Kol Sıkılaştırma | Ameliyatsız Kol Germe | Pervin Dinçer

Whatsapp


Kol Sıkılaştırma

Kol İnceltmek

Ameliyatsız kol germe uygulamalarıyla kol sıkılaştırma ya da kol inceltmek, vücutta oluşan sarkmalara karşı en hızlı tedaviler arasında görülür.

Kol sıkılaştırma uygulamaları, son yıllarda giderek daha popüler olmuş durumda çünkü kollar bedenin portre alanına dahil yani iletişim alanımızdaki en önemli uzuvlardan biri.

Kollarımızın, yüzümüzden ve yüz ifademizden sonra verdiğimiz fotoğraftaki görünümümüzü önemli ölçüde etkilediğini biliyoruz. Bazı insanların çekilen fotoğrafta önce kollarının nasıl göründüğünü kontrol etmesi işte bu yüzden ki,  fotoğraf estetiği açısından da çok doğru bir yaklaşım diyebiliriz. Kol sarkması, kalınlaşmış ve dökülmüş kol derisi, olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olabileceği gibi sıkı ve ince kollar sizi çok daha genç gösterir. Ameliyatsız kol germe işlemleri sayesinde kol sıkılaştırma egzersizleri ile aylarca uğraşıp da sonuç alamadığınız gevşeme, kalınlaşma ve sarkmalardan kurtulmak çok kolay. 

Kol Sarkmalarının Sebepleri 

Her gün sürekli ve aktif olarak kullandığımız halde kollarımızdaki sarkmanın önüne geçemeyiz. Spor yapan insanların bile kol sarkmalarından şikayetçi olduğuna, kol gerdirme hareketleri yaptığı halde derideki gevşemenin devam ettiğine tanık olabilirsiniz. Kadınlar arasında özellikle yaygın bir durumdur fakat erkeklerin de aynı dertten muzdarip olduğunu gözlemlemek mümkün.  

Peki kollar neden sarkar, başlıca nedenleri nelerdir?

 • Hızlı, şiddetli, sık  kilo alıp vermek.
 • Yaş almaya bağlı olarak vücutta kolajen üretiminin azalması.
 • Yaş almaya bağlı olarak vücutta gelişen elastikiyet kaybı.
 • Genetik yapıdan dolayı sarkmalara meyilli kuru cilt.

Ameliyatsız Kol Germe Uygulamaları

Sebebi ne olursa olsun kollardaki sarkma ve gevşemeyi bıçak altına yatmadan medikal estetik uygulamalarıyla yarasız, izsiz ve acısız bir şekilde tedavi etmek mümkün. Normal hayatınızın akışını bölmeden, iyileşme süreçlerine ihtiyaç duymayacağınız ameliyatsız kol sıkılaştırma ve germe uygulamaları, hem konforlu hem de her açıdan çok daha ekonomik bir yöntem. 

 • Hayatınıza ara vermeniz gerekmez.
 • Kollarınızı kullanmaya engel olacak bir durum yaşanmaz.
 • Çalışma ve günlük yaşamınız aynen devam eder.
 • Kol sıkılaştırma fiyatlarının kol germe ameliyatlarına göre çok düşük bir maliyeti vardır.
 • Yaşam konforunuz sarsılmaz.

Vücudun farklı bölgelerine odaklanmış uygulamalar hakkında bilgi almak için Karın Sıkılaştırma sayfamızı ziyaret ediniz.

Kol Sıkılaştırma Yöntemleri 

Kolun, dirsek ve omuz arasındaki bölümünde meydana gelen yağlanma, deride sarkma ve gevşeme gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırmak için uygulanan kol sıkılaştırma uygulamalarında kolajen üretimini tetikleyen, elastikiyet kaybını azaltan ve kol kaslarını çalıştıran farklı yöntem, teknoloji ve cihazlar kullanılmaktadır.

 

 • Exilis Elite ile Kol Sıkılaştırma:

Exilis Elite Saten Vücut Germe hem kolajen üretimini tetikleyen hem de elastikiyet kaybından kaynaklanan sarkmaları tedavi edebilen, ultrason enerjisi ile radyofrekans enerjisinin bir arada kullanıldığı sonuç odaklı bir uygulamadır.

Cihazın özel başlığı sayesinde bağ doku derinden yüzeye kadar (39,5 – 42,5 ºC) ısıtılarak kolajen üretimi için provoke edilirken aynı anda elastin lifleri sıkıştırılarak cilde yeniden esneklik kazandırılır. 

Özel başlıktaki termometre işlem sırasında cilt yüzeyindeki ısıyı sürekli olarak ölçer.

Başlık üzerinde bulunan soğutucu ise cilde temas ederek rahatlamasını ve cilt yapısının korunmasını sağlar. Ultrason ve radyofrekans enerji çıkışı kontrol ünitesi sayesinde ısı, işlem süresince istenilen sıcaklık değerlerinde sabitlenir ve takip edilir.   

FDA onaylı Exilis Elite Saten Kol Germe uygulaması ağrısız-acısız bir işlemdir.  Seans sırasında hissedilen ısının vereceği rahatsızlık, ısı kontrol sistemi ve özel soğutucu ile en aza indirgenir.

 

 • Focus Ultrasound (HI-FU) Kol Sıkılaştırma:

Odaklanmış yüksek frekans ses dalgalarının, cildin hedeflenen katmanları arasında nokta atışıyla tam istenen dokuda yoğun ısı yaratabilmesi prensibiyle çalışan HI-FU uygulaması, işlem sırasında deri yüzeyinde ısı ya da herhangi başka bir etki yaratmıyor olması sebebiyle diğer uygulamalardan ayrılır. 

Vücutta doğal olarak kolajen üretimini tetikleyen, elastikiyet kazandıran, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayan ve genellikle tek seansta hedeflenen sonuca ulaşılan ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme yöntemleri arasında en etkili işlemlerden biridir. Seansı takip eden 3-6 ay içinde tamamen sıkılaşmış ve gerginleşmiş kollara sahip olursunuz. 

Uygulama acısızdır, hemen sonrasında iş ya da sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Her mevsim uygulamaya müsait bir işlemdir. 

 

 • EMSlim ile Kol Sıkılaştırma:

Elektromanyetik dalgalarla aktif bir şekilde kasları çalıştıran EMSlim sayesinde egzersiz yaparak ulaşamayacağınız yoğunlukta bir antrenman yapmış gibi olursunuz. Kollarınızda kas kaybından kaynaklanan sarkmalara, kilo almaya bağlı olarak kol altı derisinde meydana gelen gevşemelere ve yağlanmalara inaktif egzersiz olarak adlandırılan EMSlim uygulaması ile kolaylıkla veda edebilirsiniz. 

Kaslarınızı harekete geçiren EMSlim, yoğun egzersiz uygulaması sayesinde kas yoğunluğunu arttırarak yağ kütlesini kollardan uzaklaştırır. Normal koşullarda kol inceltme hareketleri yaparak ulaşamayacağınız bir hareket skorunu yattığınız yerden, yorulmadan, kısa sürede sizin için kaslarınıza yaptırır. En konforlu kol inceltme ve sıkılaştırma uygulamalarından biridir.

 

 • Akustik Şok Dalga Terapisi ile Kol Sıkılaştırma:

İzsiz kol germe için eşsiz medikal uygulamalardan bir başkası kısa adıyla AWT yani Akustik Şok Dalga Terapisinden güçlü ses dalgaları deri ve yağ katmanlarından geçerek kolda incelme ve sıkılaşma sağlıyor.  

Akustik Dalga Terapisi uygulamasında şok dalgalarının mekanik gücü ile beden uyarılarak metabolik iyileşme özelliği tetikleniyor. Yağ dokusunda çözülme, kas kondisyonunda yoğunlaşma ve deride elastikiyet artışı gibi çoklu kazanımları olan etkili bir uygulamadan söz ediyoruz. 

Acısız, güvenli, öğlen arasında uygulayıp çalışmaya devam edebileceğiniz kadar hafif yan etkileri fakat harika sonuçları olan ameliyatsız kol germe uygulamalarından Akustik Şok Dalga Terapisi tabanca şeklinde bir başlık ile cilte atışlar yapılarak uygulanıyor.

 

 • Forma Plus ile Kol Sıkılaştırma:

Forma Plus, gelişmiş ve odaklanmış radyo frekansı tedavisi ile kolajen üretimini tetikleyerek daha sıkı daha pürüzsüz bir cilt elde etmemizi sağlar. Kollarda kolajen kaybından kaynaklanan sarkmaların toparlanmasında oldukça etkilidir. 

Cilt katmanları arasındaki kolajen liflerinin kademeli olarak ısıtılması prensibiyle çalışan Forma Plus yöntemi, cilt altındaki bozulmuş kolajen dokunun olması gereken hale dönmesine yardımcı olur. 

Acısız, kesisiz kol germe yöntemi Forma Plus diğer kol germe yöntemleri ile kombine olarak da kullanılabilir. 

Kol Sıkılaştırma Uygulamaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Hangi kol sıkılaştırma uygulamasını tercih etmeliyim?
Bunun için doğru kararı hekiminize danışarak vermenizde fayda var. Bazen birden fazla yöntem kombinlenerek de kullanılabilir. Kol sarkmasının sebepleri ve derecesi bu sorunun cevabını daha net bir olarak belirler.
2. Kaç seans kol sıkılaştırma uygulaması almalıyım?
Kol sıkılaştırma yöntemlerinin etkileri, sonuçlarının ortaya çıkması ve hastanın ihtiyacı olan seans sayısı her vakada ufak farklılıklar arz edebilir. İlk uygulamadan sonra kaç seans daha gerektiği konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.
3. Kol sıkılaştırma uygulamasından ne kadar süre sonra sonuç alırım?
Sarkmanın şiddetine bağlı olarak değişiklik gösterse de uygulamaların ardından 3 ile 6 ay arasında sonuçların gözlemlendiğini söyleyebiliriz. Bazen daha erken de olabilir.
4. Liposuction sonrası dalgalı kol görüntüsünden kol sıkılaştırma ile kurtulabilir miyim?
Liposuction ameliyatlarının doğasından kaynaklı olarak, her bölgeden aynı miktarda yağ alınamaz. Bu sebeple ameliyattan belli bir süre geçtikten, örneğin bir yıl, sonra kollarda dalgalı bir görüntü ortaya çıkabilir. Kol sıkılaştırma yöntemleriyle bu durum kolaylıkla ortadan kalkabilmektedir.
5. Kimler kol sıkılaştırma uygulaması için uygun aday değildir?
Platin gibi kas ya da kemik içinde protezi olan kişiler dışında herkes kol sıkılaştırma uygulaması yaptırabilir.
Paylaş
guest
2 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Esra bayram
Esra bayram
1 yıl önce

Merhaba
Ameliyatsız kol germe sıkılaştırma için fiyat bilgisi rica ederim teşekkürlerPervin Dinçer