Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Hydrafacial

Hydrafacial

Hydrafacial, benzersiz teknolojisi sayesinde cilt problemlerini tek uygulamada çözen ve cildin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen cilt bakımı uygulamasıdır.

Hydrafacial tedavisinin klasik cilt bakımı tedavilerinden farkı; uygulama sırasında akne ya da siyah noktalar temizlenirken cilde elle temas edilmemesidir. Bunun yerine vakumlu başlıklar kullanılır ve işlem; vortex teknolojisi ile çalışan hydrafacial cihazının patentli başlıklarıyla Hydrapeel uçları ile yapıldığı için; gözenekler formunu korur, cilt tahriş olmaz, acı hissedilmez.

Cildin genç kalabilmesi için öncelikle nefes alabilmesi şart. Bu yüzden derinlemesine temizlik cilt bakımının en önemli adımı. Aksi halde dünyanın en kaliteli ürünleri, serumları, anti-aging  kremleri dahi işe yaramayacaktır çünkü tıkalı gözenekleri geçip, asıl beslenmesi gereken alt katmanlara inemeyecek, epidermiste yani cilt yüzeyinde kalacaktır. Hydrafacial cilt bakımı derinlemesine temizlenmiş, ölü deriden arındırılmış, gözenekleri açılmış, nefes alan cildinizi kendi laboratuvarında ürettiği serumlar, antioksidanlar, vitaminler ve asitler ile derinden yüzeye kadar besler.  

Hydrafacial Nedir?

Her yaştan kadın ve erkeğin cildinde harikalar yaratan Hydrafacial, son dönem cilt bakımı teknolojileri arasındaki en popüler uygulamalar arasında olan bir anti-aging cilt bakımı uygulamasıdır. 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlar (mavi uç, turuncu uç, beyaz uç, yeşil uç)  cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanabilir ve her başlık farklı fonksiyonlar için tasarlanmış farklı yüzeylere sahiptir.

Hydrapeel uçları, vortex teknolojisi kullanarak cildi el değmeden temizler ve ölü hücrelerden arındırır. Hydrafacial cilt bakımı; bu iki aşamayı asıl amacına ulaşmak yani cildi derinden besleyebilmek için geliştirilmiştir. Derin serum iletimi sayesinde cilt anında yenilenir ve canlanır.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı ile Tek Seansta Işıl Işıl Bir Cilt

 • İnce çizgiler ve kırışıklar üzerinde etkilidir.
 • Cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır.
 • Derin nemlendirme sağlar.
 • Güneş lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Siyah nokta tedavisinde kullanılır.
 • Akneli ve yağlanma sorunu olan ciltler üzerinde etkilidir.
 • Cildi canlandırır.
 • Gözenek sıkılaştırır. 
 • Cilt tonunu düzenler.
 • Lifting etkisi ile cildi gerer. 

Laboratuvarda Üretilen Mucize İksirler

Amerikan menşeili Hydrafacial cilt bakım sisteminde kullanılan tüm serum, vitamin, asit ve solüsyonlar; uzun süren titiz araştırmalar sonucunda yine üretici markanın laboratuvarlarında geliştirmişlerdir. 

 • Antioksidanlar. 
 • Peptitler.
 • Aydınlatıcı ajanlar. 
 • Asitler.

Uygulamada kullanılan bu ürünler, bakım sonrası günlük devam ürünleri olarak kullanıldığı takdirde Hydrafacial cilt bakımının etkileri daha kalıcı hale gelir. Cilt uzun süre canlı ve genç görünmeye devam eder, ışıltısını korur.

Hydrafacial Uygulaması ve Aşamaları 

Hydrafacial, cildin kendini yenilenmesini sağlayan yaşlanma karşıtı bir bakım yöntemidir. Özellikle sürekli makyaj yapmak zorunda kalan, gözenek yükü ağır ciltlerin çok seveceği, neticeden oldukça memnun kalacağı bir uygulamadır. 

Geleneksel cilt bakımlarında, örneğin siyah nokta sıkma işlemi sırasında hissedilen acı bazen o kadar şiddetli olur ki gözünüzden yaş gelir. İşlem ağrısız, acısız oldukça konforlu bir uygulamadır. 35-45 dakika arasında süren uygulamanın aşamalarında neler yapıldığına yakından bakacak olursak; 

 

 • Derin Temizleme:

Temizleme aşaması, gözeneklerin yumuşaması için cilt tipine uygun solüsyon ile cildi vakum uygulamasına hazırlayarak başlar. Glukozamin, yosun özü ve laktik asit içeren, her cilt tipine uygun Hydrafacial Activ-4 berraklaştırıcı ve canlandırıcı temizleme solüsyonu ile dekolte bölgesinden itibaren boyun ve yüz, kişiye özel kullanılan hydrapeel tipsler ile vakumlanarak temizlenir. 

Aşırı dolu ciltlerin ilk seansta tamamen temizlenmesi mümkün olmayabilir bu sebeple böylesi bir durum söz konusu ise haftada bir en az 4 en fazla 6 seans şeklinde Hydrafacial protokolü hazırlanabilir. 

 

 • Asit Peeling:

Glikolik asit ve Salisilik asit içeren Hydrafacial GlySal asit peeling solüsyonu, vortex teknolojisi ile çalışan vakum sistemiyle yüzeyden deri altına kadar cilde uygulanır. Gözenekleri tıkayan kir ve yağ, cildin alt katmanlarından itibaren vakumla çekilir, ölü epidermis nazikçe soyulur ve vakum sistemi ölü deri kalıntılarını ciltten uzaklaştırır. Böylece, tazecik bir cilt katmanına ulaşılmış olur. 

 

 • Derin Serum İletimi:

Temizleme ve peeling uygulamasının ardından üçüncü aşamada cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen özel serumlar, el değmeden deri altına etki edecek şekilde uygulanır. Derinlemesine beslenen cilt, tüm yüzeylerine etki eden serum sayesinde, yeniden yapılanma sürecine girer. 

DermaBuilder yaşlanma ve kırışıklık karşıtı serum, Britenol leke karşıtı serum, Brightalive cilt tonunu eşitleyen serum ve Antiox-6 bu aşamada kullanılabilecek uygulamanın cilt bakımı serumlarıdır. 

 

 • Derin Nemlendirme:

Antioksidan koruma sağlamak ve derinlemesine nemlendirmek için cilde peptitler ve Hyaluronic asitle zenginleştirilmiş, vitamin kompleksleri içeren solüsyonların uygulandığı aşamadır. Antiox, Antiox-6, Beta HD bu aşamada kullanılan, antioksidan koruma sağlayan ve derin nem veren solüsyonlardır. 

 

 • LED Işık Uygulaması:

Uygulamanın son aşamasıdır. Kırmızı led ışık ile lifting etkisi elde edilir, kolajen üretimi tetiklenir. Mavi led ışık cildin sakinleşmesini sağlar.  

Hydrafacial’da Kullanılan Bazı Serum ve Solüsyonların İçerikleri

Hydrafacial fiyatları ve başarısı uygulamada kullanılan orijinal solüsyon ve serumların maliyeti önemli ölçüde belirlemektedir. Belli bir ortalamanın altındaki fiyatlar, eğer özel bir kampanya söz konusu değilse, kullanılan malzemenin farklı olmasından kaynaklanabilir.

 

 • DermaBuilder / DermaBuilder Daily:

Peptit içeren, kırışıklık karşıtı serumlardandır ve uygulamada sıklıkla tercih edilir. İnce çizgilerin görünümü azaltır ve cilde elastikiyet kazandırır. Ev devam ürünü DermaBuilder Daily ile, Hydrafacial uygulamasından sonra cildin korunması ve sonuçların daha uzun süre kalıcı olmasını destekleyebilirsiniz.

 

 • GlySal Asit Peeling:

Yüzde 7,5 oranda glikolik asit, yüzde 2 salisilik asit içeren peeling solüsyon, cildi ölü hücrelerden arındırmak ve gözenekleri açmak için kullanılır. Nazik bir peeling ile cildin yenilenmesini ve temizlenmesini sağlar. 

 

 • Activ-4:

Derin cilt temizliğinde kullanılan; glukozamin, laktik asit ve yosun özü içeren, temizlerken cildi canlandıran, berraklaştıran bir solüsyondur. Glukozamin içeriği ile cildi nazikçe soyarak ince çizgilerin yok edilmesine yardımcı olur. 

 

 • Beta-HD / Beta-HD Daily:

Silisik asit içeriği ile aydınlatıcı bir etki sağlayan asit peeling etkili solüsyon, yağlı ciltler ve tıkanmış gözenekler üzerinde oldukça olumlu etkileri olan çok yönlü bir üründür. Bal özü, salisilik asit ve çayır melikesi çiçek özü, içeriği oluşturan diğer etken maddelerdir. Beta-HD Daily, uygulamadan sonra günlük devam bakımı olarak kullanıldığında yağlı cilt problemleri önemli ölçüde ortadan kalkar. 

 

 • Antiox-6 / Antiox-6 Daily:

Hydrafacial cilt bakımının derin nemlendirme aşamasında kullanılan ödüllü serumudur. A ve E vitaminlerine ek olarak beyaz çay özü, at kestanesi özü, biberiye özü içeriklerinin Hyaluronik asitle birleştirilmesiyle elde edilen güçlü formülü sayesinde uygulamadan sonra uzun süre cildi çevresel etkilerden korumaya devam edebilir.

 

 • Antiox / Antiox with Even Tone & Firming:

Yoğun nemlendirme aşamasında kullanılan, ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yönelik işlemlerde tercih edilen peptitler ve Hyaluronik asit bazlı antioksidan solüsyon Antiox, cildi nemlendirirken aynı zamanda esneklik kazanmasına yardımcı olur. At kestanesi, arnica çiçeği özü, yeşil çay özü gibi bitkisel kökenli içeriğinin yanı sıra bakır, magnezyum ve çinko içerir. 

Hydrafacial Hakkında En Sık Sorulan Sorular

1. Hydrafacial uygulaması cilde zarar verir mi?
Hydrafacial, cilt bakımı uygulamaları arasında en hassas, cilt tipine göre ayarlanabildiği için en güvenli sayılabilecek, ödüllü bir cihaz ve uygulamadır.
2. Hydrafacial yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?
İlk gün, doğrudan güneşe maruz kalmamak da fayda var. ilk birkaç saat ise gözenekler çok açık olacağı için, makyaj yapılmamasını, tozu toprağı bol yerlerden uzak kalınmasını tavsiye ediyoruz.
3. Hydrafacial vücudun hangi bölgelerinde kullanılıyor?
Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller Hydrafacial anti-aging cilt bakımının uygulama alanlarıdır.
4. Hydrafacial orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Hydrafacial cilt bakımında  kullanılan solüsyon ve serumlar, Hydrafacial markasının kendi üretimidir. El probunda kişiye özel hydrapeel tipsler kullanılır. Bu iki temel özelliği kontrol ederek, orijinalliği test edebilirsiniz.

Hydrafacial hakkındaki tüm sorularınız için 29 Soruda Hydrafacial Uygulamasını Keşfedin sayfamızı ziyaret edin.

Paylaş
guest
11 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Sena Köseoğlu
Sena Köseoğlu
2 yıl önce

Merhaba,
Hydrafacial uygulaması için fiyat bilgisi rica ediyorum.
Teşekkür ederim

Özgenur
Özgenur
1 yıl önce

Hydrafacial uygulaması için, tek seans ücreti nedir?

ŞERMİN ÇEP
ŞERMİN ÇEP
1 yıl önce

Merhaba, hydrafacial cilt bakımı için fiyat bilgisi rica ediyorum

Helin e
Helin e
1 yıl önce

Merhaba dudak dolgusu yapiyor musunuz ?Pervin Dinçer