Elektro Masaj Uygulaması | Pervin Dinçer

Whatsapp


Elektro Masaj Uygulaması

Elektro Masaj Uygulaması

 

Elektro masaj, cilt yüzeyinden başlayarak derin doku katmanlarını, kas ve kas gruplarını etkili bir şekilde uyaran bir vücut gençleştirme uygulamasıdır. 

Elektrik dalgaları, aynı anda cilt yüzeyini, dermis dokuları ve kasları uyarır. Pasif spor ile yoğun ve odaklı olarak çalıştırılan kaslar, aktif hale gelir. Kas güçlendirme ve vücut şekillendirmede kullandığımız etkili yöntemlerden biri olan elektro masaj uygulamasının dıştan içe içten dışa, tüm doku katmanlarını yenilemeye yardımcı olan sistemi sayesinde daha canlı ve genç bir görünüme kavuşmak mümkün. 

Elektro Masaj Uygulaması Nedir?

Elektro masaj, kasların yoğun bir şekilde çalışmasını sağlayarak metabolizma hızını artırır, kan dolaşımını harekete geçirir ve böylece vücudun yağ yakmasını sağlar. Yaşlanma, hareketsiz günlük yaşam, sağlıksız beslenme gibi sebeplerle bedenin deformasyona uğrar. Elektro masaj, elektrik dalgaları ile kasları güçlendirerek bu deformasyonu yavaşlatmanın, durdurmanın ve sonuçlarını ortadan kaldırmanın en eski, en kolay ve etkili yollarından biridir. 

Yaş almaya bağlı olarak gevşeyen kasların üzerini örten derinin katmanları da zamanla kas dokusunun gevşemesine bağlı olarak kendini yer çekimine bırakır. Kasları güçlendirdiğimizde beden doğal olarak daha genç ve canlı görünecektir. Elektro mesaj, kasları ve deri altındaki yağ ve bağ dokularını etkin biçimde uyararak ihtiyacımız olan toparlanmayı elde etmemizi sağlar. 

Nasıl Çalışır?

Hareketsiz günlük yaşam,  hamilelik, sağlıksız beslenme, yaşlanma gibi nedenlerle vücut gençlik zamanlarındaki diriliğini, sıkılığını kaybedebilir. Bu gevşeme ve formunu yitirme aslında uzun bir süreçtir ve  kaslında kasların zayıflaması ile başlar ve buna bağlı olarak bir dizi olumsuzluk ardı ardına devreye girer. Kan dolaşımı yavaşlar ve oksijen yetersizliği ile birlikte beden yağlanmaya başlar.  Deri altındaki yağ doku büyür, yağ hücrelerinin sayısı artar ve fazla yağ dokusu taşıyıcı bantlardan sarkar. Yağlanma, derinin kalınlaşmasına ve  portakal kabuğu görüntüsüne neden olur. Elektroterapi, kasları çalıştırır, yağ yakar ve bu bozulmayı tersine çevirir.  

Elektro masaj uygulamasının etkilerini sıralamak gerekirse: 

 • Kasları ve kas gruplarını güçlendirir.
 • Yağ yakımını sağlar.
 • Bölgesel yağ yakımı üzerinde etkilidir.
 • Kas ve diğer dokularda elastikiyeti artırır.
 • Kan dolaşımını harekete geçirir.
 • Metabolizmanın hızlanmasına katkısı vardır.
 • Lenf drenaj sisteminin çalışmasını pozitif etkiler.
 • Deride sıkılaşma sağlar.
 • Bedensel incelme sağlar.
 • Daha belirgin vücut hatlarına kavuşturur.

Elektro Masaj ile Pasif Egzersiz 

İlk olarak fizyoterapide kullanılmaya başlanan elektro masaj, pasif egzersiz uygulamalarının da ilk versiyonudur diyebiliriz. Elektro masaj, uygulandığı bölgedeki kasların ayarlanabilen elektrik dalgaları ile belli bir sayıda ve hızda uyarılması temel prensibi ile çalışır. Bir tür spor yapmadan kas çalıştırma yöntemidir. Sporla birlikte kullanıldığında hem elektro masajın hem de sporun verimliliği artar. Spor yapmak istemeyen ya da yapamayan kişiler için kas hareketliliğini sağlıyor olması sebebiyle oldukça avantajlı bir uygulamadır. 

