29 Soruda Hydrafacial Uygulamasını Keşfedin | Pervin Dinçer

Whatsapp


29 Soruda Hydrafacial Uygulamasını Keşfedin

29 Soruda Hydrafacial Uygulaması

Cildi derinlemesine temizleyen, nazikçe soyan, besleyen ve nem bombardımanına tutan Hydrafacial hakkında merak edilen tüm soruları sizin için cevapladık. 

1. Hydrafacial cildime nasıl etki eder?
En büyük etkisi, cildin neme doymasını sağlamaktır. Derinlemesine temizlenen cilt kendini yenilemeye başlar. Peeling ile nazikçe soyarak cildi ölü deriden arındırır  cildi canlandırır.

2. Hydrafacial cilt bakımının faydaları nelerdir?
Yoğun nemlendirme ve lifting etkisi sayesinde Anti-aging koruma sağlar, kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini harekete geçirdiği için kolajen üretimini destekler ve cildin kendi kendini onarma sistemlerinin performansını artırır.

3. Hydrafacial ne işe yarar?
Hydrafacial cildi etkin bir şekilde temizleyen ve epidermisi soyan bir hydradermabrazyon sistemidir. Akne oluşumunu engeller, yaşlanma karşıtı koruma sağlar, cildi toksinlerden arındırır, sebum ve ph dengesini muhafaza eder.

4. Hydrafacial hangi cilt problemleri üzerinde etkilidir?
Akne tedavisinden etkili sonuçlar elde ettiğimiz bir uygulamadır. Hydrafacial cihazının güçlü vakum sistemi ve özel içerikleri sayesinde siyah ve beyaz nokta temizliğinde, yağ bezelerinin ciltten uzaklaştırılmasında en etkili medikal cilt bakımı sistemidir.

5. Hydrafacial aşamaları nelerdir?
5 aşamadan oluşan Hydrafacial uygulaması, cildin temizlenmesi ile başlar. Bir sonraki aşamada asit peeling ile epidermisin en üst tabakası nazikçe soyulur. Üçüncü aşamada uygulanan serumlar, cildi derinlemesine besler. Yoğun nem veren antioksidanların uygulanmasının ardından LED ışık terapisi ile seans tamamlanır.

6. Orijinal Hydrafacial solüsyonları nelerdir?
Hydrafacial uygulamasında kullanılan tüm içerikler markaya özgü olarak Amerika’da, uzun ve özenli araştırmalar sonucu üretilmiş antioksidanlar, peptitler, aydınlatıcı ajanlar ve asitlerdir. DermaBuilder, GlySal Asit Peeling, Activ-4, Beta-HD, Antiox-6, Antiox en yoğun kullanılan Hydrafacial solüsyonlarıdır.

7. LED Işık terapisi ne işe yarar?
Kırmızı LED ışık terapisi kolajen üretimini tetiklemek ve lifting etkisi yaratmak için, mavi, LED ışık terapisi ise cildi sakinleştirmek için kullanılmaktadır.
 

Hydrafacial Nasıl Çalışır?

8. Hydrafacial için uygun aday mıyım?
Akne sorunu olan ergenlik dönemindeki genç ciltler üzerinde dahi güvenle kullanılan Hydrafacial her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına en uygun cilt bakımıdır.

9. Kimler Hydrafacial yaptırabilir?
Hydrafacial, tüm cilt tipleri için uygun ve son derece güvenli bir bakım sistemidir. Düzenli cilt bakımı ile gençliğini korumak isteyen herkes, Hydrafacial uygulamasını aylık bakım rutinine dahil edebilir.

10. Kimler Hydrafacial yaptıramaz?
Herhangi bir zararı tespit edilmiş olmasa da hamile ve emziren kadınlar için önerilmez. Açık yara, aktif egzama, yeni yara izi varsa Hydrafacial uygulanmaz. Son bir ay içinde kimyasal peeling gibi derin cilt soyan uygulamalar yapılmışsa Hydrafacial için biraz daha zaman geçmesi önerilir.

Uygulamanın çalışma prensibi ve ayrıntılı anlatımı için Hydrafacial sayfamızı ziyaret ediniz.

11. Hydrafacial uygulamasının yan etkisi var mı?
Hassas ciltlerde dahi uygulanabilen Hydrafacial uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur

12. Hydrafacial acıtıyor mu?
Hayır acıtmaz. Hydrafacial en konforlu cilt bakımı uygulamalarından biridir.

13. Hydrafacial seansı ne kadar sürüyor?
Hydrafacial seansları cildin durumuna ve problemlerine göre 35 ile 45 dakika arasında değişen sürelerde tamamlanır. 

14. Hydrafacial uygulaması yaptırdıktan sonra cilt nasıl görünüyor?
Hydrafacial uygulamasının en büyük avantajı seans sonunda akut etki elde etmemizi sağlıyor olmasıdır. Cildiniz canlı, derinlemesine temizlenmiş, ışıltılı ve tazelenmiş görünür.

15. Kaç seans Hydrafacial yaptırmalıyım?
Akne tedavisi, açık ya da kapalı komedon tedavisi gibi belli sayıda seans planlaması gerektiren durumlar dışında Hydrafacial ayda bir iki ayda bir düzenli şekilde kullanılabilen, güzellik rutininize dahil etmenizi önerdiğimiz bir bakımdır. Akne tedavisinde seans sayısı kişiye özel hazırlanan protokol ile planlanır. Genellikle 4-6 seans şeklinde uygulanmaktadır.

16. Ne sıklıkla Hydrafacial yaptırmam gerekir?
Akne ve komedon tedavisinde seans aralığı 2 hafta gibi daha sık zaman aralıklarında uygulanırken, düzenli olarak cilt bakımı yaptıran 30 yaş üzeri kadın ve erkeklerde ayda bir ya da daha uzun aralıklarla uygulanması tercih edilebilir. Cildin gereksinimlerine göre, hekim ve uzman estetisyen görüşü, seans sıklığı konusunda belirleyicidir.

17. Hydrafacial sonuçları kalıcı mı?
Hydrafacial ile elde edilen pürüzsüz, canlı ve taze görüntüyü uzun süre koruyabilmek için en az 6 seanslık bir protokolün tamamlanması gerekir. Sonrasında ayda bir defa yapılacak düzenli uygulama sayesinde çok daha kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün.

18. Hydrafacial akneye iyi gelir mi?
Akne tedavisinde en etkili uygulamaların başında Hydrafacial gelir diyebiliriz. Akne ve akne izlerinin tedavisinde tek başına ya da diğer yöntemlerle kombine olarak kullanılan son derece güçlü bir uygulamadır.

19. Hydrafacial cilt tonunu eşitler mi?
Çok eski cilt lekelerinin tedavisinde destek tedavi olarak kullanılır, mevsimsel güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Cilt rengini açar, ton farklarını eşitler.

20. Hydrafacial kırışıklık tedavisi yapar mı?
Uygulamanın içeriğinde kullanılan güçlü vitaminler, asit ve mineral içeren serumlar, kan dolaşımının ve lenf drenaj sisteminin harekete geçmesi, yoğun nemlendirme özelliği, LED ışık terapisi ile kolajen üretiminin tetiklenmesi gibi birçok etkisi sayesinde kırışıklıkların giderilmesi üzerinde oldukça etkilidir. Fakat Hydrafacial bir cilt germe uygulaması değildir.

21. Yazın Hydrafacial yaptırabilir miyim?
Her mevsim, Hydrafacial ile cildinizi yenileyebilirsiniz.

22. Hydrafacial hangi cilt tiplerine uygundur?
En hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur.

23. Hassas ciltler Hydrafacial yaptırabilir mi?
Alerji, egzama, rozasea gibi cilt hastalıklarından birini taşımadığı sürece hassas ciltlere Hydrafacial ile bakım yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

24. Hangi yaş grubu Hydrafacial için daha uygundur?
Hydrafacial; ergenlik dönemi akne tedavisi de dahil olmak üzere her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygundur.

25. Hydrafacial nerede yaptırılır?
Hydrafacial bir, cihazlı medikal estetik uygulamasıdır. Dolayısıyla klinik ortamda, dermatolog doktor denetiminde, uzman estetisyenler tarafından uygulanmalıdır.

26. Erkekler Hydrafacial yaptırabilir mi?
Erkekler için en uygun bakım ve cilt temizliği uygulamalarından biridir. Hydrafacial, kadın ya erkek fark etmez, ilk defa uygulandıktan sonra genellikle insanların düzenli olarak yaptırmayı tercih ettiği, rutin bakımlar arasına girer. Özellikle siyah nokta temizliği konusundaki başarısı sebebiyle, erkekler arasında giderek daha çok tercih edilmektedir.

27. Düğün ya da benzeri özel etkinlikler öncesinde Hydrafacial bakımı kaç gün önce yapılmalı?
Akne ya da siyah nokta probleminiz yoksa bir gün önce yapılan Hydrafacial uygulaması sayesinde cildinizin capcanlı ve ışıl ışıl görünür. Problemli bir ciltten söz ediyorsak 2 ay öncesinden başlayacak şekilde 4-6 seanstan oluşan bir planlamanın uygulanması gerekebilir.

28. Hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir?
Yaşlanma karşıtı koruma sağlar, düzenli olarak uygulandığında deri altı dokularda kolajen üretimini destekler, çok daha genç ve ışıltılı bir ifadeye sahip olursunuz. Yüksek oranda nemlendirme sağlar. Gözenekleri açtığı için cildiniz rahatlıkla nefes alır. Hydrafacial, cilt sağlığını en iyi koruyan, bugüne kadarki en gelişmiş, komplike cilt bakımı sistemidir.

29. Hydrafacial fiyatları ne kadar?
Hydrafacial seans protokolü fiyatları seans sayısına göre değişiklik gösterir. Tek seferlik uygulamalarda cildin gereksinimlerine göre kullanılacak ürün içeriği fiyat farkına neden olabilir. Detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru-Cevap serilerimizden bir diğeri olan 40 Soruda Lazer Epilasyona Dair Her Şey sayfamızda, epilasyon hakkında bilmediklerinizi öğrenin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer