Doğal Maskelerle Güzelleşin | Pervin Dinçer

Whatsapp


Doğal Maskelerle Güzelleşin

Sizlere bu hafta evde hazırlayabileceğiniz pratik maske tarifleri hazırladım. Cilt tipinize uygun maskeyi uygulayarak ışıl ışıl bir cilt elde edebilirsiniz. Maske uygulamalarından önce cildinize peeling, kese uygulamanız cildinizi ölü hücrelerden arındırır ve maskenin cilde daha iyi nüfus etmesini sağlar.

Kuru Ciltler İçin

Maske 1: Yumurta sarısı, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı badem veya zeytinyağı. Yumurtayı iyice çırpın içine bal veya yağı ekleyip karıştırın temiz cildinize uygulayıp 15-20 dakika bekleyin ılık su ile durulayın. 10 günde bir uygulanması tavsiye edilmektedir.

Maske 2: 1 muz, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt. Bütün malzemeleri karıştırılıp temiz cilde uygulayın 20 dakika bekleyip ılık su ile durulayın

Yağlı Ciltler İçin

Maske 1: 3 yemek kaşığı kil, 2 yemek kaşığı limon yağı, 2 yemek kaşığı lavanta yağı, 2 yemek kaşığı maden suyu. Bütün malzemeleri karıştırıp temiz cildinize uygulayın 20 dakika beklenip ılık su ile durulayın. 10 günde bir uygulanması tavsiye edilmektedir.

Sivilceli Ciltler İçin

Sivilceli ciltler; ciltlerindeki bakterileri azaltmak için yarım litre suya 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi katıp 10 dakika başınıza havlu sararak buharın cildinize etki etmesini sağlayın.

Buhar Sonrası

1 çay kaşığı kabartma tozu birkaç damla maden suyu ile karıştırılıp cilde uygulanır 20 dakika beledikten sonra ılık su ile durulanır. Haftada bir uygulanması tavsiye edilmektedir. Sivilce problemi yaşayanlar çay ağacı yağını her gün veya gün aşırı akşamları sivilcelerinin üzerine sürerek fayda sağlanabilir.

Olgun Ciltler İçin

1 yemek kaşığı çinko oksit krem, 1 yemek kaşığı buğday yağı, 1 yemek kaşığı kayısı yağı. Bütün malzemeleri karıştırıp temiz cildinize uygulayın 20 dakika beklenip ılık su ile durulayın.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer