Agassi ile Ameliyatsız Yanak İnceltme | Pervin Dinçer

Whatsapp


Agassi

Agassi ile Yanak İnceltme

 

Agassi, yanak inceltme ameliyatı bişektomiye alternatif olarak, ameliyatsız yanak inceltme yapabilmemizi sağlayan cihazlı medikal estetik sistemidir. 

Monopolar radyofrekans enerjisi ile çalışan Agassi, cihaza özel tek kullanımlık başlıklarla ağız içinden uygulanır. Kontrollü radyofrekans enerjileri, yanak içinde bulunan bichat dediğimiz yağ dokusu üzerinde etki eder. Bişektomi yanak inceltme estetik ameliyatı da adını bichat yağ yastıkçıklarından almaktadır.  Operasyonla yanak inceltme işleminde, masseter kası ile buccinatör kasları arasında kalan bichatlar kalıcı olarak alınır. Agassi, kontrollü ısı ile bu yağ dokusunun küçülmesini sağlar. Hacim olarak küçülen yağ dokusu, yanak içerisindeki yerinde varlığını devam ettirir. 

Değişen estetik trenleri sebebiyle son zamanlarda dolgun yanaklardan pek kimsenin hoşlandığını söyleyemeyiz. Hatta birçok kadın ve erkek tombul yanaklardan muzdarip. Çocuksu, sempatik bir görüntüye neden olan yuvarlak yüz şekli ve şişkin yanaklar yerine daha çekici bir ifadeye sahip olmak isteyenler yanak inceltme uygulamaları sayesinde bu arzularını gerçekleştirebiliyor. 

Yanak inceltme etkisi ile V yüz şeklinin oluşturulmasında, yüz hatlarının daha belirgin bir hale gelmesinde etkili olan Agassi, son dönem en çok tercih edilen medikal uygulamalardan biri diyebiliriz. Spor yapan, formunu koruyan, bedeni fit olduğu halde yanaklarındaki yağ dokusunun iri olmasından kaynaklı olarak daha kilolu görünmekten, haklı olarak, şikayetçi olanları da buraya eklemek gerekir. Bu kişilerde jawline yüzün daha büyük görünmesine neden olabileceği için yüz inceltme uygulaması daha doğru bir seçim olacaktır. Agassi ameliyatsız yanak inceltme ve yüz şekillendirme uygulaması, daha çekici yüz hatlarına sahip olmak isteyen herkesin güvenle tercih edebileceği, son derece konforlu ve etkili bir sistemdir. 

Nasıl Etki Eder?

Yağ dokularının bölgesel yoğunluğu çoğu zaman genetiktir. Sağlıklı kilosunda olduğu halde bölgesel yerleşik yağlarından şikayet edenlerin durumu ile kilolu olmadığı halde yüzü tombul, yanakları şişkin olan insanların işaret ettiği durumu, aslında benzer vakaların farklı lokal yansımaları olarak düşünebiliriz.  

Yüz şeklinin de bu görünüm üzerinde etkileri vardır. İri yanaklı kişilerin büyük çoğunluğu yuvarlak ya da oval yüzlü kadın ve erkeklerdir. Çocukluk ve ergenlik döneminin sonuna kadar bichatlar genelde daha şişkindir. Normal koşullarda ergenlik döneminin tamamlanmasını takiben yüz hatları oturması, yağ dokusu giderek küçülmesi beklenir fakat bu her zaman olmayabilir. 

Yanak inceltme, prensip olarak bölgesel zayıflama, bölgesel incelme uygulamalarından esinlenilmiştir ve benzer teknolojileri kullanır. Agassi, tıpkı bir çok bölgesel zayıflama yönteminde olduğu gibi, radyofrekans enerjisi kullanarak doku altındaki yağ hücrelerinin erimesi sağlar. Monopolar radyofrekans enerjilerinin, kontrollü olarak bichatları ısıtmasıyla eriyen yağ doku, hücre duvarından serbest kalır ve vücudun atık boşaltma sistemlerinden geçerek bedeni terk eder. 

Agassi, anestezi gerektirmeyen, toplamda 20 dakika kadar süren kısa ve konforlu bir uygulamadır. İlk seansta güçlü bir etki yaratır. Sonucun net olarak gözlemlenmesi için 2-3 geçirmek gerekebilir. İlk haftanın sonunda uygulamanın etkileri gözle görülür biçimde ortay çıkar fakat metabolizma hızına bağlı olarak yağ dokunun erimesi, hücreden ve ciltten tahliyesi zaman alır. Çoğu zaman 2 hafta arayla 2-4 seans şeklinde yapılan planlama ile hedeflenen görüntü elde edilir. 

Agassi ile Yanak İnceltme 

Ameliyatsız yanak inceltmek uygulamaları arasında en popüler uygulama Agassi desek abartmış olmayız. Ağız içinden uygulanan tek yöntem olması, bichatlar üzerinde direkt olarak çalışma imkanı sağlaması, Agassi’nin etkinliğini artıran özellikleridir. Böylece yanak inceltmede arzu ettiğimiz güçlü etkiyi elde etmemizi sağlar.

Ameliyatsız Yanak İnceltme hakkında daha fazlasını Yanak Estetiği sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Kontrollü radyofrekans enerjileri, yanağın içindeki yağ hücrelerini eritirken diğer dokuların da harekete geçmesine neden olur. Agassi protokolünün doğal bir sonucu olarak yanaklarda kolajen üretimi tetiklenir, yenilenen fibroblastlar cildin elastikiyetini güçlendirir. Bu sayede hem incelme hem de sıkılaşma elde ederiz.

Agassi ile yanak inceltme uygulamasını şöyle  özetleyebiliriz:

 • Uygulama tek kullanımlık, hijyenik, özel problarla yapılır.
 • Her yanak için uygulama süresi 10-15 dakikadır.
 • Tek seansın yeterli olduğu durumlar olmakla birlikte 4 seansa kadar planlama yapılabilir.
 • Anestezi kullanılmaz.
 • Kesin sonuçların görülmesi  için 2-3 haftalık bir sürenin geçmesi beklenmelidir.
 • Uygulama sırasında ağız içinde ısı hissedilmesi normaldir.
 • Kilo alınmadığı takdirde, agassi sonuçları uzun yıllar kalıcıdır.


Yüz Ovali ve Çene Hattına (Jawline) Farklı Yaklaşımlar

Agassi’yi diğer cilt sıkılaştırma yöntemleri ve / veya dolgu uygulamaları ile birlikte kullanarak yüz ovalini oluşturabilir, daha keskin ve biçimli yüz hatları elde edebiliriz. V yüz şeklini yakalamak kimi zaman ekstra uygulamaya gerek dahi kalmadan, Agassi ile yanak inceltme uygulaması sayesinde mümkün olabilirken, ufak bir çene dolgusuyla çok daha beğenilen sonuçlara ulaşmak da mümkün.  

Smile lifting etkisi ile yüz ifadesini toparlayan, kolajen üretiminin tetiklenmesine bağlı olarak kırışıklıkların görünümünde azalma sağlayan Agassi, aynı zamanda cildin elastikiyet yeteneğinin artmasına neden olur.  Böylece sıkılaşan cilt, yüz hatlarının belirginleşmesini sağlar.   

Yanakları ile çekici ve daha dişi bir yüz ifadesine kavuşmamızı sağlayan Agassi’nin avantajlarını sıralamak gerekirse: 

 • Bıçak altına yatmadan, iğne bile batmadan yanaklardaki yağ dokusuna veda edebilmemizi sağlayan harika bir uygulamadır.
 • Bişektomi ile karşılaştırıldığında Agassi fiyatlar oldukça düşük bütçelerdir.
 • Sosyal ve iş hayatına ara vermeniz gerekmez, öğle tatilinde uygulanabilecek kadar hafif bir işlemdir.
 • Ağrısızdır.
 • Dört mevsim uygulanabilir.
 • Her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygundur.
 • Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Agassi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

1. Agassi sonuçları kalıcı mı?
Evet, kilo değişikliği olmadığı takdirde Agassi ile elde edilen sonuçlar uzun yıllar kalıcıdır. Gerekli olduğu düşünülürse, hekim onayıyla, yılda 1-2 seans olarak işlem tazelenebilir.
2. Agassi’den sonra sonuçlar ne zaman belli olur?
İlk hafta geride kaldığında aynada fark edebileceğiniz, etrafınızdaki insanların dikkatini çekecek bir incelme gerçekleşmiş olur. Fakat en az üç hafta daha yağ dokusu azalmaya ve kolajen liflerinin faaliyeti sebebiyle cilt sıkılaşma devam eder.
3. Agassi kaç seansta etki eder?
Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. En fazla 4 seansta, yoğun yağ dokusuna sahip yanaklarda istenilen sonuç elde edilmekle birlikte, 2 seansın yeterli olduğu uygulamalar da söz konusudur.
4. Agassi fiyatları nedir?
Agassi, yüksek fiyatlı uygulamalardan değildir. Fiyatı, uygun bütçelerde seyreden bir işlemdir. Tüm medikal cilt bakımları, klinik ortamda ve hekim denetiminde gerçekleştirilmesi gereken uygulamalardır dolayısıyla fiyatından önce uygun koşullarda yapılmasını gözetmek, önemlidir. Agassi, ağız içinde çalışılan bir uygulama olduğu için, belli kalitede hizmet veren kliniklerde, hijyen kurallarına tam uygunluk ilkesi ile uygulanmalıdır.
Paylaş
guest
4 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ekin
Ekin
2 yıl önce

Merhaba ameliyatsız yanak inceltme agassi fiyatlariniz nedir tesekkurler..Pervin Dinçer