Elektro masaj hangi durumlarda kullanılır: 

 • Herhangi bir sebeple uzun süre hareketsiz kaldığı için zayıf düşmüş kasların güçlendirilmesinde etkilidir 
 • Yaşlanmaya bağlı kas gevşemelerinde pasif egzersiz desteği, kasların güçlü kalmasına yardımcı olur, iskelet sistemini korur
 • Kilo alıp vermeye bağlı olarak zayıf düşmüş kas ve kas grupları, elektro masaj sayesinde güçlendirilebilir
 • Hamilelik ve doğum sonrası özellikle karın ve bacaklardaki gevşeme, elektro masaj ve Em Slim, AWT gibi   diğer vücut sıkılaştırma yöntemleri ile kombine edilerek, kısa sürede oldukça etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir 

Elektro Masaj ile Bölgesel İncelme 

Elektro masaj, hedeflenen kası ve kas gruplarını yoğun ve etkili bir şekilde çalıştırdığı için bölgesel yağlardan kurtulmada oldukça efektif bir uygulamadır. Genetik sebeplerle belli bölgede yerleşik yağ tutulumu kadınlar kadar erkekler arasında da rastladığımız bir durumdur. Kilolu olmadığı halde bel, basen, karın bölgesindeki yağlarından kurtulmak isteyen herkesin tercih edebileceği, başarılı bir uygulanmaktadır.

Tüm bölgesel incelme uygulamalarımız için Bölgesel Zayıflama ziyaret ediniz.

Diyet ve spor programına ek olarak kullanıldığında kilo vermeyi hızlandırır.  Özellikle zaman sorunu olan kişiler için elektro masajın en büyük avantajı kısa sürelerde maksimum egzersiz yapmış olmayı sağlıyor olmasıdır. Hedefli, bölgesel kas çalıştırma üzerine kurulu bir sistem olduğu için özellikle bölgesel incelmede çok başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlıyor diyebiliriz. 

Haftada 1-2 defa olmak üzere  en az 6 seanslık elektro masaj uygulamasının yarattığı değişimi şöyle sıralayabiliriz:

 • Daha genç daha sıkı bir beden.
 • Belirgin ve biçimli hatlar.
 • Daha ince bir fiziksel yapı. 
 • Sportif, çekici bir bedensel enerji. 

Elektro Masaj ile Vücut Şekillendirme 

Elektro masaj ile vücut şekillendirme, bölgesel kas güçlendirme ile  fiziksel olarak arzu ettiğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlar. Karın, bel çevresi, basenler, kalça kasları, omuzlar, sırt kasları kasları, alt ve üst bacak kaslarının tamamını elektro masaj uygulaması ile yeniden biçimlendirmek mümkün. 

 • Güçlü karın kasları ve dümdüz bir karın

Karın, bedenin en sık ve en kolay yağlanan bölgesidir, özellikle kadınlara arasında. İç organların bu bölgede toplanmış olması, göbeğin yağlanmaya meyilli durumun önemli nedenlerinden biridi. Karın bölgesi kasları, bedenin, çalıştırılması görece daha zor kas gruplarından olduğu için de hemen herkesin, zayıf da olsa göbeği vardır. 

Elektro masajın en avantajlı kullanım bölgelerinden biri karın kaslarıdır. Çalıştırması zor ve geliştirmesi o yüzden sporla bile uzun ve yoğun çalışma isteyen tüm karın kaslarını kolaylıkla çalıştırabilir. İç organlar üzerinde de masaj etkisi yaptığı için metabolizmayı harekete geçirir ve bedenin toksin atma sistemleri çok daha hızlı çalışmaya başlar. 

Kimler elektro masaj ile vücut şekillendirme yaptırabilir?

 • Bölgesel kas zayıflığı olan 25 yaş üstü kadın ve erkekler.
 • Bölgesel yağlanma ve kalınlaşma şikayeti olan kadın ve erkekler.
 • Bölgesel kas geliştirme / şekillendirme yapmak isteyen kadın ve erkekler.

Elektro Masaj Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Elektro masaj işe yarıyor mu?

Spor yaparak dahi çalıştırması zor kas gruplarını yoğun bir şekilde çalıştırdığı ve bölgesel incelme sağladığı için vücut şekillendirmede etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir uygulamadır.

2. Elektro masaj zararlı mı?

Hayır değil hatta oldukça faydalı ve ekstra avantajlar sağladığını söyleyebiliriz. Kasların yoğun olarak uyarılması, kan dolaşımını harekete geçirdiği için lenf drenaj sistemi daha aktif hale geliyor. Böylece vücut doğal olarak detoksa başladığı için  elektrik dalgalarının yıkıma uğrattığı yağ dokusu hızla vücuttan uzaklaştırılmış oluyor.

3. Elektro masaj diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir mi?

Elektro masaj, bölgesel incelme ve sıkılaştırmada kullandığımız radyofrekans, ses dalgası gibi farklı enerji kaynaklarıyla çalışan diğer uygulamalarla kombine edilerek, çok daha etkili hale getirilebilir.

4. Elektro masaj fiyatları nedir?

Elektro masaj uygulamasının, vücut uygulamaları arasında daha uygun fiyatlı işlemler segmentinde olduğunu söyleyebiliriz. Detaylı bilgi için, lütfen  bizimle iletişime geçin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer