Ameliyatsız Yanak İnceltme | Yanak Estetiği | Pervin Dinçer

Whatsapp


Ameliyatsız Yanak İnceltme

Yanak İnceltme

 

Ameliyatsız yanak inceltme, belirgin elmacık kemiklerine ve ince bir yüze sahip olmak için bazı cihazlarla uygulanan yöntemlerin tümüdür.

Ameliyatsız yanak inceltme geliştirilmeden önce yalnızca ameliyat olan bişektomi ile bichat dediğimiz yağ yastıkçıkları, estetik cerrahi operasyonla alınarak yüz incelir; içe çöken yanaklar, elmacık kemiklerini doğal olarak belirgin hale gelir böylece, yüz incelirken yüz hatları keskinleşir. Artık, radyo frekans ile yanak inceltme yöntemleri Agassi ve HI-FU bıçak altına yatmaya gerek kalmadan, anestezi almadan, ağrısız ve acısız işlemlerle çekici yüz hatlarına sahip olmanızı sağlıyor. 

Yanak İnceltme Nedir?

Büyük, şişkin yanaklar, yuvarlak bir yüz şekli, çekici olmaktan çok sempatik ya da çocuksu bulunduğu için daha dişi ya da daha eril bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlar ve erkekler tarafından pek tercih edilmez. Yüz güzelliğinin evrensel estetik ölçütü olan altın orana göre de güzel bir yüz; V şeklinde olmalı, keskin çene hattı ile belirgin elmacık kemikleri arasında yanaklar ince ve gergin durmalıdır.

 


Yanak inceltme; V şeklinde yüz çizgisine, çökük yanaklara ve belirgin elmacık kemiklere sahip olmak üzere gerçekleştirilen işlemlerin tamamıdır. 2 farklı cihaz ile yapılmaktadır ve ya 1 cihaz ile yapılmaktadır.

 • Ağız içinden radyo frekans uygulamaları ile yanak inceltme: Agassi & HI-FU
 • Ağız içinden estetik cerrahi ile yanak inceltme: Bişektomi 


Yüz dokuları, bedenin genel yapısından bağımsız olabilir. Kimi insanlar zayıf oldukları halde yanakları büyüktür. Genetik yapıya bağlı olduğu için bu durum genelde kalıcıdır. Ancak cerrahi yöntemler ya da ameliyatsız yanak inceltme uygulamaları ile küçülme kolaylıkla sağlanabilir. Kilo aldığımızda yüzdeki yağ yastıkçıkları da büyür fakat zayıfladığı halde bichatları erimediği için yüzünün tombul olmasından yakınan çok sayıda kişiye rastlayabilirsiniz. Ameliyatsız yanak inceltme sayesinde, bıçak altına yatmadan arzu ettiğiniz yanaklara kavuşmak mümkün.

Agassi ile Yanak İnceltme

Yağ yastıkçıklarını yüksek radyo frekansları uygulayarak küçülten Agassi, tüm dünyada yanak inceltmede kullanılan en yaygın medikal yanak inceltme yöntemidir. Tek kullanımlık problar yardımıyla ağız içinden bichatlar üzerine uygulanan monopolar radyofrekans enerjilerinin sağladığı kontrollü yüksek ısı, yağ dokuyu eritirken aynı zamanda kolajen üretimi artırarak lifting etkisi sağlar. Bu sayede hem incelme hem de sıkılaşma aynı anda gerçekleşmiş olur.

V yüz şeklini yakalamak ya da daha estetik oranlarda yüz hatlarına ulaşmak için Agassi uygulaması, küçük bir çene dolgusu ile desteklenebilir. Diş sıkmaya bağlı olarak çene kökündeki kas büyümesi sebebiyle oluşan maskülen hattı eritmek için massater kasına yapılan enjeksiyon, yüzün kendiliğinden ovalleşmesini sağlayabildiğinden gene bu uygulama da Agassi ile kombine edilebilir. 

Agassi prosedürü nasıldır?

 • Tek kullanımlık özel başlıklar ile yapılan uygulamadır.
 • Her yanak için 10-15 dakika olmak üzere yarım saatlik bir işlemdir. 
 • 2-3 seans olarak planlanabilir. 
 • Uygulama sırasında ağız içinde ısı hissi dışında herhangi bir ağrı duyulmaz.
 • Anestezi gerektirmez.
 • Sonuçların net olarak gözlemlenmesi 3 haftalık bir süre gerektirir.
 • Kilo alınmadığı takdirde sonuçlar kalıcıdır.


Agassi ile yanak inceltme uygulamasının ardından bir takım başka kazanımlar da elde edilir. Radyofrekans enerjisi kullanılan tedavilerin kolajen üretimini tetikleyici özelliği vardır. Buna bağlı olarak cildin elastikiyeti de artar. Agassi yanak inceltme uygulamasının bonuslarını şöyle sıralayabiliriz; 

 • Smile lifting.
 • Kırışıklıklarda azalma.
 • Elastikiyet yeteneğinin artması.
 • Sıkılaşma.


Uygulamanın ardında günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İlk gün alkol ve sigara kullanımına ara vermek, çok sıcak veya çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmak önemlidir. 

HIFU ile Yanak İnceltme 

HIFU; yanaklardaki yağ dokuyu, focus ultrasound ses dalgaları ile parçalar. Kolajen üretiminin tetikleyerek bağ doku güçlendirdiği için cildi sıkılaştırır, Fokus Ultrason olarak da bilinir. Özellikle yaşlanma ve kilo almaya bağlı olarak gelişen yanak büyümelerinde HIFU çok daha etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar. Deri altında istenilen doku derinliğine odaklanabilen ses dalgaları, cildin yüzeyinde hissedilmez, herhangi olumsuz bir etkisi olmaz. Sadece hedef yağ dokuya gönderilen yüksek odaklı ses dalgaları, bichatların büyümesine bağlı olarak gelişen diğer dokuları da sıkılaştırır, sarkmaları toplar. 

HIFU uygulamasından birkaç hafta sonra;

 • Yüz ovali belirginleşir.
 • Yanaklar incelir, gerginleşir, sıkılaşır. 
 • Elmacık kemikleri belirgin bir hal alır. 
 • Çene hattı belirginleşir.
 • Cilt gergin ve parlaktır. 


HIFU tamamen acısız bir yanak inceltme yöntemidir. Genelde tek seanslık bir protokoldür fakat gerekli olduğu düşünülürse, yeterli süre geçtikten sonra uygulama tekrarlanabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Her mevsim uygulanabilir. Cildi derinden tedavi eden, deri altı dokuların kalitesini artıran bir gençleşme yöntemidir. 

Fokus Ultrason cihazının uygulandığı farklı tedavileri görmek için HIFU sayfamızı ziyaret ediniz.

HIFU uygulaması 30 dakika kadar sürebilir. Hasta, seansın sonunda gözle görülür değişimi fark eder ve deri altındaki gerginlik hisseder. Uygulamanın maksimum etkisi üç ayın sonunda, net bir şekilde fark edilecektir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Ameliyatsız yanak inceltme kimlere yapılmaz?
Agassi ile yanak inceltme büyümüş yağ yastıkçıkları üzerinde çalışılan bir uygulama olduğu için yağsız yanaklı kişilerde işe yarar bir uygulama olmayacaktır. Yanakları geniş ve tombul olmayan fakat yanak çukuru gölgesi ve belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen zayıf, ince yüzler için Fokus Ultrason gibi sıkılaştırma etkisi sağlayan yöntemlerden yararlanılabilir. Gebelerde, kalp pili ve dermatolojik hastalıkları olan kişilerde yanak inceltme yapılmaz.
2. Ameliyatsız Yanak İnceltme zararlı mı?
Bişektominin akisine Agassi yanak incetlme ile yağ yastıkçıkları alınmaz, yanakta dokusal bir kayıp yaşanmaz, yağ yastıkçıkları sadece hacim olarak küçülür. Bişektomi ile alınan dokunun geriye dönüşü yoktur, Agassi uygulamasının ardından kilo alındığı takdirde yağ doku eski hacmine aynen döner. Ameliyatsız yanak inceltme işlemlerinin herhangi bir zararı tespit edilmemiştir.
3. Ameliyatsız Yanak İnceltme fiyatı nedir?
Uygulamayı yapan kliniğin kalitesine ve doktorun el deneyimine göre değişen bir fiyat yelpazesiyle karşılaşabilirsiniz.
4. Ameliyatsız Yanak İnceltme işe yarıyor mu?
Agassi, yanak içindeki yağ yastıkçıklarının erimesinde ciddi oranda etkili bir yöntem olmakla beraber aşırı kilolu yanaklarda bişektomi daha doğru bir seçim olabilir. İleri seviyede bir inceltmeye ihtiyacı olmayan yüzlerde işe yarayan ameliyatsız yanak inceltme işleminde sonucları görmek için birkaç hafta yüzünüzün oturmasını beklemeniz gerekir. Kesin sonuçlar bu süre sonunda ortaya çıktığında ve işlem öncesi halinizle karşılaştırdığınızda farkı anlayacaksınız.
Paylaş
guest
3 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ayşe Kaya
Ayşe Kaya
2 yıl önce

Merhabalar Pervin Hanım;
Agassi işleminizin fiyati öğrene bilir miyim?Pervin Dinçer