Erkeklerde Cilt ve Vücut Bakımı Nasıl Olmalı? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Erkeklerde Cilt ve Vücut Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkeklerde Cilt ve Vücut Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkeklerin cilt yapısı kadınlardan farklıdır, testosteron hormonuna bağlı olarak ciltleri daha kalın ve yağlıdır. Erkekler kadınlara göre daha geç yaşlanır, kolajen üretimi kadınlara göre daha fazladır. Çizgilerde belirginleşme, ciltte sarkma ve incelme 40-50’li yaşlarda başlar. Aşırı güneşlenmek, cilde yeterince özen göstermemek, stres nedeni ile daha da erken yaşlanma görülebilir… Peki, erkekler kendilerine nasıl özen göstermeli hangi uygulamaları tercih edip nelerden uzak durmalı?

Traş Sonrası Bakım

Peelingi hemen hemen hepimiz biliyoruz. Cildi ölü hücrelerden arındırmak yaşlanma sürecini geciktirmek, cildi daha canlı ve taze tutmak için peeling uygulamak şart. Özellikle traş olan erkekler bu konuda oldukça avantajlı. Traş sırasında ciltlerini ölü hücrelerden de arındırmış oluyorlar… Traş sonrası yapılan yanlış cildi ferahlatmak adına sürülen alkol mentol içerikli; kolonya, traş jelleri ve kremler cildin incelmesine neden olur. Cilt tipinize uygun nemlendiricileri ve alkolsüz ürünleri tercih edin. Özellikle sivilce problemi yaşamamak için pişik kremi kullanılabilir… Erkekler vücut veya yüzlerinde rahatsızlık duydukları aşırı kıllanma için lazer epilasyon uygulatabilir. Vücutta en çok tercih edilen bölgeler sırt, ense, omuz, yanaklar ve boyun bölgesidir. Uygulama 2 ayda bir yapılır kıl ve ten rengine göre ortalama 6-8 seansta sonuç alınır, epilasyona düzenli devam edilir ise başladıktan sonra kıl sorunu yaşamazsınız…

Kol altları erkeklerde en çok terleyen bölgelerdir. Kol altı, avuç içi, ayak tabanı gibi aşırı terleyen bölgelere botoks uygulamaları yapılabilir. Etkisi 6-8 ay kadar sürmektedir.

Yaşlanmayı Geciktirin

Çizgileriniz belirginleştiyse yine botoks uygulaması veya cilde uygun vitamin uygulamaları yapılabilir. Ayda bir kez yapılacak cilt bakımıyla yaşlanma sürecinizi yavaşlatarak, daha canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Gözaltı torbalanmanız, morluklar söz konusu ise vitamini içerikli gözaltı kremlerini sabah akşam düzenli kullanabilirsiniz.

Erkeklerin en büyük derdi saç dökülmesi… Saç dökülmesini engellemek için saç mezoterapisi veya kendi kanınızdan elde edilerek uygulanan prp uygulamalarını tercih edebilirsiniz… Çok sık jöle sprey kullanmak ve bunu saçtan arındırmadan yatmak dökülmeyi artırabilir… Saçlarınızı dökülmeyi engelleyen şampuan ile yıkayabilir şampuanınıza ekleyeceğiniz 1 kapak çam terebentiniyle dökülmeyi yavaşlatabilirsiniz… Fazla kilolarınız için diyetisyenden yardım alabilir özellikle erkeklerin en büyük sorunu olan göbek bel çevresi yağlanması için düzenli spor yapabilir, bölgesel incelme sistemlerinden, soğuk lipoliz, radyofrekans ve kavitasyon uygulamalarından yararlanabilirsiniz…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer