kadın yıllarca dolgun yüze, elmacık kemiklerine sahip olmak için uğraştı. Yağ enjeksiyonları, dolgular, sabit olarak denenen yöntemlerdi. Bazen yapılan dolgu ve yağ enjeksiyonları doğal olmayan görüntüler yaratıyor ve kişilerin mutsuz olmalarına neden oluyordu. Dolgu uygulamalarında dolgunun istenilen şekilde yüzde dağılmaması, bazen de yapılan uygulamaların çok iyi sonuç verse de kısa sürede yüzde erimesi problemler yaratıyordu.

Ancak, İtalya Sağlık Bakanlığı Estetik Tıp Danışmanı Dr. Andrea Alessandrini’nin ortaya çıkardığı yeni ürün, yöntem ve dolgu tekniğinde yüzde şişlik, kişinin yüz hatlarında değişiklik yaratmadan kişinin gençlik yıllarına geri dönmesi sağlayabiliyor. Bu uygulamayı, vücudun su tutan materyali hyalüronik asit ile yaratılan bir gençlik olarak açıklamak mümkün. Cildi germe etkisi, kaybettiği hacmi geri veren bir özel karışım hyaluronic asit uygulaması, yapay olmayan ve CE onayı alınmış bir dolgu olarak ön plana çıkıyor.

Şimdiye kadar uygulanan birçok dolgu ürünü, özellikle yanaklar ve göz çevresinde ne kadar az uygulansa da ne kadar doğal olduğu söylense de ciltte ekstra su tutarak şiş görüntülere neden olmaktaydı. Birçok hastanın korkulu rüyası olan şiş görüntünün bu uygulamayla oluşmaması özellikle kadınların yüzünü güldürdü.

20 dakikada klasik dolgu uygulaması gibi enjektörle değil kanal yöntemiyle (kanüllerle) uygulanıyor, ağrı ve morarma olmadan anında sonuç alınıyor. Üstelik yüze uygulandıktan sora cildi iyileştirici etkisi de devreye giriyor. Kanülle yapılan bu uygulama lokal anestezik kremle uygulanabilen ve kalıcılığı 8-12 ay arası olan bu dolgu; yüz, göz altları, çene, elmacık kemikleri gibi alanlara uygulanabiliyor. Bu yeni dolgu ve teknik, Türkiye’de de birçok hekim tarafından başarıyla uygulanabiliyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer