Jetpeel ile Gelen Güzellik | Pervin Dinçer

Whatsapp


Jetpeel ile Gelen Güzellik

Jetpeel ile Gelen Güzellik

Sizlere bu hafta son teknoloji sistem olan serum fizyolojik ile cilde bakım yapan jetpeelingten bahsedeceğim. Cildinizdeki cansız mat görüntüden şikayetçiyseniz veya parlama problemi yaşıyor leke ve sivilcelerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız jetpeel tam size göre.

Jetpeel Nasıl Çalışır?

Özel tasarlanmış handpiece’i sayesinde basınçlı hava ve serum fizyolojiği birleştirip, cilt yüzeyinde supersonik jet akımlarla mekanik peeling yaparak, cildin bakımını ve yenilenmesini sağlayan; ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyine ve alt katmanlarına geçişini hızlandıran bu yöntem, son yılların doğal ve etkili teknolojisidir.

Bu supersonik akımlar; ürünlerin cildin derinlerine kadar yedirilmesini sağlarken, aynı anda cilde mikro masaj yapar. Ayrıca gözenekleri açarak, yıllar boyunca doğal olarak orada birikmiş parçaların ve ölü derinin nazikçe uzaklaştırılabilmesine imkan veren bir cihazdır. Jetpeelin tedavisi problemli ciltlerde 2-3 haftada bir uygulanabildiği gibi genel bakım için ayda bir yeterli olmaktadır. Özellikle özel bir gün öncesi kendizi çok iyi hissetmek ve makyajınızın daha iyi görünmesi çizgilerinizin belirgin olmaması için bu bakım tam size göre…

Jetpeel tedavileri cilt üzerinde aynı anda 5 farklı etki gösterir:

  • Süpersonik jet akımlarla serum fizyolojik ve oksijeni cildinize uygular.
  • Gözenekler açılır.
  • Cilt yüzeyinde peeling yapar.
  •  Ciltte mikro dolaşım imkanı sağlar.
  • Tedavi sonunda cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur.

Hangi Koşullarda Jetpeel Uygulaması Yapılır?

Kozmetik amaçlı cilt detoxu, derin cilt temizliği (gözenek, komedon) ve cilt nemlendirilmesinde kullanılabildiği gibi tedavi amaçlı olarakta yara izleri, güneş ve yaşlılık lekeleri, kırışıklık, aktif akneler, akne izleri, , birçok cilt hastalığında ve açık yaraların tedavisinde de kullanılabilen bir sistemdir.

Jetpeel Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?

Jetpeel tedavileri daha çok yüze, boyuna ve dekolte alanlara uygulanmaktadır. Ancak vücudun derin temizleme ve nemlendirme gerektiren diğer alanları içinde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir. (el, ayak, göğüs, sırt ve dirsekler için)

Jetpeel Tedavi Sıklığı ve Seans Sayısı

Tedavininin süresi ve sıklığı, doktor yada uzman terapist tarafından hastanın problemine bağlı olarak belirlenir. Jetpeel tedavileri minimum 10, maximum 30 günde bir uygulanır.

Jetpeel Tedavileri Sonrasında Nasıl Görünür?

Jetpeel uygulamaları esnasında, cilt pembe bir renk alabilir ya da cilt tipine bağlı olarak rengi daha da açılabilir. Ancak tedaviden 15-30 dk sonra, cilt kendi rengine döner ve hastalar hiçbir rahatsızlık hissetmeden günlük aktivitelerine geri dönebilirler.

JetPeel tedavilerinin hastanın cilt berraklığı ve parlaklığı üzerindeki önemli etkisi kanıtlanmıştır. Cildi derinden güçlendiren JetPeel tedavisi tamamen ağrısız ve çok daha hızlı iyileşme süresiyle non-ablatif uygulamalardan çekinen hasta grubuna da güvenle hitap etmektedir.

Cilt Tiplerine Göre Jetpeel Bakımları:

Jetclean

Jetclean, her cilt tipinde uygulanabilen, medikal cilt temizliği yapmamızı sağlayan Jetpeel bakımıdır. Ciltteki yorgun görüntünün ve ödemin atılmasını sağlayan bakımdır. Her cilt tipinde haftada bir uygulanabilir. Bu bakımların süresi 30-40 dakika arasında değişmektedir.

Jetcare

Cildi canlandıran ve güçlendiren Jetcare bakımları genellikle genç ciltlerde uygulanır. Özellikle ergenlik döneminden kaynaklanan sivilce ve akne problemlerinin giderilmesi ve cilt yapısının korunmasında uygulanan medikal bakımlardır. Bu bakımların süresi 45-60 dakika arasında değişmektedir.

Jetage

Jetage, yılların etkisiyle ciltte meydana gelen yaşlılık etkilerini gideren, leke, kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde, olgun ciltlere yönelik olarak uygulanan Jetpeel bakımıdır. Süpersonik jet akımlarla cilde çarpan su ve havanın derin peeling etkisiyle, cildin ihtiyacına göre belirlenen serumlar, vitaminler yada lazer uygulamalarını içeren kombinasyonlarla anti-aging bakım sağlanır. Bu bakımların süresi 75-90 dakika arasında değişmektedir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer