Plajda Güzel Görünmenin Sırları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Plajda Güzel Görünmenin Sırları

Yaz geldi, deniz havuz mevsimi açıldı. Hepimizin ortak isteği şüphesiz iyi ve güzel görünmek. Çok güzel bikinilere sahip olabilirsiniz ancak pürüzlerin olduğu bir vücutta en güzel bikini bile dikkat çekmeyebilir, dahası sizi mutlu etmeyebilir.

Siz henüz bikini sezonunu açmadıysanız işe, vücudunuzu ölü hücrelerden arındırarak başlayabilirsiniz. İster cilt tipinize uygun olan bir peeling ürünü alabilir, isterseniz de profesyonel olarak peeling ya da kese uygulatabilirsiniz.

İstenmeyen tüyler ise yaz aylarında en can sıkıcı şeylerden biri. Ağda veya epilatorun etkisi kısa sürmekte ve yaz sıcağında tüylerinizi uzatmak hiç de iç açıcı değil! Uzun süre tüyleriniz ile uğraşmak istemiyor ve sonunda kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon tam size göre. İlk uygulamadan sonra 2 ay tüylerin çıkmayacak olması bile yüz güldürücü.

Güneşin kuruttuğu cildiniz içinse düzenli olarak nemlendirmenin öneminden bahsetmek istiyorum. Nemli bir cilt daha parlak ve canlı durur. Bu da kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Aynaların sizi mutsuz etmesine izin vermeyin.

Yaz ayları boyunca magazin programları da dahil her yerde en sık duyduğunuz sözcük belki de selülit. Selülitleriniz veya bölgesel fazlalıklarınız için kısa sürede etkisini gösteren awt, kavitasyon, radyo frekans, lipo lazer, ultrasaund gibi uygulamaların varlığını biz kadınlar için şans olarak görüyorum. Siz de uzmanına danışarak bu sistemlerden destek alabilirsiniz.
Cildiniz için faydalı olduğunu söyleyebileceğim sistemler de var elbette. Cilt bakımı, oksijen terapi uygulatarak cildinizi siyah noktalardan arındırabilir, daha nemli dolayısıyla canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gözler yüzümüzde en dikkat çeken bölgemizdir. İfademizin belki de en önemli kısmı gözlerimiz. Makyaj yapmaya alışkınsanız kalıcı makyaj uygulamasını kirpik dipleriniz için seçerek daha belirgin bir ifadeye sahip olabilir, daha hoş görünebilirsiniz.

Saçlarınız için yaz döneminde bakımı ihmal etmeyin. Deniz, kum, güneş saçlarınızı kurutabilir. Haftada bir defa nem maskesi uygulamanız saçlarınızın kolay taranması, renginin solmaması ve parlak görünmesi için plaj çantanızda mutlaka saç bakım spreyi veya serumlarından bulundurun.

Bakımınıza biraz özen gösterir, sağlığınızı da ihmal etmezseniz keyifli günler geçirmeniz hiç de zor değil.
Yaz, güzelliğinizle geçsin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer