Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bölgesel Zayıflama

Ameliyatsız Bölgesel İncelme ve Zayıflama

Bölgesel zayıflama, diyet ve spora rağmen verilemeyen bölgesel yağların ameliyatsız bölgesel incelme ile parçalanması ve yağ dokusunun küçülmesidir. 

Yağ yakan diyetlere ya da bölgesel zayıflama aletleri kullanılarak yapılan egzersiz programlarına rağmen genetik olarak bölgesel yağ tutulumuna yatkın bir bedeniniz varsa ne kadar uğraşırsanız uğraşın istediğiniz inceliği kısa sürede elde edemeyebilirsiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri ve medikal teknolojiler sayesinde bölgesel kilolarınızla vedalaşmak ve sahip olmak istediğiniz biçimde bir fiziksel görüntüye kavuşmak mümkün.  

Bölgesel Yağlanma Sebepleri

Kadınlar arasında bel, kalça, göbek, basen gibi vücut bölgelerinde inatçı yağlanma sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Kişi ideal kilosunda hatta fit sayılabilecek bir bedene sahip olduğu halde kollarda kalınlaşma, sırt bölgesinde yağlanma, yan karın ya da belin arka kısmındaki aşk tutamaçları dediğimiz bölgede kalınlaşma gibi bölgesel yağlanma problemleri yaşıyor olabilir. Düzenli diyet, spor hatta ağır antremanlar bile bazen yeteri kadar yapılmadığında yardımcı olamazlar. 

Peki; bölgesel kilonun, yağlanmanın nedenleri nelerdir?

 • Genetik yapı, genetik faktörler: Diyet ve sporla verilemeyen kilonun ve bölgesel yağlanmanın en sık görüldüğü durumlar genetik yapıdan kaynaklanan lokal kilolardır.  Bölgesel zayıflama yöntemlerinin kombine edilerek  kullanıldığı iyi planlanmış bir bölgesel incelme protokolü ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.
 • Beden tipi: Beden tipinize mahkum olmak zorunda değilsiniz fakat beden tipine bağlı olarak belli bölgelerde biriken yağ dokusunu vücudunuz “normal” olarak algıladığı için bu yerleşik bölgesel yağları vermek kolay olmayabilir. Bölgesel incelme odaklı diyetler ve egzersizler ile desteklenecek şekilde, ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları sayesinde  beden tipini aşmak, hayal ettiğiniz fiziğe sahip olmak mümkün.
 • Mesleki fiziksel bozulmalar: Özellikle beyaz yakalı dediğimiz çalışan grubunun, fiziksel hareketin çok az olduğu, masa başında, bilgisayar karşısında geçen  iş hayatından dolayı bölgesel kilolarına bir de duruş bozuklukları eklenir. Yağlanmanın yarattığı fiziksel deformasyon  duruş bozukluğu ile iki katına çıkar. Ameliyatsız, neştersiz, acısız ve kısa seanslar şeklinde uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri çalışan kadınlar için bulunmaz bir nimet. Bir öğlen arasında göbeğinizdeki yağlara veda edip  toplantılarınıza devam edebilirsiniz.
 • Doğum: Doğumdan sonra karın ve bel bölgesinde kalan kilolar, yağlanma ve deri kalınlaşması bazen kalıcı olabilir ve annenin geri kalan hayatına bu kilo ve yağlanma ile devam etmesine hiç gerek yoktur. Bu, en kolay tedavi edilen, en hızlı kazanım sağlanan durumlardandır. Birçok ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi ile kısa sürede tüm rahatsızlıklar ortadan kaldırılabilir.
 • Hormonal bozukluklar & otoimmün hastalıklar: Özellikle bel bölgesindeki  ani ve aşırı yağlanmalar hormonal bozuklukların ya da otoimmün hastalıkların habercisi olabilir. Bu durumda öncelikle hekiminize başvurmalısınız. Tedavi tamamlandıktan sonra ya da tedavi sırasında hekim onaylı diyet ve spor programını destekleyecek şekilde medikal estetik uygulamalardan faydalanabilirsiniz.
 • Uzun süreli ilaç tedavileri & nekahat dönemleri: Herhangi bir sağlık sorunun tedavisi sırasında kullanılan ilaçlar ya da uzun iyileşme süreçlerinin ardından alınan kiloların bir kısmı bedende kalıcı olmaya karar vermiş olabilir. Genellikle bel, karın, göbek bölgesinde toplanan bu inatçı kilolardan bölgesel zayıflama ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Cihazları

Gelişen teknoloji ile medikal estetik uygulamalarında artık mucizeler yaratılıyor desek yeridir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama cihazları, vücudun belli bölgesindeki fazlalıkları ortadan kaldırırken aynı zamanda daha sıkı bir cilt, daha parlak bir ten elde etmemizi sağlıyor.  

İncelme, şekillendirme ve pürüzsüzleştirme sağlayan bölgesel zayıflama yöntemlerine yakından bakmak, size en uygun yöntemin hangisi olduğuna dair fikir sahibi olmak ister misiniz? 

 

 • Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama:

Tek seans olarak uygulanan, cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemleri arasında oldukça popüler soğuk vakumlama yöntemiyle çalışan soğuk lipoliz (CRYO Lipo) göbek, karın, kalça, basen ve bel bölgesindeki inatçı yağlardan kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacak en başarılı ve en zahmetsiz bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri. 

AWT Akustik Şok Dalga Terapisi ile desteklenerek kullanıldığında çok daha hızlı neticeler almak mümkün.

 

 • Exilis Elite ile Bölgesel Zayıflama:

Ultrasonik kavitasyon ve radyofrekans enerjilerinin bir arada kullanıldığı Exilis Elite Saten Vücut Germe cihazı, özel başlığı ile cildi yüzeyden bağ dokuya doğru 42 dereceye kadar yüksek ısı uygulaması ile kolajen üretimine tetikliyor. Kolajen üretimi sayesinde  bağ dokuda ve elastin liflerinde meydana gelen sıkılaşma sonucu bölgesel incelme elde edilmiş oluyor. 

Exilis Elite Saten Germe şiddetli olmayan bölgesel yağlanma ve kalınlaşma vakalarında  tek başına kullanılabileceği gibi kas yoğunluğunu artırmaya veya yağ hücresi parçalamaya yönelik yöntemler olan Em Slim, Forma Plus gibi bölgesel zayıflama uygulamalarıyla birlikte de kullanılabilinir. 

 

 • EMSlim ile Bölgesel Zayıflama:

Genetik faktörlerden kaynaklanan bölgesel yağlanma ve  beden tipine bağlı olarak belli bölgedeki yerleşik kiloların  tedavisinde, EMSlim inaktif kas geliştirme uygulaması, mucize sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. 

30 dakika gibi kısa sürelerde, odaklanılan kas ya da kas grubu üzerinde, yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgalar aracılığıyla yoğun fiziksel egzersiz uygulayan EMSlim, kas yoğunluğunu arttırarak bölgesel yağ yakımı destekliyor ve böylece bölgesel zayıflama, incelme sağlamış oluyor. 

Cihaz, uygulama ve tedaviler konusunda daha fazlasını EMSlim sayfamızda inceleyebilirsiniz.

EMSlim; hali hazırda düzenli spor yapmakta olan, kilo sorunu ya da bölgesel yağlanma problemi yaşamayan kadın ve erkekler arasında spor aktivitelerini, estetik ve fit görüntüyü desteklemek amacıyla da tercih edilmektedir.

Oldukça etkili, sonuç odaklı, güçlü bir tedavi yöntemi olması sebebiyle tek başına kullanılabileceği gibi yine diğer yöntemlerle, özellikle kolajen üretimini aktive eden ve elastin liflerini sıkılaştıran yüksek ısı uygulamaları ile kombine edilebilir.

 

 •  Forma Plus ile Bölgesel Zayıflama:

Forma Plus bölgesel zayıflama yöntemini, fokuslu radyofrekans uygulaması olarak özetleyebiliriz. Cildin alt katmanlarındaki kolajen liflerinin kademeli olarak ısıtılması prensibiyle çalışan Forma Plus, uygulandığı bölgede vücudu sıkılaştırır, provoke olan kolajen yardımıyla da cilt daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Uygulama yapılan bölgede beden küçülür ve daha biçimli bir fiziksel görüntü elde edilir. 

Gelişmiş odaklı radyo frekansları ile bölgesel zayıflama uygulaması Forma Plus, acısız bir işlemdir. Isıdan kaynaklı olarak ciltte ufak kızarıklıklar oluşması beklenen durumlar dahilindedir. Seans sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Forma Plus diğer bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir.

 

 • AWT ile Bölgesel Zayıflama:

AWT ( Acoustic Wave Therapy) Akustik Şok dalga Terapisi, cildin katmanlarını ve bağ dokuyu geçerek kaslar ve dolaşım sistemi üzerinde etkili olduğu için metabolizmayı uyaran bütünsel bir etki yaratıyor. Bu sebeple AWT sayesinde bölgesel incelmede harika sonuçlar elde edebiliyoruz. Akustik şok dalgalar 6 bara kadar basınç sağlayabilen uygulama tabancası ile  yağ hücresi parçalayarak, vücudun enerji döngüsünde kullanılmasını ve yakılmasını sağlıyor.

Bölgesel Zayıflama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Bölgesel zayıflama işe yarıyor mu?
Tüm ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri mutlak sonuç elde edilebilen uygulamalardır. Diyet ve sporla desteklenmesi süreci kısaltır, sonucu koruma altına almamızı sağlar.
2. Ameliyatsız bölgesel zayıflama uygulamaları, genetik sebeplerden kaynaklanan bölgesel yağlar üzerinde etkili mi?
İster genetik sebepler ister beden tipine bağlı olarak görülen yerleşik bölgesel yağlanmalar olsun, ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri ile çok rahat bir şekilde acısız, kesisiz, bıçak altına yatmadan ve iyileşme süreçlerine ihtiyaç duymadan kolaylıkla tedavi edilebilir.
3. En iyi bölgesel incelme cihazı hangisidir?
Soğuk Lipoliz, Exilis Elite, Akustik Şok Dalga Terapisi AWT, Forma Plus, Em Slim sonuç odaklı, FDA onaylı, hasta memnuniyeti çok yüksek bölgesel zayıflama ve incelme uygulamalarıdır. Size en uygun, en verimli yöntemin hangisi olduğuna, kliniğimizde, hekimlerimizin rehberliğinde karar verebilirsiniz.
Paylaş
guest
2 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
zeynep
zeynep
2 yıl önce

Merhabalar, yalnızca bacak özellikle baldır bölgeme yaptırmayı istediğim soğuk lipoliz işleminin fiyatını öğrenebilir miyim? Bacak kalınlığına göre seans fiyatının değiştiğini yazmışsınız. Baldır çevresi ölçüm 39-40 cm arasıPervin Dinçer