Whatsapp

Hydrafacial

Hydrafacial nedir?

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Hydrafacial, klasik cilt bakım uygulamalarından farklıdır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kadın-erkek her yaş ve cilt tipine rahatça uygulanan birçok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır. Son dönemin popüler cilt bakım uygulaması Hydrafacial, FDA onaylıdır.

Hydrafacial temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı aşamaları ile komplike bir bakımdır. Cilde nemini ve elastikiyetini geri kazandırıp canlandırılmasında, yüzeysel lekeler, güneş lekeleri, sivilce-akne, tıkalı ve genişlemiş gözenekler, yağ butonları, siyah noktaların, ince kırışıklıkların iyileştirilmesinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında etkin sonuç alınır.  Acısız, keyifle yaptırabileceğiniz konforlu ve güvenli bir cilt bakım işlemidir.

Hydrafacial nasıl uygulanır?

Hydrafacial’da kişiye özel tipsler kullanılır ve uygulama farklı aşamalardan oluşur.

  • İlk aşamada cilt özel bir vakumlama sistemi ile temizlenir.

İkinci aşamada cildin durumuna peeling solüsyonları ile cilde bir nevi sıvı mikrodermabrazyon uygulanır. Mikrodermabrazyon uygulanan cilde ihtiyacına uygun olarak peptid (büyüme hormonu), antioksidan ve hyaluronik asit içeren serumlar tatbik edilerek cilt onarılır, beslenir ve nemlendirilir.

Hydrafacial’da kullanılan başlıca serum ve solüsyonlar ve etkileri

DermaBuldier™ Peptide Complex

Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltırken cildin sıkılığını ve cilt yüzeyinin renk tonunu düzenler, pürüzsüz görünümü sağlar.

GlySal™ Acid Peels (GlySal): Özel glikokik asit ve salisilik asit karışımını kombine eden bu peeling ile uygulama sonrasında cilt nemlenir, yumuşak, pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

Activ-4™1 Skin Solution: Cildin genel görünümünün iyileşmesine ve kalitesinin artmasına yardımcı olan bu aşama hiper pigmentasyonun, kahverengi noktaların, kırışıkların ve ince çizgilerin azalmasına destek olur.

Beta-HD™2 Skin Solution: Salisilik ait bazlı solüsyon akneye ve sivilceye yatkın ciltler ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş. Ciltteki sebumu dengeler, cildin beyaz ve siyah noktalardan acısız bir şekilde arınmasını sağlar.

Antiox-6™3 Skin Solution: Antioksindan bir içerik olan Antiox-6™3 Skin Solution içinde bulundurduğu etken maddeler A vitamini, E vitamini, beyaz çay ekstraktı ve Hyaluronic Asit ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar ve bu nemi uygulama sonrasında da muhafaza etmesi için çalışır.

  • Uygulamanın son aşaması led terapidir. Kırmızı led terapi, kolajen dokuyu uyararak cilt hasarlarının onarılması için uygulanır, bakım sonrası gözenekleri sıkılaştırır, ciltteki ödemi azaltır. Son olarak uygulanan mavi led terapi hassas cildi yatıştırır, koruma sağlar.

Hydrafacial yaklaşık 30 – 40 dakika sürer. Cildin ihtiyacına göre ayda bir kez olmak üzere 4-6 seans kür halinde uygulanır. Altı ayda bir hatırlatma bakımı ile de cilt desteklenebilir. Cildi tahriş etmediği için uygulama sonrasında rahatlıkla hayata devam edilebilir. Hydrafacial her mevsimde rahatça uygulanabilir.  Özellikle mevsim geçişlerinde uygulandığında cilt kışın soğuktan ve ciltte yaratacağı kuruluk, nem kaybı yazın da güneşin hasarına karşı cildi koruma altına alır.