Bakırköy Lazer Epilasyon Merkezi ve Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bakırköy Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon; vücudun tamamında veya belli bölgesindeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak veda etmek için farklı lazerlerle kıl köklerinin yakılmasıdır.


Doktor denetimi altında sağlık kuruluşlarında yapılması gereken lazer epilasyon tedavisinde, başarıyı belirleyen önemli kriterler cilt rengi, tüy kalınlığı ve rengi, cinsiyet gibi değişkenlerin doğru şekilde analiz edilmesi ve kişiye en uygun lazer epilasyon protokolünün buna göre hazırlanmasıdır. 

Alexandrite, Nd YAG ve Buz Lazer kullanılarak gerçekleştirilen, çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz lazer epilasyon tedavileri sayesinde istenmeyen tüylere konforlu ve acısız seanslarla veda ederken aynı zamanda ipek gibi pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz. Ağda, jilet, epilatör, tüy dökücüler gibi cildi tahriş eden işlemler sonrasında kıllar sivilceli batıklar şeklinde uzadığı için sürekli olarak küçük yaralar, akne izleri, kıl dönmeleri gibi hem estetik açıdan hem sağlık bakımında rahatsız eden durumlarla karşı karşıya kalınır. 

Lazerli Epilasyon, cildin uğradığı tahrişi ortadan kaldırdığı için deri hızla kendini toparlar, iltihaplı gözenekler iyileşir, küçülür, böylece yumuşacık, bebeksi bir tene kavuşmuş olursunuz. 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, kıl kökünde bulunan ve saça siyah rengini veren melanin dediğimiz maddenin lazer ışığı tarafından tutulması ile ısıya maruz kalarak gördüğü hasar sebebiyle kıl kökünün artık kıl çıkmayacak hale gelene kadar zayıflamasını ve sonunda da yok olmasını sağlar.

Lazerin, tüyü görüp görmemesini belirleyen kılın yapısında bulunan melanin miktarıdır. Melanin içermediği için beyaz kıllar üzerinde lazer epilasyon etki etmez ya da düşük oranda melanin içerdiği için açık renkli kıllar üzerinde lazer tedavisi siyah kıllarda olduğu kadar kesin ve başarılı sonuçlar vermeyebilir.

Yine aynı sebeple lazer, sadece melanini gördüğü için deri altı dokular üzerinde bir etkisi yoktur yani bikini ve genital bölge epilasyonu son derece güvenlidir, üreme organları üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Lazerli epilasyon, düzenli ışık demetlerinin kıl kökünde bulunan melanin maddesine yakalanmasıyla  kıl kökünün  yakılması olarak özetlenebilir.

Lazer Epilasyonda Başarılı Bir İşlemin Sırları 

Lazer epilasyon medikal estetik alanında tıbbi bir uygulamadır, dolayısıyla sağlık kuruluşlarında doktor denetiminde gerçekleştirilmesi, genel sağlık prosedürlerine uygun şekilde yapılması tedavinin başarılı olması için  gerekli ilk şarttır.

Tecrübeli kliniklerde deneyimli eller tarafından gerçekleştirilen ve son teknolojik cihazların kullanıldığı lazerli epilasyon uygulamalarının başarısız olması gibi bir durum söz konusu değildir. 

 • Klinik tecrübesi.
 • Doğru analiz.
 • Doğru cihaz seçimi.
 • Kişiye özel hazırlanmış uygulama protokolü.
 • Hasta takibi.


Cihaz seçimini belirleyen kriterler;

 • Ten rengi ve yapısı.
 • Tüy rengi ve yapısı.
 • Cinsiyet ve hormonal sağlık.
 • Tüy miktarı.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri 

Avuç içleri ve ayak altları dışında insan vücudunun her tarafı gözle görülen ya da görülmeyen tüylerle kaplıdır. Lazerli epilasyon bedenin tamamında uygulanabilir. Tüylerin kolayca ve tamamen bittiği bölgeler olduğu gibi yeterince etkili sonuçlar alınamayan bölgeler de olabilir.   

 • Tüm bacak. 
 • Tüm kol.
 • Bikini bölgesi.
 • Genital bölge.
 • Karın ve göbek bölgesi.
 • Göğüs.
 • Sırt.
 • Erkeklerde boyun traş bölgesi.
 • Yüz.
 • Erkeklerde sakal üstü.
 • Dudak üstü.

Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

Lazerli epilasyon tedavisinde cihaz seçimi hekimin sorumluluğundadır ve uygulamanın en önemli noktasıdır. Epilasyon yaptırmak isteyen kişinin kendi kendine lazer seçimi yapması, hastanın doktora gitmeden ilaç alması ya da arkadaşına iyi geldi diye aynı mide ilacını içmesi gibi bir durumdur aslında. 

Kendi segmentinde en başarılı cihaz, kıl yapınıza ve ten renginize uygun değilse sizin için en başarılı cihaz olmaktan çıkar. Bir başkasının çok memnun olduğu bir tedavi sizde işe yaramamış olabilir. Birçok konuda olduğu olduğu gibi epilasyonda da her vaka biriciktir ve kişiye özel programlanması gerekir. Herkese aynı cihazla aynı protokol uygulanamaz. 

Bir epilasyon merkezinde 3 tür lazer epilasyon cihazı bulunması gerekir: 

1) Alexandrite:

Lazer epilasyon teknolojisinde en büyük sıçrama diyebileceğimiz Alexandrite lazer hala da en yaygın kullanılan, hasta memnuniyeti en yüksek lazer türüdür. Çok çeşitli versiyonları ile karşılaşabilirsiniz. Kliniğimizde, Alexandrite lazerlerin en gelişmiş, iki dalga boyu ve long pulse özelliği ile diğer lazer epilasyon uygulamalarına oranla çok daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlayan FDA onaylı Cynosure 5500 Apogee ve Lutronic Clarity olmak üzere iki ayrı marka Alexandrite lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. 

Açık ten rengi ve açık renkli tüyler üzerinde etkili olan Alexandrite lazer ile koyu ten rengi ve siyah kıllar üzerinde etkili olan Nd YAG lazer, çift dalga boyunda çalışan en gelişmiş Alexandrite lazerden biri olan Cynosure 5500 Apogee markasinda bir araya getirilmiş.  Soğutma sistemiyle acısız, long pulse özelliği sayesinde çok daha etkili ve hızlı, ayrıntılı atış programlama özelliği ile kusursuz çalışan ödüllü bir epilasyon cihazı. 

Çift dalga boyu ile Alexandrite ve Nd YAG lazer özelliklerinin kombinasyonu olan bir başka lazer cihazı Lutronic Clarity, geniş spot boyu ve hızlı tekrarlama oranı ile  çok seri bir epilasyon seansı sunmaktadır. Soğuk uygulaması hastanın maksimum konfor minimum acı hissetmesini sağlar.

2) Buz Lazer:

Soprano Ice Buz Lazer, ütüleme lazer teknolojisinin tamamen acısız hale getirilmiş ileri versiyonudur. Ütüleme lazer kusursuz tarama özelliği sayesinde koyu ten ve açık renkli tüylerde dahi etkili sonuçlar almamızı sağlamaktaydı fakat kısmen acılı bir işlemdi. Tüm vücut söz konusu olduğunda, bu acı sebebiyle seansa devam etmek zor oluyordu. Soprano Ice, ütüleme lazerin üstün başarısını, başlığa eklediği soğuk etkisi ile bir üst seviyeye taşımış oldu. 

Soprano Ice cihazının çalışma prensibi ve uygulaması hakkında daha fazlasını Buz Lazer sayfamızda öğrenebilirsiniz.

Güncel lazer epilasyon uygulamaları arasında popüler ve başarılı bir yeri olan Buz Lazerin en büyük avantajlarından biri dört mevsim uygulanabiliyor olması. Uygulama süresinin tüm vücutta 35 – 40 dakika kadar kısalmış olması da bir başka önemli kriter. 

3) Nd YAG Lazer:

Melanin emilimi daha düşük bir lazer türü olduğu için koyu ten üzerinde herhangi bir yanık ya da hasara neden olmadan çalışma imkanı sağlayan Nd YAG, koyu tenlilerin de  epilasyon yaptırabilmesini borçlu olduğumuz lazer türü.  Düşük emilimine rağmen uzun dalga boyu sayesinde cilde zarar vermeden kıl köküne kolayca ulaşıp etki edebiliyor. Biraz acılı bir sistem olması Nd YAG Lazerin dezavantajlarından biri fakat diğer lazer sistemleri ile kombine kullanıldığında harika sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. 

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer epilasyona başlamadan 3-4 hafta öncesine kadarki dönemde kılı kökünden çeken ağda ya da epilatör gibi işlemler yapmamış olmak gerekir zira lazer epilasyonun çalışabilmesi için kıl köküne gereksinimi vardır. 

Ciltte açık yara, aktif akne olmamalıdır. Harici olarak kullandığınız ve uygulama bölgesine sürmeniz gereken merhem, krem  varsa doktorunuza bilgi vermenizde yarar var. 

Erkek tipi tüylenme dediğimiz hormonal bozukluklardan kaynaklanan yoğun tüylenme durumlarında öncelikle hastanın endokrinolojik tedaviye başlaması gerekir. Sonrasında  doktor onayıyla lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir. Bu vakalarda cihaz seçimi ve uygulama bilhassa dikkat gerektirir.   

Sonrası;

Lazer uygulamasının ardından en az 3 saat işlem yapılan bölgeye su değdirilmez, bu kural tüm lazer uygulamaları için geçerlidir. Direkt olarak güneşten, ilk 1 hafta boyunca korunmak gerekir, yüze lazer yapılmışsa güneş kremi kullanılması şarttır.

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?
Lazer teknolojisi genel olarak başarılı bir uygulamadır ve son dönem geliştirilen kombinasyonlu cihazlar ile bu başarı daha yüksek oranlara çıkmıştır. En iyi lazer epilasyon cihazi diye bir şey yoktur en başarılı lazer epilasyon tedavi planı diye bir şey vardır.
2. Lazer epilasyon tüyleri bitirir mi?
Lazer epilasyonda başarı baremi, tüylerde yüzde seksenin üzerinde azalma olarak düşünülebilir. Genellikle bu hedefin çok daha üstünde, yüzde 90’ların üzerine çıkan bir performans elde edilir. Tüyler tamamen bitebilir, tek tük çıkabilir, yıllar sonra tek tük çıkabilir.
3. Lazer epilasyonla tüyler ne zaman dökülür?
Alexandrite lazer epilasyonda tüyler uygulama sırasında dökülür, daha sonra çıkan tüyler kişinin tüy ve cilt yapısına göre en fazla üç hafta içinde tekrar dökülecektir. Buz lazer ve Nd YAG lazer uygulamalarında kişiden kişiye değişiklik arz etse de en fazla üç hafta içinde tüylerin uzayıp dökülmesi beklenmektedir. İlk seanstan sonra bu süre aralığı azalacaktır.
4. Lazer epilasyon zararlı mı?
Lazer epilasyon kıl kökü odaklı bir uygulamadır ve iyonize olmayan yani hücre değişimini etkilemeyen bir enerjidir. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur.

40 Soruda Lazer Epilasyona Dair Her Şey makalemizde daha fazlasını bulabilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer