EMSlim Nedir? | A’dan Z’ye EMSlim Uygulaması | Pervin Dinçer

Whatsapp


EMSlim

Em Slim

Elektromanyetik teknolojisiyle çalışan yoğun kas stimülatörü EMSlim; maksimum kas çalıştırma, yağ yakma, kas güçlendirme sağlayan inaktif spor cihazıdır.

EMSlim, elektirkli kas stimülatör uygulamalarının en gelişmiş örneğidir. Kusursuz çalışan elektromanyetik dalgalar deriden ve yağ dokudan geçip kas kütlesine ulaşır. Yoğun ve sürekli kasılmalarla, uygulama yapılan bölgedeki kas grubu etkili bir şekilde uyarılır. EMSlim, gerçek fiziksel antrenman ile elde edilmesi imkansız yoğunlukta bir egzersiz yoğunluğu sağlar, hedeflenen kas ya da kas grubu üzerinde odaklı olarak çalışır, en etkili sonuçlar için ideal egzersiz programını, güvenli ve hızlı bir şekilde uygular. 

Erkeklerin de kadınlar kadar tercih ettiği popüler vücut şekillendirme uygulamalarından biridir. Daha kaslı, sportif, maskülen bir görüntüye sahip olmaktan hoşlananların çok memnun kaldığı EMSlim, spor yerine ve sporla birlikte kullanılabilir. Özellikle vücudun kas yapımı zor bölgelerinde, ekstrem egzersiz desteği olarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü EMSlim ile elde edilen kas gelişimini, normal standartlarda egzersizler yaparak korumak ve uzun yıllar hem fit hem de sportif görünmek mümkün.

EMSlim Nasıl Etki Eder?

EMSlim uygulamasının elektromanyetik etkisiyle hasta yattığı yerden, 30 dakikada gibi kısa bir sürede 20 bin mekik çekmeye denk gelen bir egzersiz yapmış olur ki, spor yaparak 20 bin mekik çekebilmek, aylarca bile ulaşması imkansız bir skordur. EMSlim, herkesin hayal ettiği kaslı vücuda sahip olmasını inanılmaz derecede kolaylaştıran elektromanyetik alanı sayesinde, istenilen bölgedeki kas ve kas gruplarına kısa sürede yüksek yoğunluklu egzersiz uygulaması yaparak, yağ yakımını ve kas gelişimini sağlar.

 


EMSlim cihazı, hızlı ve sağlıklı bir şekilde istediğimiz bölgedeki kaslara  bizim yerimize ekstrem sayılarda egzersiz  yaparak imkansızı başarır, bir rüyayı gerçekleştirir. 

1) Yağ Yakar:

Yağlanma, vücudun günlük olarak aldığı kalori ile harcanan kalorinin dengeli olmadığı durumda bedenin yakamadığı yağı depolaması gibi düşünülebilir. Yoğun egzersiz, vücutta biriken yağın enerji olarak kullanılmasını sağlar. Ayrıca EMSlim metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını uzun süre desteklemeye devam eder.

Egzersizlerin en büyük etkisi tüm dokulardaki oksijen miktarının artmasıyla kan dolaşımının harekete geçmesini ve lenf drenaj sisteminin uyarılmasını sağlamaktır. Çünkü dolaşım bozukluğu yağ dokusunun büyümesine neden olur, lenf drenaj sistemi iyi çalışmadığında fazla yağ ve diğer atıklar vücuttan tahliye edilemediği için, depolanır. EMSlim, yağ doku üzerindeki direkt etkisi ve metabolizmik sonuçlarıyla, cihazlı sistemler arasında maksimum yağ yakımını sağlayan en etkili uygulamadır. 

2) Kas Güçlendirir:

Hiit+Hypertrophy (Combo 1), Hypertrophy+Strength (Combo 2), Kas Kuvveti Arttırma, Kas Hacmi Büyütme, Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenman gibi uygulama seçenekleri bulunan Em Slim karın kasları, popo kaldırma (gluts), omuz ve kollar, ön ve arka bacak kasları üzerinde ayrı ayrı çalışan egzersiz programları sayesinde kas kütlesini artıran, etkili bir kas güçlendirme cihazıdır. Egzersizler, her kas ve kas grubu için özel olarak programlanabilir ve spor yaparak ulaşması zor kas grupları dahi bu şekilde kolayca çalıştırabilir. EMSlim aktif olarak spor yapanlar tarafından da destekleyici aktivite olarak tüm kas gruplarını çalıştırmak üzere tercih edilmektedir. 

EMSlim Uygulamasının Avantajları 

EMSlim’in başarısının sırrı HI-EMT teknolojisinin (high-intensity electromagnetic technology) supramaximal kasılmalar elde etmemizi sağlıyor olması diyebiliriz. Supramaximal kasılmalar, normalden daha uzun süreli kasılmalardır. Kaslar, bu gerginliği uzun süre tutmaya adapte olduklarında çok daha kolay ve daha hızlı bir şekilde güçlenirler, böylece kas kütlesi büyümeye devam eder. 

EMSlim uygulaması ile bedende elde edebileceğimiz değişimleri şöyle sıralayabiliriz;   

  • Bölgesel incelme sağlar.
  • Kan dolaşımı harekete geçirir.
  • Lenf drenaj sistemini destekler.
  • Metabolizma hızını artırır.
  • Vücut kitle indeksini dengelemeye yardımcı olur.


Seans sayısı uygulama bölgesine göre değişse de genel olarak 4 ile 8 seans hafta 1-2 uygulama olmak üzere hazırlanan EMSlim protokolü tamamlandıktan sonra koruma amaçlı  yılda bir defa tekrarlanabilir. Sağlıklı her yaştan kadın ve erkek, EMSlim ile dilediği fiziğe sahip olmak için kliniğimize başvurabilir.

Em Slim yeni jenerasyon yüksek yoğunluklu elektromanyetik teknolojisi ile vücut yapılandırma uygulamasının avantajlarını sıralamak gerekirse; 

  • Ameliyatsız vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama yöntemidir. 
  • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
  • Sosyal ve iş hayatına ara vermeniz gerekmez.
  • Herhangi bir kesi ve yara izi bırakmadan incelme, sıkılaşma sağlar.

Tüm karın kasları, bel bölgesi, kalça kasları, basenler, kollar ve bacaklar, EMSlim uygulama alanlarıdır.  

EMSlim ile Bölgesel Zayıflama 

EMSlim, bölgesel zayıflama tedavilerinde kullanılan en popüler uygulamaların başında gelir. Sıklıkla tercih edilmesinin sebebi tabii ki yağ yakarken aynı zamanda kas güçlendiriyor olması. Özellikle yerleşik yağların enerjiye dönüşerek vücuttan atılmasını sağlaması Em Slim’i bölgesel zayıflamada diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliğidir. 

Genetik sebepler veya beden tipine bağlı bölgesel kiloların verilmesinde spor ve diyeti destekleyici tedavi olarak etkili sonuçlar elde ettiğimiz güçlü bir uygulamadır. Em Slim, kilo problemi olmadığı halde belli bölgede yerleşik yağ sorunu yaşayan her yaştan kadın ve erkeğin güvenle tercih edebileceği bir bölgesel zayıflama yöntemidir. 

EMSlim ile Vücut Sıkılaştırma 

Yağ dokuyu azaltıp kas kütlesini büyüten EMSlim uygulamasının doğal bir sonucu olarak vücut sıkılaşır, seanslar ilerledikçe cilt gerginleşir, tedavi tamamlandıktan bir süre sonra teninizin gençleştiğini, sıkılaştığını görürsünüz.

Vücut Sıkılaştırma hakkında daha fazlasını Ameliyatsız Vücut Germe sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Cildin sarkmasının sebebi deri altı dokulardaki zayıflama, gevşeme, incelme, hacim kaybı ve en önemlisi yağlanma olduğu için Em Slim uygulaması ile kas kütlesinin büyümesi, cildin sarmalığı alt dokuların gelişmesine bağlı olarak deriyi sıkılaşır. Deri altındaki kaslar güçlendikçe, vücut  hatları ortaya çıkar, daha sıkı ve fit görünürsünüz. 

EMSlim ile Selülit Tedavisi 

Selülit karşıtı en başarılı uygulamalardan birisi EMSlim cihazıdır çünkü selülite neden olan her şeyi aynı anda ortadan kaldıran harika bir sistemidir. Deri altında büyümüş ve deforme olmuş yağ dokusunu yoğun egzersiz programı ile yakar, kas kütlesini güçlendirir, dolaşım problemlerini ortadan kaldırır. Kısa sürede portakal kabuğu görünümünün yerini ışıl ışıl bir ten ve pürüzsüz bacaklar alır. 

EMSlim Hakkında Sık Sorulan Sorular 

1. Kimler EMSlim yaptıramaz?

Hamile kadınlar ve kalp pili olan kadın ya da erkekler dışında isteyen herkes yaptırabilir.

2. EMSlim fiyatları ne kadar?

Seans sayısına, uygulama bölgesine, uygulama bölgesi adetine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Detaylı bilgi almak için kiliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

3. Kaç seans EMSlim yaptırmalıyım?

Genellikle 4-8 seanslık protokoller hazırlanmaktadır, hafta 1-2 kere olacak şekilde uygulama yapılabilir. Hastanın ve tedavinin gereksinimlerine göre seans sayısı ve uygulama sıklığı değiştirilebilir

4. EMSlim ağrı yapar mı?

Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez fakat kaslar yoğun bir şekilde çalıştırılmıştır bu sebeple uygulamadan sonraki birkaç gün kaslarınızı hissetmeniz, ufak tutulma ağrıları beklenen durumlardır.

Paylaş
guest
2 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Elcin coban
Elcin coban
1 yıl önce

Merhaba
Emslim uygulaması hakkında Bilgi almak istiyorum.
Kilo problemim yok çok az göbeğim var. Karın kası ve popo Büyümesi için İstiyorum.Pervin Dinçer