Whatsapp

Selülit İçin Doğal Çözümler

Yaz aylarına girmek üzere olduğumuz şu günlerde hepimizi aldı bir diyet telaşı. Ve vücudumuzun belki de en sevmediğimiz gerçeğiyle yeniden yüzleşir olduk; selülitlerimiz. Her yıl kurtulmak için hızlı çözümler peşinde koştuğumuz bu sorun, aslında yıl boyunca düzenli olarak özen göstermemiz ve sporla da desteklememiz halinde aşılabilmekte.
Ama biliyorum ki hepiniz şu anda bir an önce başlayıp aynaya baktığınızda gülümsetecek formüller peşindesiniz. İşte size en doğal yöntemlerle selülitle baş etme yolları. Evinizde hazırlayacağınız bu karışımlar selülitle mücadelenizde yüzünüzü güldürebilir.

Selülitler İçin Bakım Yağı

5 yemek kaşığı Biberiye
5 yemek kaşığı Kekik Yağı
5 yemek kaşığı Portakal Yağı
5 yemek kaşığı Tatlı Badem Yağı

Selülitler İçin Vücut Peelingi

5 yemek kaşığı Deniz Tuzu
5 yemek kaşığı Badem Yağı
Vücut Fırçası

Selülitler İçin Çay

Yarım demet saplarıyla Maydanoz
4 yaprak Sinameki
4 dilim Limon
1tutam Mısır Püskülü
1 tutam Kiraz Sapı
1çay kaşığı Biberiye
1 çay kaşığı Kekik
3 su bardağı Su

Selülitli olan bölgelerinizi, haftada 3-4 kez deniz tuzu ve badem yağını karıştırarak fırçalayın. Ardından suyla temizleyin, cildiniz kızarıp kan dolaşımınız hızlanacak ve cildiniz ölü hücrelerden arınacaktır. Daha sonra eşit miktarda hazırlamış olduğunuz vücut yağları ile cildinize akşam yatmadan önce aşağıdan yukarı doğru masaj yapın, ardından strech film ile cildinizi sarın, sabah kalktığınızda açın. Yağı hafif ısıtarak kullanmanız etkiyi artırır.

Bu bakımı en az 3 hafta boyunca her gün yapmanız etkiyi daha kısa sürede görmenizi sağlayacaktır.
Selülitler için hazırlamış olduğunuz çayı her gün 2-3 bardak tüketin. Limon hariç bütün malzemeyi 5 dakika kadar kaynatıp,4-5 dakika da demlenmeye bırakın, demlendikten sonra süzdüğünüz çayınıza limon ilave ederek şekersiz olarak tüketin.

Yaza dilediğiniz gibi bir vücutla girmeniz ve renkli bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiler