Whatsapp


Pelleve Altın Ütü

 

Pelleve Altın Ütü, adeta cildin kumaşını değiştiriyor…

Özellikle kadınların otuz yaş sonrasında ciltlerinde yaşadıkları süreç, yaş alma süreci ve bu arada ciltlerinde meydana gelen değişiklikler, aşağı yukarı aynıdır. Ancak cilt tipi, genetik faktörler ve yaşam tarzı cildin yaş alma sürecini doğrudan etkileyen etmenlerdir. Bu etmenlere bağlı olarak kimi ciltlerde yaşlanmanın izleri daha erken yaşlarda görünür hale geliyor. Sadece yüz bölgesi değil, göz çevresi, gıdı, dekolte ve boyun, eller yaş almanın en çok kendini gösterdiği bölgeler…

Cildin durumuna göre birçok medikal estetik müdahale seçeneği mevcut. Ancak 2009 yılından beri tüm dünyada güvenle uygulanan ve etkin sonuçlar elde edilen Pelleve Altın Ütü, acısız ve ağrısız olması nedeniyle de çok tercih edilen ve önerilen bir cihazlı uygulama…

Pelleve Altın Ütü Nasıl Çalışır?

Pelleve Altın Ütü, ileri düzeyde gelişmiş bir radyofrekans sistemidir. Cildi sıkılaştırır, germe ve gözenekleri daraltır, kırışıklık ve elastikiyet kaybını en aza indirir. Cilde zarar vermeden cildi yenileyerek adeta cildin kumaşını değiştirir. Yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların iyileştirilmesinde etkili bir teknolojidir.

FDA Onaylı bir cilt yenileme ve iyileştirme cihazı olan Pelleve, cildi ütüleme mantığı ileri radyo dalgası teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır. Kolajen yapısında, hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artar, 6 aya varan süre içerisinde cildin sıkılığında artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanır.  Uygulama esnasında, uygulama yapılacak bölgeye yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Pelleve Altın Ütü cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması, güvenli, ağrısız ve acısız yüz germe işlemidir. Oldukça konforlu bir uygulamadır.

Altın Ütü, kişiye özel çalışma olanağı da sunar.  En hassas bölgelerde, göz kapağında bile güvenle uygulanabilir. Diğer bazı uygulamaların aksine tüm cilt tiplerine rahatça uygulanabilir. Uygulama sonrasında kişinin hayatına ara vermek zorunda kalmaz, makyajını yapabilir. Altın Ütü, güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Ağrısız ve acısız bir uygulama olduğu için hiçbir ilaç kullanımı gerektirmez. Anestezi yapılmaz. Uygulama sonrası özel bakım da gerektirmez.

Pelleve Altın Ütü, tüm yüz, göz kapağı, kaş arası ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyundaki kırışıklıklarda da etkin çözüm sunan bir cihazlı uygulamadır.

Seans ve uygulama süresi

Komple bir yüz seansı Pelleve Altın Ütü uygulaması normal olarak 45 ila 60 dakika arasında sürer.   Cildin durumuna göre 1 ila 4 seans arasında uygulama yapılır. Uygulanan bölgeye göre, beslenme alışkanlıklarına ve sigara kullanımına vb. faktörlere bağlı olarak seans sayısı değişkenlik gösterebilir. Uygulama sonrasında 2 ila 24 saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklıklar uygulama yapılan bölgelerde görülebilir.