Yaz Modasını Kendinize Uyarlayın | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yaz Modasını Kendinize Uyarlayın

Yaz Modasını Kendinize Uyarlayın

Moda olan her şeyi alıp birebir kullanmak büyük yanılgı. Hele de giyinirken. Her sezonun öne çıkan modelleri ve renkleri oluyor. Bunları 90-60-90 mankenlerin üzerinde görüp beğeniyoruz ve sanıyoruz ki her kim giyerse aynı etkiyi yaratacak. Maalesef öyle olmuyor tabi. Elbette beğendiğiniz şeyleri giymenizden ve tadını çıkarmanızdan yanayım. Fakat bunu yaparken bazı detayları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Vücudunuzu Tanıyın

Vücudunuzu tanıyarak giyinmeniz çok önemli. Çünkü bu kusurlarınızı gizleme, kusursuz bölgelerinize dikkat çekme ve sizi olmak istediğinize yakın gösterme amaçlı bir seçimdir. Örneğin basenleriniz genişse dikkati bu bölgeden ziyade üst bedene çekmekte fayda var. Etek kısmında desenli kumaş kullanmamaya özen gösterin. Dekoltenizi göğüste ya da alt bacakta toplayarak basenlerden çekebilirsiniz. Göğüsleriniz çok küçükse doğal duruşlu destekli sutyenlerle destekleyerek dekolteyi bacakta tutmanızı ve çok açık ve düz yakalar yerine sıfır yaka ya da fırfırlı ve teferruatlı yakalar seçmenizi öneririm. Karın ve göbek sorunu olanların yapması gerekense aşırı dar kıyafetler tercih etmemek ve dar bir etek ya da kısa şık bir şort üzerine bol bir bluz giymek olabilir. Vücut kıvrımlarınıza güveniyorsanız V yaka bluzun altına A model bir etek giyerek tüm kıvrımlarınızı yer yer sergileyebilirsiniz. Ayrıca iri göğüslerinizden şikayetçiyseniz toparlayıcı bir sutyen takarak V yaka bir bluz giymeniz en doğrusu olacaktır. Dikkati göğsünüzde toplayan boyun zincirlerinden de uzak durun derim.

Renk Seçiminin Önemi

İşin özü kusurlu bölgeyi geride bırakacak ve daha hoş göründüğüne inandığınız bölgelerinize dikkat çekecek seçimler yapmaktır. Şüphesiz ki renk seçimi de vücudunuza göre giyinmenin bir parçasıdır. Örneğin bu yıl her yerde gördüğünüz neon renkler süt gibi beyaz bir tende o kadar da hoş durmayabilir. Biraz daha bronz tenlerde neon renkler daha hoş duracaktır. Fakat renkli giyinmek her tene yakışır. Beyaz tenliyseniz hemen her rengi kullanabilirsiniz. Fakat ağırlıklı olarak kırmızı ve mavi tonları sizi çarpıcı ve taze bir görünüme sahip kılar. Pastel renkler uygun makyajla ve doğal bir allıkla sizi solgun görünmekten uzaklaştıracaktır. Narçiçeği de açık tenliler için önerebileceğim renklerden. Kumrallar, buğday tenliler mavi ve yeşilin tüm tonlarıyla çok hoş görünebilirler. Ayrıca menekşe tonları da çok yakışacaktır. Yağ yeşili ve canlı sarılar da önerebileceğim renklerden. Esmerlerde lila rengi, limon sarıları, fosforlu renkler, beyazlar harika bir kontrast oluşturabilir. Fiziksel olarak sorunlarınız yoğunsa düz sade kıyafetler tercih ederek sezonun moda olan çarpıcı neon renklerdeki bileklik, kolye, saat gibi aksesuarlarını kullanarak giyiminize hareket katabilir hem de trendlerden uzak kalmamış olursunuz.

Tarzınızı Yaratın

Sevdiğiniz rengi ya da modeli moda olsun olmasın, sezonun moda olan herhangi bir parçasıyla birleştirip kullanmanızı ve kendi tarzınızı yaratmanızı öneririm. Bu bir ayakkabı, takı,şapka, oje ya da ruj olabilir. İlle de trendleri takip etmek istiyorum diyorsanız da hiç değilse onların içinden vücut tipinize ve renginize uygun olan kombinasyonlar yaratmayı deneyin.
Yazınız renkli geçsin… Güzelliklere…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer