Lazer Epilasyonda Dikkat Etmeniz Gerekenler | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lazer Epilasyonda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına günümüzde gitgide popülerliğini arttırmaktadır. Şu anda kalıcı epilasyon sağlayan 2 bilindik yöntem vardır.

Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon iğneli epilasyon daha eski bir teknoloji olmasına rağmen hala kulanılmaktadır. Fakat bazı dezavantajlarından dolayı eskisi kadar çok tercih edilmemektedir. Lazer epilasyon denildiğinde sadece tek bir cihaz ile yapılan uygulama akıllara gelmektedir. Fakat bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Çünkü en çok tüyün inceliğine, kalınlığına, teninizin rengine ve tüyün bulunduğu derinliğe göre tercih edeceğiniz lazer epilasyon sistemleri değişmektedir.

İlk lazer epilasyon sistemi olarak, en çok tercih edilen Alexandrite lazer epilasyon sistemi tüylere renk veren melanin’i hedef alır ve lazer ışığı melanin tarafından emilip kıl kökünü tahrip eder bu özelliğinden dolayı melaninin çok olduğu koyu tenlerde ve ince renksiz tüylerde başarılı olmak mümkün değildir.

Lazer Epilasyon hakkında sorularınız varsa cevapları için 40 Soruda Lazer Epilasyona Dair Her Şey sayfamıza devam edin

Bu sistemde uygulama yapılan bölgedeki kıllar işlem sonrası yandığından yapılan alan işlem sonrası kıllardan temizlenir. Bu kılsızlık durumu diğer lazer sistemlerinde bulunmamaktadır bu da Alexandrite lazer epilasyon sisteminin tercih edilme oranını arttırmaktadır. Yine koyu tenlerde Alexsandrite başarılı olamazken Nd yağ sistemleri bu koşullarda çok etkindir ve koyu tenlerde dahi başarılı bir epilasyon işlemini mümkün kılmaktadır. Fakat diğer sistemlere göre daha ağrılı olduğu için çok tercih edilmemektedir.

Tüm Lazer Epilasyon prosedürlerimizi ve cihazlarımızı Lazer Epilasyon sayfamızda bulabilirsiniz.

Yine ince tüylerde de nd yağ sistemi cok etkili değildir. İnce tüylerde diode lazer ve son birkaç yıldır popüler olmaya başlayan Q Swich yağ lazerler ince tüylerde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bütün bu özelliklerden dolayı size en uygun sistemi seçerek kalıcı epilasyonu sağlayabilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer