Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Sizlerden en çok gelen sorulardan bir tanesi de Pirinç Maskesi nasıl hazırlanır?

Pirinç Maskesini neden yapıyoruz? Özellikle cildim çok matlaştı, rengini kaybetti, renk düzensizliği yaşıyorum, güneşten çok fazla lekelerim oluşmaya başladı, bunlara evde pratik nasıl çözümler buluruz dediğimizde en etlikili uygulamalardan bir tanesi.

Pirinç biz de ne yapıyor? Hafta hafta uyguladığımız zamanda, cildimizin renk pigmentleri dediğimiz yoğun çalışan pigmentleri baskılıyor, hafta hafta cildimizde açılmalar gözlemlemeye başlıyoruz. Aslında bu Japonların güzellik sırlarından da  bir tanesi. Onların hepimiz porselen gibi parlak beyaz ciltlerini çok severiz. Ben de sizlere Japonların bu güzellik sırrını uygulamalı olarak anlatacağım. Güneş lekelerinden ya da cildin matlaşmasından sadece tabii ki pirinç maskesiyle kurtulamayacağımızı bilmemiz gerekiyor. Özellikle maske yaptından sonra lekeleri baskılayıcı bir krem kullanmamız, güneşten korunmamız çok önemli. Uygun faktörlü mutlaka güneş koruyucu kremlerimizi kullanmaya devam edeceğiz. Maskemiz aslında hepimizin evinde bulunan kolay malzemeler ile hazırlanıyor.Yalnız ben pirinç tercih ederken organik olmasına dikkat ediyorum.

 

Süt var. Süt nedir?

Bizim kendi klinik ortamlarımızda da laktik asit dediğimiz cildi parlatan peelingler yerine geçen bir üründür. Onun dışında hem  antiseptik, cildimizdeki bakterileri uzaklaştıran cildimize daha yoğun nem veren balı kullanacağız. Biraz önce de söylediğim gibi mutlaka bunların organik olmasına dikkat edelim. Maskemizin içeriği bunlar, şimdi ben pirincimizi öncelikle haşlayacağım. Daha sonrasında maskemizi hazırlamaya geçeceğiz. Üç yemek kaşığı pirincimizi suyumuzda haşladık. Şimdi özünü çıkartmak istiyorum, pirincin kendisini kullanmayacağız. Pirincimizin özünü çıkarttık, şimdi bir yemek kaşığı kadar bal ekliyoruz. Bir tatlı kaşığı da sütümüzü ilave ediyoruz, karıştırıyoruz. Maskemiz hazır. Şimdi bir fırça yardımıyla cildime uygulayacağım. Maskemizi yaparken, diğer maskelerde göz çevresinden uzak durulmasını söylüyoruz ama renk koyuluğu yaşayanlar rahatlıkla göz çevresine de uygulayabilirler.  Yüz bölgemize uygularken boyun bölgemizi de ihmal etmememiz gerekiyor. Özellikle boynunda sarkma problemi yaşayanlar çok güzel bu maske, aynı zamanda bir lifting etkisi de yaratıyor. Maskemizi uyguladık, yaklaşık yirmi dakika bekliyoruz. Mutlaka temiz bir cilde uygulayın. Özellikle cildinizde ölü doku toplandıysa, pul pul dökülme varsa maskemizi yapmadan önce bir peeling uygularsanız, emilimi çok daha hızlı olur ve maskenin etkinliğini arttırmış olursunuz. Bu maskeyi ben genelde eğer lekeli bir cildimiz varsa haftada üç kez öneriyorum. Cildimizde yaklaşık yirmi dakika bekleyip ardından su ile temizliyoruz. Ardından mutlaka bir leke açıcı krem kullanmanızı tavsiye ederim. Bu maskeyi özellikle cildinde aydınlanma isteyenler, leke problemi yaşayanlar, yirmi yaş üstünde daha sıkı olayım, gözeneklerim küçülsün ama cildim daha parlak görünsün diyen her yaş grubu rahatlıkla uygulayabilir. Cilde herhangi bir zararı olan maske değildir. Alerjik reaksiyon görmezsiniz. Eğer amacımız cildi parlatmak, lekeleri açmaksa haftada üç kez rahatlıkla yapabilirsiniz bu maskeyi ama genel cildin bakımı için istiyorsak sadece gerginleşsin, ertesi gün cildim daha iyi görünsün istiyorsak genel maske olarak haftada bir uygulanması yeterli gelecektir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer