Whatsapp


Saten Yüz Germe

Saten Yüz Germe

Yüzde meydana gelen sarkmaların en önemli sebebi otuzlu yaşlardan sonra cildin nem tutma kabiliyetinin her sene azalması ve doku kaybı.  Buna çevresel faktörler, genetik miras, beslenme alışkanlıkları da eklenince yüz ovalinde ortaya çıkan bozulma, sarkma, sıkılık kaybı gibi sorunlarla kadınlar “nasıl iyileştiririm?” sorularına cevap aramaya başlıyorlar. Son yıllarda yüz germe operasyonlarının yerini farklı alternatifler almaya başladı. Elite Exilis de yüz ovalindeki sarkmalara, bozulmalara etkin çözüm sunan bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Özel yüz için tasarlanmış başlığı ile Exilis Elite Sate yüz germe, gıdı ve dekolte bölgesinde de uygulanabiliyor.

Özel yüz başlığı ile Exilis Elite Saten Yüz Germe Nasıl Çalışır?

Sistemin en önemli özelliği 2 farklı teknolojiyi bir arada ve güçlü bir şekilde sunmasıdır. Ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte bağ dokusuna gönderilir. Bağ dokusu derinden yüzeye kadar ısınır ve kolajen üretimi tetiklenir.  Bunun yanı sıra cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri de sıkılaştırılır.

İşlem sırasında cilt yüzeyindeki ısıyı sabit bir aralıkta tutabilmek için (39,5 – 42,5 ºC) başlığın üzerinde bir termometre sürekli ölçüm yapar. İstenilen sıcaklık değerlerinin dışına çıkılmaması için ultrason ve radyofrekans enerji çıkışı kontrol ünitesi bulunmaktadır. Başlıkta bulunan bir soğutucu da cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlar.

Exilis Elite Saten Yüz Germe FDA onaylıdır.

Uygulama sırasında bir sıcaklık hissi oluşur. Ancak ısı kontrol sistemi ve özel soğutucu özelliği ile ısının rahatsız etmesini, ağrı-acı vermesini en aza indirger.

Saten Yüz Germe Seans

Seans sayısı vücudun derisinin durumuna göre 4-6 arasında değişir. Seans aralıkları ise 7-14 gündür.