Saçlarınız Havanızı Değiştirsin | Pervin Dinçer

Whatsapp


Saçlarınız Havanızı Değiştirsin

Saçlarınız Havanızı Değiştirsin

Saçlarımız ifademizi nasıl da kusursuzca tamamlıyor. Dış görünüşümüzdeki en belirgin değişiklik şüphesiz ki saçlarımızda yarattığımız değişiklik.

Ve tabii az ya da sağlıksız olması halinde en çok kafamıza takılan da saçlarımız. Erkekler saç dökülmesi sorunuyla, kadınlarsa yıpranma sorunuyla cebelleşiyor. Saçlarımızın sağlıklı olması ve hoş görünmesi için yapabileceklerimiz yok mu, elbette var. Sonbaharın bu serin günleri, yazın saçlarımız üzerindeki yıpratıcı etkilerini gidermek için en doğru zaman. Güneş, deniz ve klor etkisiyle kuruyan, nemini kaybeden ve cansızlaşan saçlarımız kışa canlı girmeli. Bunun için de saçlarımızın nem dengesini yeniden normalize edecek ürünler ve bakımlar seçmeliyiz. Saçlarınızın dökülmesini engellemek ve daha gür görünmesini sağlamak istiyorsanız, saç mezoterapisi, roller uygulaması veya prp adı verilen kendi kanınızla yapılan uygulamayı özellikle mevsim değişikliklerinde tercih edebilirsiniz. Daha ekonomik çözümler isteyenler için de doğal maske tarifleri verebilirim.

Saçların gürleşip uzamasını isteyenler için; menekşe yağı, yılan yağı, B vitamini ampul, badem yağı, defne yağı, çam terebentin. Malzemelerin eşit oranda katılmasıyla hazırlanan bu karışım önce saç diplerinde 1 saat bekletilip sonra 30 dakika boyunca uçlara yedirilerek durulanır. Ayrıca bitkisel şampuanınıza 1 kapak çam terebentin, 1 kapak Hint yağı eklerseniz saçlarınız daha hızlı uzar.

Ayrıca saç diplerinize sarımsaklı yağ sürerek de gürleşip hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.  1 fincan zeytinyağına ezdiğiniz 45 adet sarımsağı karıştırarak temiz saç diplerinize uygulayın. 12 saat bekletip bitkisel şampuanla durulayın.  Haftada bir defa uygulamanız yeterli olmakta ve düzenli yapılması halinde tatmin edici sonuçlar vermekte olan bu bakım ev hanımlarının en çok tercih ettiği bakımlardandır. Ayrıca saçınıza fön, maşa gibi şekillendiricileri çok fazla uygulamanız da kurumasına ve hatta kopmasına neden olabilir. Eğer bunlardan vazgeçemiyorsanız bile mutlaka koruma serumlarından kullanın.

Saçlarınızın canlanması demek ifadenizin aydınlanması demektir, havanız birdenbire değişir.

Güzelliklere…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer