Altın Ütü Nedir? | A'dan Z'ye Pelleve | Pervin Dinçer

Whatsapp


Pelleve Altın Ütü

Pelleve Altın Ütü

Pelleve altın ütü, radyofrekans enerjileriyle değerli şifacı altın elementinin bir arada kullanıldığı ileri düzey cilt gençleştirme yöntemidir.

2009 yılından beri tüm dünyada güvenle kullanılan, FDA onaylı cihazlı medikal cilt bakım sistemlerinden biri olan Pelleve altın ütü, medikal estetik uygulamaları arasında altın ütünün oldukça popüler bir yeri vardır. 

Günümüzde genç kadınların dahi yaygın olarak şikayetçi olduğu yorgun yüz ifadesinden, Pelleve altın ütü ile kurtulabilir ve anında canlanmış, tazelenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Ameliyatsız yüz gençleştirme sistemleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan altın ütü sayesinde zamana meydan okumak mümkün. Cilt sıkılaştırmada oldukça etkili sonuçlar elde ettiğimiz altın ütü, zamanla kaybolan yüz hatlarını geri kazanmanızı sağlar. Çene hattını belirginleştirerek doğal bir jawline efekt yaratmak için kullandığımız uygulama; gıdı toparlama, gençlik noktası keskinleştirme ve düşük göz kapağı gibi yaygın cilt sarkmalarının giderilmesinde başarıyla  kullanılır. 

Altın Ütü Nedir?

Gelişmiş radyofrekans enerjileri ile ısınan Pelleve’nin altın ütüsü, cilt yüzeyinde dolaştırılarak adeta bir kumaş gibi cildi ütüler.  Kırışıkların açılmasını, gözeneklerin ve dolayısıyla cildin sıkılaşmasını, kan dolaşımının harekete geçmesine bağlı olarak cildin canlanması sağlar. Elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan sarkmalar üzerinde oldukça etkili sonuçlar elde ettiğimiz altın ütü uygulamasının cilde hiçbir zararı yoktur.  Ağrısız ve acısız, lokal anestezi krem bile kullanmamıza gerek olmayan, son derece hafif bir uygulamadır. Bu kadar hafif bir uygulama olmasına karşın sonuçlarından oldukça memnun kaldığımız Pelleve Altın Ütü, her yaş ve tüm cilt tipi için de uygundur. Dört mevsim uygulanabilen, konforlu bir işlem  olması, cihazlı cilt gençelştirme sistemleri içinde özel bir yere sahip olmasının sebeplerinin başında gelir  diyebiliriz. 

Bıçak altına yatmadan gençleşmek isteyenlerin tercih ettiği altın ütü, iğneli sistemlerden hoşlanmayan birçok kişinin tam aradığı uygulamadır. 

Alın ütü ile cilt yenilemede neler yapabileceğimizi sıralamak gerekirse;

 • Ameliyatsız yüz gençleştirme.
 • Cilt canlandırma.
 • Ameliyatsız yüz sıkılaştırma.
 • Düşük göz kapağı tedavisi.
 • Boyun, gıdı ve dekolte gençleştirme.
 • El gençleştirme.

Pelleve Nasıl Etki Eder?

Radyofrekans enerjilerinden faydalanarak cildin derin katmanlarında kısmı hasar yaratmak suretiyle kolajen üretimini tetiklemek, birçok diğer radyofrekansla çalışan cilt bakımlarında olduğu gibi altın ütünün de temel çalışma prensibidir. 

Yaş ilerledikçe cildimiz yeterli ve kaliteli kolajen üretemez olur. Her yıl düşen kolajen hücresi üretimi sebebiyle yaşlanma başlar. Kırışıklıklar, yüz hattının sikilleşmesine neden olan sarkmalar, kolajen yetersizliğine bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesinden kaynaklanır. Dokulardaki bozulma ve düşme, kan dolaşımın yetersiz hale gelmesiyle yol açar kan dolaşımının yetersiz olması yaşlanmayı hızlandırır, cilt canlılığını yitirir. 

Pelleve kolajen üretimini tetikleyerek tüm bu problemleri kaynağından çözer. Cildin kendi kendini onarma ve yenileme imkanlarını aktif hale getirir. İlk seansta gözle görülür fark yaratan Pelleve uygulaması, derin dokulara ısı iletirken epidermise zarar vermeden, altın başlığı ile ütü yaparak derinde başlayan yenilenmenin etkisi yüzeyde ciddi anlamda hızlandırmış olur. Kolajen üretimi 6 ay boyunca devam eder, cilt günden güne sıkılaşır ve giderek çok daha genç, canlı bir tene kavuşmanızı sağlar. 

Pelleve uygulamasının ardında cildinizde neler olacağını şöyle sıralayabiliriz;

 • Kolajen üretimi cildin kendini yenilemesini sağlar.
 • Kolajen sentezinin artması, fibroblastların kendini yenilemesini hızlanır.
 • Cildin elastikiyet yeteneği artar.
 • İnce kırışıklıkların görünümü ciddi oranda silinir.
 • Derin kırışıklıklar hafifler.
 • Cilt rengi canlı, pembe bir görünüm kazanır.

Pelleve Nasıl Uygulanır?

Tüm yüze veya lokal olarak göz, göz altı, kaz ayakları ve göz çevresi ya da gıdı, boyun, dekolte gibi bölgesel olarak işlem yapılabilir. Altın ütü yapılacak bölgeye özel başlığın rahatça hareket edebilmesi ve ısıya karşı yatıştırıcı bir etki yaratması için özel bir jel uygulanır. Radyo frekans enerjileri altın elementinin de etkisi ile derin dokuya daha hızlı ve etkin bir şekilde iletilirken Pelleve’nin altın başlığı ile cilde masaj (ütü) yapılır. 

Pelleve, en güvenli ve konforlu cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarından biridir. Ameliyatsız, medikal estetik cilt bakımlarının giderek daha fazla tercih edilmesinin sebebi bu tür bakımların kısa sürede yapılabilemesi ve iyileşme dönemlerine gerek duymuyor olmasıdır. Pelleve’nin işlem süresi 20 ile 40 dakika arasında kısacık bir zaman dilimini kapsar ve işlemden sonra günlük hayata devam etmekte hiçbir sakınca yoktur. 

 

Pelleve ilk seanstan sonra akut etki dediğimiz anında gençleşme, canlanma elde etmemizi sağlayan uygulamalardandır fakat esas etkisi ilk haftanın sonunda daha belirgin hale gelir ve devam eden aylar boyunca da cildin kolajen üretimi sürer. Altı aya kadar uzayabilen kendi kendini onarma döneminin sonunda, altın iğne yaptırdığınız ilk günden daha genç bir görünüme kavuşmuş olursunuz. 

Altın ütü uygulamasının birçok açıdan sağladığı avantajları sıralamak gerekirse;

 • Kişiye özel planlama özelliğine sahip bir uygulamadır.
 • Göz kapağı gibi cildin en hassas bölgesinde dahi güvenle uygulanabilir.
 • Anestezi uygulanmaz.
 • Tüm cilt tipleri üzerinde  rahatça kullanılan etkili sistemlerden biridir.
 • Sosyal hayata ve iş yaşamına ava vermeniz gerekmez.
 • Uygulamadan hemen sonra bile makyajınızı yapabilir günlük hayatınıza konforlu bir şekilde devam edebilirsiniz.
 • Güneş ışığı hassasiyetine neden olmaz.
 • Ağrısız ve acısız bir uygulamadır, herhangi bir ilaç almanız gerekmez.
 • Herhangi bir özel bakım yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.
 • Dört mevsim güvenle kullanılabilir.
 • Tüm cilt renkleri için uygundur.
 • Anında gözle görülür sonuçlar elde etmemizi sağlar.

 

 • Pelleve Altın Ütü ile Yüz Gençleştirme:

Cildin alt katmanlarında, radyofrekans enerjilerinin etkisi ile kolajen sentezinin artmasına bağlı olarak başlayan yeniden yapılandırma, işlem süresi boyunca epidermisin ütülenmesiyle desteklenerek derinden ve yüzeyden bir gençleşme elde etmemizi sağlar. Bu sebeple Pelleve, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içinde eski olmasına rağmen hala popülerliğini koruyan yöntemlerdendir. 

Altın ütü ile yüz gençleştirme uygulaması sayesinde,

 • Cilt sıkılaşır.
 • Anti-aging koruma sağlar.
 • Yüz hatları belirgin hale gelir.
 • Cilt canlanır.
 • Kırışıklıkların görünümü azalır.


1 ile 4 seans arasında değişen bir protokol takip edilebilir. Uygulama sıklığı ilk seanslarda kişinin ihtiyacına binaen 1 ay gibi daha kısa aralıklarda planlanabileceği gibi 3 ay, 6 ay gibi daha uzun sürelere de yayılabilir. 

Tüm anti-aging uygulamalarımızı Yüz Gençleştirme sayfamızda keşfedin.

 

 • Pelleve Altın Ütü ile Cilt Sıkılaştırma:

Genç bir cildi olduğu halde kilo alıp verme, genetik yatkınlık, duruş bozukluğu gibi nedenlerden ötürü örneğin gıdısı olan çok sayıda hastamız, altın ütü ile cilt sıkılaştırmadan faydalanarak sarkmalara kolayca veda ediyor. Düşük göz kapağı da gene bu minvalde değerlendirebileceğimiz, yaygın, erken dönem cilt sarkmalarından ve altın ütü göz kapağında güvenle kullanılıyor üstelik harika sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. 

Cilt sıkılaştırma, cilt gençleştirme ile iç içe bir konu olduğu gibi yaştan bağımsız olarak da ihtiyaç duyulabilen bir durum olabilir. Pelleve altın ütü,  30 ile 60 yaş arasındaki kadın ve erkekler tarafından her türlü cilt sarkmasına karşı kullanılan etkili bir cilt sıkılaştırma yöntemidir.  

Pelleve Altın Ütü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Pelleve sonuçları kalıcı mıdır?
Altın ütü, kolajen üretimini tetikleyerek cilt yenileyen üm diğer yöntemler gibi uzun süre kalıcı bir uygulamadır. Yılda 1-2 defa tekrar edilmesi, Pelleve’nin kalıcılığını artırır.
2. Pelleve altın ütü nerelerde kullanılır?
Tüm yüz, göz ve göz çevresi, boyun ve gıdı, dekolte bölgesi, eller altın ütünün uygulama alanlarıdır.
3. Kaç seans ütü yaptırmalıyım?
Kişinin yaşına ve cildinin ihtiyacına göre seans sayısı değişir. Tek seansın etkili ve yeterli olabilir ya da 4 seanslık planlamaları tercih edebiliriz.
4. Pelleve altın ütü fiyatları ne kadar?
Tüm yüz için ayrı, örneğin sadece düşük göz kapağı tedavisi için ayrı bir fiyatlandırma yapılabilir. Altın ütü fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer