Avakoda Maskesi Nasıl Yapılır? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Avakoda Maskesi Nasıl Yapılır?

Yorgun ve Kuru Ciltleri Nemlendirecek Avakoda Maskesi

Kuru ciltler, kış mevsiminden en çok etkilenen cilt tipidir. Bazen ciltte yaşanan kuruluk boyutundan dolayı pul pul dökülmeler, kızarıklıklar ve acı hissi bile oluşabiliyor. Nemsizliğin yarattığı etkileri hafifletmek için mucize bir yiyecek olan avokado ile hazırlayacağınız maske ile cildiniz nemlenecek, bu maske özellikle çok kuru ciltler için önerebilirim.

Avokado maskesi

Yorgun ve kuru ciltleri nemlendirecek ve canlandıracak, güneşlenmenin ardından da kullanılmasını önerebileceğim bir maske.

Hazırlanışı

1 kahve kaşığı avokadonun içini ezip 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve kalın bir tabaka halinde cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Süper meyve olarak bilinen Avokado içeriğindeki A, B, K ve E vitaminleri demir, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum ve doymamış yağlar ile cildinize hazırlayacağınız maskelerde de vazgeçilmez bir malzeme olacak. Avokado ile hazırlanan maskeler ile cilt esnekliği ve sıkılığı artar, gözeneklerde de küçülme olur.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer